اخبار خارجی

«حدادی کنترل مسابقه را در دست داشت.»

 «حدادی کنترل مسابقه را در دست داشت.»
‎گزارش فدراسیون جهانی دو و میدانی از عملکرد احسان حدادی

«حدادی کنترل مسابقه را در دست داشت.»

‎فدراسیون جهانی دو و میدانی در گزارشی کوتاه به بررسی عملکرد پرتابگر طلایی دیسک ایران پرداخت.

‎به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، سایت جهانی فدراسیون دو و میدانی در گزارشی اجمالی به بررسی عملکرد احسان حدادی و بهنام شیری، دو پرتابگر دیسک ایران در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 دوحه پرداخته که متن آن را در زیر می خوانید: 
‎ «احسان حدادی»، پرتابگر طلایی دیسک ایران، دارنده ی مدال نقره ی بازی‌های المپیک 2012 لندن، از همان ابتدا کنترل مسابقه را در دست داشت و تا آخرین پرتاب خود نشان داد که به دنبال کسب پیروزی و مدال طلای این مسابقات است. در آخر نیز این پرتابگر دیسک ایرانی با پرتاب 65.95 متری خود به این مهم دست یافت و با کسب ششمین عنوان قهرمانی خود در آسیا، جایگاه خود را به عنوان قدرت اول پرتاب دیسک در این قاره محکم کرد. 
‎حدادی که فصل را با پرتاب بسیار خوب 67.19 متری در چولا ویستا آغاز کرد و موفق شد در چند روز گذشته در میان سه پرتابگر دیسک برتر جهان قرار گیرد، در خصوص این قهرمانی اظهار داشت: «من دیگر جوان نیستم، بنابراین باید قدم به قدم پیش بروم. من هنوز هم منتظرم تا ببینم چه کسی در آسیا مرا شکست می دهد.»
‎در انتهای این گزارش با اشاره به پرتاب بهنام شیری این طور آمده است: 
‎«بهنام شیری، هموطن احسان حدادی نیز با پرتاب 60.89 متری خود در دور دوم موفق شد تقریبا به حدادی نزدیک شود، اما هر پنج پرتاب بعدی حدادی فراتر از 60 متر بود تا نشان دهد هنوز قدرت بلامنازع پرتاب دیسک در آسیا به شمار می آید.»

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

ششمین مرحله از مسابقات دایموند لیگ در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها، «کریستین کلمن» آمریکایی موفق شد بهترین نتیجه ی سال در 100 متر مردان را از «نوح لایلز» پس بگیرد و آن را به نام خود ثبت کند.

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا(چین ۲۰۱۹)

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند.

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد 1398/03/14

مسابقات دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین2019)

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد

در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین 2019) نمایندگان دو و میدانی ایران به یک مدال،یک برنز و یک مقام چهارمی دست یافتند.