اخبار خارجی

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

دو ماده ی جدید به مسابقات دو امدادی جهان سال جاری که در یوکوهاما برگزار می شود اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون جهانی، ورزشکاران در مسابقات جهانی دو امدادی که امسال در یوکوهاما ژاپن برگزار می شود شاهد ظهور دو ماده ی جدید «دو امدادی 2 در 2 در 400متر» و «دو امدادی ترکیبی رفت و برگشت با مانع» در این رقابت ها خواهند بود. با پیوستن این ماده ها به دوهای امدادی 4 در 100 متر، 4 در 200 متر و 4 در 400 متر و 4 در 400 متر ترکیبی زنان و مردان، در حال حاضر، ورزشکاران در مسابقات جهانی دو امدادی 11-12 می، در سه ماده ی مردان و سه ماده ی زنان و سه ماده ی ترکیبی به رقابت خواهند پرداخت. 
«دو امدادی ترکیبی رفت و برگشت با مانع»، ماده ای کاملا جدید در برنامه مسابقات جهانی دو امدادی یوکوهاما است که به صورت مسابقه ای تک جنسیتی برگزار می شود. در این مسابقات هر تیم دو ورزشکار مرد و دو ورزشکار زن در این ماده خواهند داشت. این ماده به این صورت است که ابتدا ورزشکاران مرد مسیر 110 متری با مانع را به طور مستقیم می دوند و پس از آن که چوب امدادی را به اولین ورزشکار زن تیم تحویل دادند، این ورزشکار زن، مسیر را به طور مستقیم و به سمت دومین ورزشکار مرد به عقب برمی گردد و این روال تا پایان مسابقه ادامه می یابد. برای احتساب مسیر بیشتر، ورزشکاران زن در آخرین دور خود 10 متر را اضافه ترمی دوند.
در «دو امدادی 2 در 2 در 400 متر ترکیبی» که نوعی دو امدادی مقاومتی به شمار می رود نیز، هر دو ورزشکار تیم می بایست یک دور مسیر 400 متری را طی کنند. همانند دو امدادی ترکیبی 4 در 400 متر، هر تیم می تواند انتخاب کند که با ورزشکار مرد یا با ورزشکار زن مسابقه را آغاز کند. سپس ورزشکاران جای خود را عوض می کنند تا 2 دور دو امدادی خود را بدوند. 
گفتنی است این ماده در واقع جایگزین دو امدادی 4 در 800 متر شده که در دوره های پیشین مسابقات جهانی دو امدادی با مشکلات و محدودیت هایی مواجه شده بود.

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

ششمین مرحله از مسابقات دایموند لیگ در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها، «کریستین کلمن» آمریکایی موفق شد بهترین نتیجه ی سال در 100 متر مردان را از «نوح لایلز» پس بگیرد و آن را به نام خود ثبت کند.

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا(چین ۲۰۱۹)

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند.

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد 1398/03/14

مسابقات دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین2019)

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد

در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین 2019) نمایندگان دو و میدانی ایران به یک مدال،یک برنز و یک مقام چهارمی دست یافتند.