اخبار خارجی

بازدید رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا از استادیوم خلیفه شهر دوحه

بازدید رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا از استادیوم خلیفه شهر دوحه

بازدید رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا از استادیوم خلیفه شهر دوحه

دهلان ال حمد، رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا به همراه تیم کارشناسان فدراسیون جهانی از استادیوم بین‌المللی خلیفه دوحه قطر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، قطر در سال 2019 به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه میزبان دو رویداد مهم در ورزش دوومیدانی خواهد بود. «مسابقات قهرمانی آسیا» ( 1-4 فروردین 98) و «مسابقات قهرمانی جهان» (از 5 الی 14 مهر) این دو رویداد مهم دوومیدانی در سال آینده خواهند بود که در استادیوم بین المللی خلیفه برگزار می شوند. در همین راستا دهلان ال حمد، رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا که نایب رییس و دبیر کل کمیته برگزاری مسابقات نیز هست به همراه تیم کارشناسان فدراسیون جهانی دوومیدانی از استادیوم بین المللی خلیفه دوحه، محل برگزاری این مسابقات دیدن کردند. 
در این بازدید، ال حمد ضمن اطمینان دادن از آمادگی کشور قطر برای میزبانی کشور از بزرگ ترین ورزشکاران آسیا و جهان اظهار داشت: "تمامی امکانات برای برگزاری این مسابقات در سال آینده اعم از فرودگاه، هتل، حمل و نقل و سیستم بلیت فروشی رقابت ها آماده شده است." وی ادامه داد: "می دانم که دنیا باور نداشت چنین میزبانی از کشور قطر امکان پذیر باشد اما با وجود سیستمی که راه اندازی شده این اطمینان حاصل خواهد شد که در این جا فضای بسیار مناسبی برای ورزشکاران وجود خواهد داشت. مهم ترین هدف ما در طی این مدت برای برگزاری این مسابقات برقراری ارتباطی نزدیک و حرفه ای میان پرسنل برگزاری مسابقات و فدراسیون جهانی بود که اتحاد لازم را برای برگزاری هرچه موفق تر این مسابقات قهرمانی فراهم سازد." 
رییس اتحادیه ی دوومیدانی آسیا در پایان خاطر نشان کرد: "تدابیر لازم برای این مسابقات از تست مسیر ماراتن گرفته تا نشست رسانه ای جهانی ماه نوامبر به طور کامل اتخاذ شده و روز پنجشنبه نیز کمیته برگزاری مسابقات جزییاتی در خصوص چگونگی تهیه بلیت و نشان مسابقات قهرمانی جهانی سال 2019 منتشر خواهد کرد."
کشور قطر تا کنون میزبان رقابت های مهم دوومیدانی متعددی در سطح جهان و آسیا بوده است که از جمله ی آن ها می توان به اولین میزبانی در سال 1997 از مسابقه ی جهانی جایزه بزرگ، مسابقات دایموند لیگ و مسابقات قهرمانی داخل سالن جهان در سال 2010 اشاره کرد.
مسابقات قهرمانی جهان سال 2019 از 5 الی 14 مهر در دوحه ی قطر برگزار خواهد شد.

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

دو ماده ی جدید به مسابقات دو امدادی جهان سال جاری که در یوکوهاما برگزار می شود اضافه شد.

عقد قرارداد همکاری فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی تهران

عقد قرارداد همکاری فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی تهران

فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران قرارداد همکاری امضا کرد.

دعوت رسمی کنفدراسیون دو  و میدانی آسیا از دکتر اردیبهشت

دعوت رسمی کنفدراسیون دو و میدانی آسیا از دکتر اردیبهشت

مسئول کمیته پزشکی و کنترل دوپینگ فدراسیون دو و میدانی از سوی کنفدراسیون به عنوان ناظر پزشکی و کنترل دوپینگ مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا دعوت شد.