اخبار خارجی

حدادی تاریخ سازی کرد

 حدادی تاریخ سازی کرد
گزارش سایت فدراسیون جهانی دوومیدانی از عمکرد حدادی

حدادی تاریخ سازی کرد

احسان حدادی، دارنده ی مدال نقره ی المپیک 2012 لندن، با به رخ کشیدن قدرت خود در پرتاب دیسک به چهارمین مدال طلاس پیاپی خود در بازی های آسیایی دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، احسان حدادی با پیروزی قاطع دیشب خود بر حریفان آسیایی، قدرت خود را در این ماده به نمایش گذاشت و با چهارمین عنوان قهرمانی در بازی های آسیایی تاریخ ساز شد. به گزارش این سایت، تمام شش پرتاب حدادی در حد پرتاب های یک قهرمان بود و برای پیروزی در این مسابقه کافی بود. اما حدادی که 5 مرتبه در آسیا قهرمان شده با بهترین پرتاب 65.71 متر کار را تمام کرد تا چهارمین مدال طلای این بازی ها را نیز به نام خود ثبت کند و به این ترتیب برای دوومیدانی ایران و آسیا شگفتی بیافریند.
حدادی 33 ساله در خصوص این دستاورد به این سایت گفت: "الان بحث آینده است، من مدال نقره ی المپیک را دارم ولی بسیار مشتاق کسب مدال طلا در این بازی ها هستم."
پس از حدادی، مصطفی ال سما، قهرمان جوانان آسیا 2014 که در این مسابقه دوم شد با پرتاب 60.09 متر، تنها ورزشکاری بود که موفق شد پرتابی بیش از 60 متر داشته باشد.

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

ششمین مرحله از مسابقات دایموند لیگ در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها، «کریستین کلمن» آمریکایی موفق شد بهترین نتیجه ی سال در 100 متر مردان را از «نوح لایلز» پس بگیرد و آن را به نام خود ثبت کند.

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا(چین ۲۰۱۹)

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند.

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد 1398/03/14

مسابقات دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین2019)

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد

در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین 2019) نمایندگان دو و میدانی ایران به یک مدال،یک برنز و یک مقام چهارمی دست یافتند.