اخبار خارجی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

«تیرونش دیبابا» اتیوپیایی و «جویسیلاین جپکاسگی» کنیایی برای حضور در دو جاده ای دهلی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، «دیبابا» قهرمان سه دوره ی المپیک که ماه گذشته در ماراتن برلین رکورد خیره کننده ی 2:01:55 ساعت را در قسمت زنان به دست آورد برای حضور در دو جاده ای مسابقات جهانی «گلد لیبل» دهلی نواعلام آمادگی کرد تا شاید برنده ی جایزه ی 27 هزار دلاری آن باشد. «جپکاسگی» دونده ی کنیایی که با درخشش در سال 2017 توجهات بین المللی را به سمت خود جلب نمود نیز برای حضور در این مسابقه اعلام آمادگی کرده است. «جپکاسگی» در مسابقه ی جهانی نیمه ماراتن که ماه آوریل گذشته در پراگ جمهوری چک برگزار شد رکورد 1:04:52 ساعت را از آن خود کرد و در مسابقه ی والنسیا در کشور اسپانیا رکورد خود را به 1:04:51 ساعت ارتقا داد تا ضمن به دست آوردن این نتیجه اولین زنی باشد که مسیر 10 کیلومتری جاده را در نیم ساعت و با زمان 29:43 دقیقه می پیماید. 
«دیبابا» و «جپکاسگی» تا کنون دو بار با هم به رقابت پرداخته اند. اولین بار مسابقه ی ماراتن راس الخیمه بود که  سال گذشته برگزار شد و جپکاسگی مقام سوم را به دست آورد و اسطوره ی اتیوپیایی به مقام پنجمی رسید. پس از آن این دو برای دومین بار، در مسابقه ی 10 کیلومتر منچستر که سال جاری برگزار شد با هم رقابت کردند که در آخر دیبابا با زمان 31:08 دقیقه از جپکاسگی پیش افتاد و پیروزی قاطعانه ای را در برابراین دونده ی کنیایی که 31:57 دقیقه را ثبت کرده بود به دست آورد. 
مسابقه ی دو جاده ای در چهارچوب مسابقات بین المللی «گلد لیبل» روز یکشنبه 21 اکتبر در دهلی نو پایتخت کشور هند برگزار خواهد شد.

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

اضافه شدن دو ماده به مسابقه ی دو امدادی جهان، یوکوهاما 2019

دو ماده ی جدید به مسابقات دو امدادی جهان سال جاری که در یوکوهاما برگزار می شود اضافه شد.

عقد قرارداد همکاری فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی تهران

عقد قرارداد همکاری فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی تهران

فدراسیون دو و میدانی با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران قرارداد همکاری امضا کرد.

دعوت رسمی کنفدراسیون دو  و میدانی آسیا از دکتر اردیبهشت

دعوت رسمی کنفدراسیون دو و میدانی آسیا از دکتر اردیبهشت

مسئول کمیته پزشکی و کنترل دوپینگ فدراسیون دو و میدانی از سوی کنفدراسیون به عنوان ناظر پزشکی و کنترل دوپینگ مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا دعوت شد.