اخبار خارجی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

«تیرونش دیبابا» اتیوپیایی و «جویسیلاین جپکاسگی» کنیایی برای حضور در دو جاده ای دهلی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، «دیبابا» قهرمان سه دوره ی المپیک که ماه گذشته در ماراتن برلین رکورد خیره کننده ی 2:01:55 ساعت را در قسمت زنان به دست آورد برای حضور در دو جاده ای مسابقات جهانی «گلد لیبل» دهلی نواعلام آمادگی کرد تا شاید برنده ی جایزه ی 27 هزار دلاری آن باشد. «جپکاسگی» دونده ی کنیایی که با درخشش در سال 2017 توجهات بین المللی را به سمت خود جلب نمود نیز برای حضور در این مسابقه اعلام آمادگی کرده است. «جپکاسگی» در مسابقه ی جهانی نیمه ماراتن که ماه آوریل گذشته در پراگ جمهوری چک برگزار شد رکورد 1:04:52 ساعت را از آن خود کرد و در مسابقه ی والنسیا در کشور اسپانیا رکورد خود را به 1:04:51 ساعت ارتقا داد تا ضمن به دست آوردن این نتیجه اولین زنی باشد که مسیر 10 کیلومتری جاده را در نیم ساعت و با زمان 29:43 دقیقه می پیماید. 
«دیبابا» و «جپکاسگی» تا کنون دو بار با هم به رقابت پرداخته اند. اولین بار مسابقه ی ماراتن راس الخیمه بود که  سال گذشته برگزار شد و جپکاسگی مقام سوم را به دست آورد و اسطوره ی اتیوپیایی به مقام پنجمی رسید. پس از آن این دو برای دومین بار، در مسابقه ی 10 کیلومتر منچستر که سال جاری برگزار شد با هم رقابت کردند که در آخر دیبابا با زمان 31:08 دقیقه از جپکاسگی پیش افتاد و پیروزی قاطعانه ای را در برابراین دونده ی کنیایی که 31:57 دقیقه را ثبت کرده بود به دست آورد. 
مسابقه ی دو جاده ای در چهارچوب مسابقات بین المللی «گلد لیبل» روز یکشنبه 21 اکتبر در دهلی نو پایتخت کشور هند برگزار خواهد شد.

پایان روز نخست مسابقات بین المللی دوومیدانی بانوان

مسابقات بین المللی دوومیدانی داخل سالن 2019 تهران

پایان روز نخست مسابقات بین المللی دوومیدانی بانوان

روز نخست مسابقات بین المللی دوومیدانی داخل سالن دختران در مواد مختلف انجام شد.

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

«ساموئل تفرا» اتیوپیایی رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را جا به جا کرد.

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

در نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

دکتر صالحی امیری در جلسه اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک از رییس فدراسیون دو و میدانی به واسطه برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی قدردانی کرد.