اخبار خارجی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

دوئل «دیبابا» و «جپکاسگی» در دو جاده ای دهلی

«تیرونش دیبابا» اتیوپیایی و «جویسیلاین جپکاسگی» کنیایی برای حضور در دو جاده ای دهلی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، «دیبابا» قهرمان سه دوره ی المپیک که ماه گذشته در ماراتن برلین رکورد خیره کننده ی 2:01:55 ساعت را در قسمت زنان به دست آورد برای حضور در دو جاده ای مسابقات جهانی «گلد لیبل» دهلی نواعلام آمادگی کرد تا شاید برنده ی جایزه ی 27 هزار دلاری آن باشد. «جپکاسگی» دونده ی کنیایی که با درخشش در سال 2017 توجهات بین المللی را به سمت خود جلب نمود نیز برای حضور در این مسابقه اعلام آمادگی کرده است. «جپکاسگی» در مسابقه ی جهانی نیمه ماراتن که ماه آوریل گذشته در پراگ جمهوری چک برگزار شد رکورد 1:04:52 ساعت را از آن خود کرد و در مسابقه ی والنسیا در کشور اسپانیا رکورد خود را به 1:04:51 ساعت ارتقا داد تا ضمن به دست آوردن این نتیجه اولین زنی باشد که مسیر 10 کیلومتری جاده را در نیم ساعت و با زمان 29:43 دقیقه می پیماید. 
«دیبابا» و «جپکاسگی» تا کنون دو بار با هم به رقابت پرداخته اند. اولین بار مسابقه ی ماراتن راس الخیمه بود که  سال گذشته برگزار شد و جپکاسگی مقام سوم را به دست آورد و اسطوره ی اتیوپیایی به مقام پنجمی رسید. پس از آن این دو برای دومین بار، در مسابقه ی 10 کیلومتر منچستر که سال جاری برگزار شد با هم رقابت کردند که در آخر دیبابا با زمان 31:08 دقیقه از جپکاسگی پیش افتاد و پیروزی قاطعانه ای را در برابراین دونده ی کنیایی که 31:57 دقیقه را ثبت کرده بود به دست آورد. 
مسابقه ی دو جاده ای در چهارچوب مسابقات بین المللی «گلد لیبل» روز یکشنبه 21 اکتبر در دهلی نو پایتخت کشور هند برگزار خواهد شد.

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

ششمین مرحله از مسابقات دایموند لیگ در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها، «کریستین کلمن» آمریکایی موفق شد بهترین نتیجه ی سال در 100 متر مردان را از «نوح لایلز» پس بگیرد و آن را به نام خود ثبت کند.

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا(چین ۲۰۱۹)

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند.

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد 1398/03/14

مسابقات دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین2019)

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد

در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین 2019) نمایندگان دو و میدانی ایران به یک مدال،یک برنز و یک مقام چهارمی دست یافتند.