اخبار خارجی

رکورد 200 متر آسیا شکسته شد

رکورد 200 متر آسیا شکسته شد

رکورد 200 متر آسیا شکسته شد

«ژیه شنیه» چینی رکورد 200 متر آسیا را شکست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون آسیا، در جریان برگزاری مرحله ی یازدهم مسابقات دایموند لیگ در لندن، «ژیه شنیه»، دونده ی چینی ماده ی 200 متر، موفق شد با زمان 19.88 ثانیه ضمن دست یابی به عنوان قهرمانی، رکورد آسیایی این ماده را جا به جا کند و به اولین ورزشکار چینی بدل شود که ماده ی 200 متر را کمتر از 20 ثانیه طی کرده است. 


در دیگر رقابت های دایموند لیگ لندن که با درخشش ورزشکاران آسیایی همراه بود «مجد الدین غزال»، پرنده ی ارتفاع سوریه ای در حالی به اولین قهرمانی خود در مسابقات دایموند لیگ دست یافت که «معتز برشیم»، رکورددار پرش اراتفاع آسیا پس از یک سال دوری از مسابقات دایموند لیگ به دلیل مصدومیت، نیز در این مسابقات حضور داشت. «مجد الدین غزال» سوری در نهایت با پرش از مانع 2.30 متری قهرمان شد و «معتز برشیم» نیز با 2.27 متر به مقام نایب قهرمانی بسنده کرد.


در دیگر رقابت ها «ژیه ونجون»،  قهرمان آسیا در ماده ی 110 متر با مانع با ثبت زمان 13.28 ثانیه قهرمان شد، تیم امدادی 4 در 100 متر ژاپن نیز با 37.78 ثانیه نایب قهرمان شد و تیم امدادی 4 در 100 متر زنان ژاپن با 42.71 ثانیه در جایگاه سوم ایستاد. 
در 100 متر مردان نیز«یوکی کویکه» ژاپنی موفق شد زمان زیر 10 ثانیه را ثبت کند و با 9.98 ثانیه در جایگاه چهارم بایستد. «آکانی سیمبینه» از آفریقای جنوبی، «ژارنل هیوز» انگلیسی و «یوهان بلیک» جاماییکایی با رکوردهای 9.93، 9.95 و 9.97 ثانیه به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

 

تعویق مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی آسیا در هنگ‌کنگ

از ابتلای ورزشکاران دو و میدانی به ویروس کرونا پیشگیری شد؛

تعویق مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی آسیا در هنگ‌کنگ

کنفدراسیون دو و میدانی آسیا مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی آسیا در هنگ‌کنگ را برای پیشگیری از ابتلای ورزشکاران به ویروس کرونا به تعویق انداخت.

مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا لغو شد

مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا لغو شد

کنفدراسیون دو و میدانی آسیا در پی شیوع ویروس کشنده کرونا در کشور چین، برگزاری مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا را منتفی کرد.

معرفی برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۹ جهان

معرفی برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۹ جهان

مراسم معرفی برترین‌های دوومیدانی جهان در سال ۲۰۱۹ شب گذشته در موناکو برگزار شد و «الیود کیپچوگه» و «دالیلاه محمد» عنوان برترین دوومیدانی‌کاران مرد و زن را به خود اختصاص دادند.