اخبار خارجی

عنوان نخست «مو فرح» و «کاسگی» در ماراتن شیکاگو

عنوان نخست «مو فرح» و «کاسگی» در ماراتن شیکاگو

عنوان نخست «مو فرح» و «کاسگی» در ماراتن شیکاگو

«مو فرح» و «بریجیت کاسگی» قهرمان مارتن شیکاگو شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی و به نقل از سایت فدراسیون جهانی، ماراتن شیکاگو روز گذشته در هوای بارانی شهر شیکاگو برگزار شد. در این مسابقه تماشایی و جذاب که با حضور هزاران تماشاچی برگزار می شد  «مو فرح»، قهرمان ماده های 5000 و 10.000 متر المپیک و دارنده ی سه عنوان قهرمانی در این ماده ها موفق شد با زمان 2:05:11 ساعت ضمن جا به جا کردن رکورد اروپا اولین عنوان قهرمانی ماراتن را به دست آورد. پس از وی، «موسینت گرمو» اتیوپیایی که تا دور آخر دوشادوش فرح می دوید از وی جا ماند و با 13 ثانیه اختلاف و در 2:05:24 ساعت از خط پایان عبور کرد و دوم شد. «سوگورو اوساکو» ژاپنی نیز در پایان با 2:05:50 ساعت ضمن شکستن رکورد ملی به مقام سوم دست یافت و «کنت کیپکموی» از کنیا با 2:05:57 ساعت به مقام سومی رسید.

گفتنی است «گالن راپ» آمریکایی، دارنده ی عنوان قهرمانی نیز با زمان 2:06:21 ساعت به مقام پنجمی رسید و «جفری کرویی» و «آبل کرویی» از کنیا به ترتیب با زمان های  2:06:45 و 2:07:52 ساعت در جایگاه ششم و هفتم قرار گرفتند. 
بنابراین با توجه به نتایج به دست آمده در ماراتن شیکاگو روز گذشته، در حال حاضر «مو فرح» دارنده ی رکورد اروپا در ماده ی 1500 متر و نیمه مارتن و ماراتن به شمار می آید. 
در قسمت زنان نیز «بریجیت کاسگی» از کنیا که در ماراتن لندن ماه آوریل به عنوان نایب قهرمانی دست یافته بود با زمان 2:18:35 ساعت قهرمانی این دوره ی ماراتن شیکاگو را از آن خود کرد. پس از وی، «روزا درجه» از اتیوپی با 2:21:18 ساعت نایب قهرمان شد و «شوره دمیسه» هموطن این ورزشکار نیز با زمان 2:22:15 ساعت در جایگاه سوم ایستاد.

 

 

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

«ساموئل تفرا» اتیوپیایی رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را جا به جا کرد.

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

در نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

دکتر صالحی امیری در جلسه اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک از رییس فدراسیون دو و میدانی به واسطه برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی قدردانی کرد.

پرداخت پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا

در جریان برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی ایران

پرداخت پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا

پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا در جریان برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی ایران پرداخت شد.