اخبار خارجی

مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در پرش ارتفاع زنان

 مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در پرش ارتفاع زنان
بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا

مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در پرش ارتفاع زنان

مسابقه ی پرش ارتفاع زنان در چهارچوب بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی و به نقل از سایت رسمی بازی های آسیایی جاکارتا، چهارشنبه مسابقات پرش ارتفاع زنان در چهارچوب هجدهمین دوره از بازی های آسیایی در جاکارتا اندونزی برگزار می شود آغاز خواهد شد. این سایت در گزارشی به بررسی کارنامه ی کشورهای آسیایی در این ماده در بخش زنان پرداخته که به شرح زیر است:
•  پرش ارتفاع زنان در هفده دوره ی پیشین این بازی ها همواره برگزار شده است. 
•  ژاپن پس از قهرمانی "یوکو هونیکوت" در بازی های آسیایی 1998 بانکوک هشت بار در این ماده در بازی های آسیایی به قهرمانی رسید. 
•  ژاپن همچنین با 16 مدال در این رشته در صدر کشورهای عضو کمیته المپیک قرار دارد، چین با 11 مدال دیگر کشوری است که در این ماده بیش از پنج مدال در اختیار دارد.
•  ازبکستان 5 مدال در پرش ارتفاع بازی های آسیایی در کارنامه دارد.
•  "سوتلانا رازیلیف" از ازبکستان در دو دوره ی پیشین بازی های آسیایی به قهرمانی رسید. وی به همراه "ژنگ داژن" چینی و "مگومی ساتو" از ژاپن با رکورد یکسان در این ماده موفق به کسب مدال طلا شد. 
•  "نادیا دوسانووا" از ازبکستان در مسابقات قهرمانی آسیا 2017 ، قهرمان پرش ارتفاع زنان شد که پس از مدال های نقره سال 2009 و طلای 2013 سومین مدال وی در این رقابت ها به شمار می رود. 
•  "دوسانووا" هم چنین در بازی های آسیایی دو مدال به دست آورده است؛ یکی مدال نقره در بازی های آسیایی 2010 گوانگ ژو و دیگری مدال برنز در بازی های آسیایی 2014 اینچئون. 
•  سه ورزشکار زن در این ماده در بازی های آسیایی مدعی مدال هستند: "ژنگ داژن" از چین، "لولیتا لاگروساس" از فیلیپین و "ژنگ ژینگجوان" از چین. 
•  پرش ارتفاع زنان در حالی در هجدهمین دوره از بازی های آسیایی برگزار می شود که کشور قرقیزستان تا کنون چندین مدال در این بازی ها به نام خود ثبت کرده است. 
•  "تاتیانا افیمنکو" از قرقیزستان مدال طلای خود در این رشته را در بازی های آسیایی 2002 گوانگ ژو کسب کرده است. 
•  "یونگ من وای" از هنگ کنگ همراه با "وانگ ژووئی" و "لیو جینگی" از چین در مسابقات قهرمانی آسیای سال 2017 در جایگاه دوم ایستادند. تا پیش از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا هیچ ورزشکار زنی از هنگ کنگ نتوانسته در رقابت های دو و میدانی به مدال دست یابد.

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

قهرمانی کلمن در 100متر/ وارهلم رکورد 400 متر با مانع اروپا را به دست آورد

ششمین مرحله از مسابقات دایموند لیگ در اسلو، پایتخت نروژ برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها، «کریستین کلمن» آمریکایی موفق شد بهترین نتیجه ی سال در 100 متر مردان را از «نوح لایلز» پس بگیرد و آن را به نام خود ثبت کند.

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا(چین ۲۰۱۹)

طلای ۸۰۰ متر به مرادی رسید، مهردلان و درزاده چهارم شدند

در مرحله پایانی مسابقات دو‌و میدانی جایزه بزرگ آسیا نمایندگان ایران به یک مدال طلا و‌ دو ‌مقام چهارمی رسیدند.

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد 1398/03/14

مسابقات دو‌و‌میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین2019)

مرادی طلا گرفت، مهردلان برنز/ درزاده به چهارمی بسنده کرد

در مرحله نخست مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ آسیا (چین 2019) نمایندگان دو و میدانی ایران به یک مدال،یک برنز و یک مقام چهارمی دست یافتند.