اخبار خارجی

مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در 3000متر با مانع مردان

 مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در 3000متر با مانع مردان
بازی های آسیایی 2018 جاکارتا

مروری بر کارنامه ی کشورهای آسیایی در 3000متر با مانع مردان

مسابقه ی 3000متر با مانع مردان در چهارچوب بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روز دو شنبه پنجم شهریور در جاکارتا برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت رسمی بازی های آسیایی جاکارتا، دوشنبه مسابقات 3000 متر با مانع مردان در جاکارتای اندونزی برگزار خواهد شد. سایت رسمی بازی های آسیایی در گزارشی به بررسی کارنامه ی کشورهای آسیایی در این ماده پرداخته که به شرح زیر است:
•  از هفده مدال طلایی که در این ماده به دست آمده، 10 مدال آن متعلق به کشور ژاپن است. "یاسونوری اوچیتومی" از ژاپن در بازی های آسیایی سال 1998 بانکوک آخرین مدال ژاپن در این ماده را کسب کرد.
•  پس از آخرین پیروزی ژاپن در این ماده در سال 1998، کشورهای بحرین و قطر هر کدام با دو مدال طلا در این ماده به پیروزی دست یافتند. از دیگر کشورهایی که در این ماده به قهرمانی رسیدند می توان به پاکستان (با 2 قهرمانی) و چین (با یک قهرمانی) اشاره کرد. 
•  "طارق مبارک طاهر" ، ورزشکار بحرینی، در بازی های آسیایی 2006 دوحه و 2010 گوانگ ژو مدال طلا 3000 متر با مانع را کسب کرد تا در کنار "سوسومی تاکاهاشی" ژاپنی و "مبارک شاه" از پاکستان یکی از سه ورزشکارانی باشد که در این ماده به دو مدال طلا رسیده است. 
•  "طاهر" هم چنین در بازی های آسیایی 2014 اینچئون مدال نقره را بر گردن آویخت، وی در کنار "ناکاهاشی" تنها ورزشمارانی هستند که سه مدال در این ماده کسب کرده اند. 
•  "ابوباکر علی کمال" از قطر، 12 سال پس از مقام دومی بازی های آسیایی 2002 بوسان، در بازی های آسیایی 2014 اینچئون مدال طلا را از آن خود کرد.
•  قطر در هر 4 دوره ی اخیر بازی های آسیایی یک مدال در این ماده کسب کرده است.
•  در مسابقات قهرمانی آسیا سال 2017، حسین کیهانی از ایران در این ماده به قهرمانی رسید. 
•  ایران در 3000 متر با مانع مردان در تاریخ بازی های آسیایی به سه مدال دست یافته است. احمد میر حسینی با کسب گردن آویز نقره در بازی های آسیایی 1966 بانکوک اولین مدال این ماده را در بازی های آسیایی برای ایران به ارمغان آورد. سپس "سید حمید سجادی" و "جعفر باباخانی" در بازی های آسیایی 1998 بانکوک مدال های نقره و برنز را بر گردن آویختند. 
•  "ناوین کومار" از هند در بازی های آسیایی 2014 اینچئون مدال برنز را به دست آورد تا کشورش را به هشتمین مدال در این ماده برساند. گفتنی است هند پس از ژاپن  پر مدال آورترین کشور آسیایی در این ماده به شمار می آید.

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

تفرا رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را شکست

«ساموئل تفرا» اتیوپیایی رکورد جهانی 1500 متر داخل سالن را جا به جا کرد.

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

در نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک

قدردانی رییس کمیته ملی المپیک از کیهانی

دکتر صالحی امیری در جلسه اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک از رییس فدراسیون دو و میدانی به واسطه برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی قدردانی کرد.

پرداخت پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا

در جریان برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی ایران

پرداخت پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا

پاداش مدال آوران و مربیان بازی های آسیایی جاکارتا در جریان برگزاری گردهمایی خانواده بزرگ دو و میدانی ایران پرداخت شد.