اخبار خارجی

مقام نخست 10000 متر برای کیپروتو در دایموند لیگ استکهلم/ مروری بر مهم ترین نتایج

مقام نخست 10000 متر برای کیپروتو در دایموند لیگ استکهلم/ مروری بر مهم ترین نتایج

مقام نخست 10000 متر برای کیپروتو در دایموند لیگ استکهلم/ مروری بر مهم ترین نتایج

«رنکس کیپروتو» در مرحله ی سوم مسابقات دایموند لیگ در استکهلم به مقام نخست 10.000 متر دست یافت و بهترین نتیجه ی سال را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون جهانی، مرحله ی سوم مسابقات دایموند لیگ در استادیوم المپیک شهر استکهلم سوئد برگزار شد که در مهم ترین رقابت ها «رنکس کیپروتو» از کنیا در حالی که در نیمی از مسیر مسابقه از سایر دوندگان باز مانده بود اما در دقایق آخر مسابقه موفق شد از آن ها پیشی بگیرد و با زمان 26:50.16 دقیقه ضمن ثبت بهترین نتیجه ی سال در رنکینگ جهانی، رکورد مسابقات دایموند لیگ استکهلم و رکورد ملی این ماده را جا به جا کند. پس از وی «هیگس گبرهیوت» از اتیوپی با زمان 27:01.02 نایب قهرمان شد و «آرون کیفل» از اریتره با زمان 27:27.68 دقیقه نیز در جایگاه سوم ایستاد. 
در دیگر رقابت های مهم و در 5000 متر زنان، «هلن اوبیری» قهرمان صحرانوردی جهان در 1000 متری مسابقه قربانی برخورد ورزشکاران شد و به زمین افتاد و از مسیر مسابقه و دوندگان جا ماند. اما خیلی سریع به جریان مسابقه بازگشت و با گام های سریع خود توانست فاصله را با دوندگان کم کند اما تلاش هایش ثمری نداشت و در آخر این «جبت تیروپ» از کنیا بود که با زمان 14:50.82 دقیقه به مقام قهرمانی دست یافت و ضمن کسب بهترین نتیجه ی سال در رنکینگ جهانی (تا به این لحظه) رکورد مسابقات دایموند لیگ استکهلم را نیز جا به جا کرد. پس از تیروپ، «فانتو ورکو» از اتیوپی با دویدن در 14:51.31 دقیقه به مقام دوم دست یافت و رکورد شخصی اش را بهبود بخشید. «کاسایت رنگروک» از کنیا نیز با زمان 14:51.34 دقیقه و سه صدم ثانیه اختلاف با فانتو در جایگاه سوم رقابت ها ایستاد. «هلن اوبیری» نیز در پایان با ثبت زمان 15:07.70 دقیقه به مقام دوازدهمی بسنده کرد 
از دیگر رقابت های مهم زنان در دایموند لیگ استکهلم می توان به 200 متر اشاره کرد که با حضور «دافنه شیپرز» قهرمان جهان و «الین تامپسون» قهرمان المپیک همراه بود. در این رقابت جذاب و نفس گیر «دینا آشر اسمیت» از انگلستان با ثبت زمان 22.18 ثانیه قهرمان شد و بهترین نتیجه ی سال در رنکینگ جهانی را به نام خود ثبت کرد. پس از وی «الین تامپسون» از جاماییکا با دویدن در 22.66 ثانیه نایب قهرمان شد و «دافنه شیپرز» با 22.78 ثانیه به مقام سومی رسید و بهترین نتیجه ی فصل را از آن خود کرد. 
در «پرتاب دیسک» مردان که با حضور احسان حدادی نماینده ی ایران برگزار شد نیز«دنیل استال» سوئدی سایت فدراسیون جهانی از او به عنوان "کوه عظیم عضله" یاد کرد، موفق شد در خانه ی خود با دومین و بهترین پرتاب 69.57 متری به مقام قهرمانی دست یابد. پس از وی «فدریک دیکرز» جاماییکایی با سومین و بهترین پرتاب 68.96 متری ضمن دست یابی به مقام  نایب قهرمانی بهترین نتیجه ی فصل را به دست آورد. «لوکاس ویسهندینگر» نیز با دومین و بهترین پرتاب خود به مساقت 66.97 متر در جایگاه سوم ایستاد و بهترین نتیجه ی سال را به نام خود ثبت کرد. 
مرحله ی بعدی مسابقات دایموند لیگ 6 ژوئن برابر با 16 خرداد در رم ایتالیا برگزار می شود.

معرفی برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۹ جهان

معرفی برترین دوومیدانی‌کاران سال ۲۰۱۹ جهان

مراسم معرفی برترین‌های دوومیدانی جهان در سال ۲۰۱۹ شب گذشته در موناکو برگزار شد و «الیود کیپچوگه» و «دالیلاه محمد» عنوان برترین دوومیدانی‌کاران مرد و زن را به خود اختصاص دادند.

اعلام اسامی 11 نامزد بهترین دو و میدانی کار زن جهان در سال 2019

اعلام اسامی 11 نامزد بهترین دو و میدانی کار زن جهان در سال 2019

فدراسیون جهانی دو و میدانی اسامی 11 نامزد دریافت عنوان بهترین ورزشکار زن جهان در سال 2019 را معرفی کرد.

نامزدهای بهترین ورزشکار مرد سال 2019 معرفی شدند

نامزدهای بهترین ورزشکار مرد سال 2019 معرفی شدند

فدراسیون جهانی دو و میدانی اسامی 11 نامزد دریافت عنوان بهترین ورزشکار مرد جهان در سال 2019 را اعلام کرد.