اخبار داخلی

دکتر بابویی: انسجام فدراسیون دو و میدانی در بستر سازی جای تحسین دارد/ با همکاری هر 2 فدراسیون بهترین‌ها روانه مسابقات می‌شوند

دکتر بابویی: انسجام فدراسیون دو و میدانی در بستر سازی جای تحسین دارد/ با همکاری هر 2 فدراسیون بهترین‌ها روانه مسابقات می‌شوند
گفت و گو با رییس فدراسیون ورزش های دانش آموزی

دکتر بابویی: انسجام فدراسیون دو و میدانی در بستر سازی جای تحسین دارد/ با همکاری هر 2 فدراسیون بهترین‌ها روانه مسابقات می‌شوند

رییس فدراسیون ورزش های دانش آموزی از همکاری با فدراسیون دو و میدانی در امر استعدادیابی ابراز خرسندی نمود.

 

به گزارش روابط عمومی، در مدت زمان باقی‌مانده تا اعزام تیم‌های ملی نوجوانان به رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا و دانش آموزان جهان، فدراسیون دو و میدانی با همکاری فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی در نظر دارد با برگزاری اردوهای منتخبین نوجوانان دختر و پسر و همچنین حمایت دانش آموزان نخبه دو و میدانی، در راستای تقویت رده‌های پایه این رشته پرمدال، گام مهمی در بستر سازی ورزش اول المپیک در ایران بردارند. در این راستا جلساتی نیز با حضور مسئولین و کارشناسان هر دو فدراسیون برگزار شد و برای برنامه‌ریزی‌ پیرامون رده‌های سنی پایه بحث و تبادل نظر شد.

 دکتر بابویی، رییس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی در این خصوص اظهار داشت: « ضمن قدردانی از همکاری مسئولین و کارشناسان فدراسیون دو و میدانی در اهمیت دادن به موضوع بسترسازی تیم‌های ملی بزرگسالان و مسئله بسیار حائز اهیمت استعدادیابی، خیلی خوشحالم که مدیران موفق و آینده نگری چون جناب کیهانی و همکاران محترم‌شان بسیار در این زمینه مصمم و با انرژی هستند. ما در 30 رشته ورزشی پسران و 27 رشته ورزشی دختران با حضور 15 میلیون دانش آموز سراسر کشور مسابقاتی را برگزار کردیم و در جریان برگزاری این مسابقات، از فدراسیون‌های مختلف کارشناسانی در خصوص استعدادیابی نیز حضور داشتند که فدراسیون دو و میدانی نیز با حضور قهرمانان و کارشناسان این رشته ورزشی در استعدایابی و معرفی نخبه‌گان دو و میدانی، همکاری تنگاتنگی با عوامل برگزار کننده داشتند.»

وی افزود:« بحث استعدادیابی و تقویت تیم‌های ملی، به خصوص در رشته دو و میدانی از سال گذشته با ارتباط خوبی که با فدراسیون دو و میدانی برقرار کردیم شدت گرفته است. اردیبشت ماه سال آینده رقابت‌های قهرمانی دانش‌آموزان جهان به میزبانی کرواسی برگزار خواهد شد و در جلسه‌ای که با آقای کیهانی در فدراسیون داشتیم متوجه شدیم که رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا نیز در همان فاصله کوتاه در هنگ کنگ برگزار می‌شود. به همین منظور تصمیم گرفتیم که با ارزیابی نتایج و عملکرد مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور و آموزشگاه‌ها و همچنین بررسی نتایج استعدادیابی کارشناسان، بهترین تیم‌ها را به نمایندگی از کشورمان روانه مسابقات کنیم.»

رییس فدراسیون دو و میدانی ضمن ابراز خرسندی از حاصل استعدادیابی و نتایج مسابقات نوجوانان و آموزشگاه‌هاگفت: « نکته قابل توجه و خوشحال کننده برای ما این بود که خروجی مسابقات آموزشگاه‌ها، مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور و استعدادیابی کارشناسان هر دو فدراسیون در رشته ورزشی دو و میدانی، لیست مشابهی از اسامی دانش آموزان و ورزشکارانی بود که هر دو فدراسیون استخراج کرده بود. این نشان دهنده دقت و صراحت در انجام یک کار تیمی و در نهایت نتیجه مثبت استعدادیابی دو و میدانی است و این امر در همکاران فدراسیون دو و میدانی جای تحسین دارد .»

دکتر بابویی با اشاره به جدیت اجرای امور ساماندهی مربیان داخلی در فدراسیون دو و میدانی تصریح کرد: « جای امیدواری است که فدراسیون دو و میدانی گام مهمی در تربیت مربیان داخلی و ارتقای سطح دانش ‌آنها برداشته است. مربیانی از میان معلمان آموزش و پرورش که جزو مربیان برجسته دو و میدانی کشور نیز هستند به دوره‌های بین‌المللی اعزام شده‌اند تا با بهره‌گیری از دانش روز دنیا بتوانند در امر تربیت ورزشکاران و از همه مهم‌تر استعدادیابی دقیق در مدارس، قدم مثبتی در امر بسترسازی بردارند. ما نیز از این اتفاق خوشحالیم چراکه معلمان ما نیز جزو این مربیان منتخب فدراسیون دو و میدانی هستند. البته فدراسیون دانش‌آموزی نیز در راستای تقویت دانش مربیان و داوران دو و میدانی، دوره‌هایی را برگزار کرده و شکر خدا نتایج خوبی نیز در تمام ادوار حاصل شده است. افراد تحصیل کرده‌ای موفق به اخذ گواهینامه‌های داوری و مربیگری دو و میدانی شده‌اند که این امر به موضوع مهم استعدادیابی در مدارس کمک بسیاری خواهد کرد.»

رییس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی در پایان تأکید کرد: « بی تردید با تدوین یک برنامه راهبردی مشترک 4 ساله در فدراسیون دو و میدانی و فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی، می‌توانیم دست به دست هم داده و باشناسایی نخبه‌گان این رشته ورزشی به مربیان متخصص و حمایت و پشتیبانی در پایگاه‌های قهرمانی و نظارت بر تمرینات و آماده سازی آنها، قهرمانانی چون احسان حدادی و دیگر ورزشکاران برجسته‌ای را به تیم‌های ملی بزرگسالان منتقل کنیم.»

برگزاری کلاس آموزشی شیوه های نوین بدنسازی در دو و میدانی

برگزاری کلاس آموزشی شیوه های نوین بدنسازی در دو و میدانی

دوره آموزشی یک روزه شیوه های نوین بدنسازی در دو و میدانی با حضور مدرس بین المللی و مربیان ملی دو و میدانی در تهران برگزار شد.

آغاز اردوی تدارکاتی حدادی با مک ویلکینز در آمریکا

سن دیه گو بار دیگر میزبان قهرمان پرتاب دیسک آسیا شد

آغاز اردوی تدارکاتی حدادی با مک ویلکینز در آمریکا

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک برای آغاز تمریناتش با مربی آمریکایی به سن دیه گو سفر کرد.

غیاثی: 20 ورزشکار پس از رکوردگیری به مرحله نهایی اردوی تدارکاتی منتخبین نوجوانان دعوت شدند

غیاثی: 20 ورزشکار پس از رکوردگیری به مرحله نهایی اردوی تدارکاتی منتخبین نوجوانان دعوت شدند

سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون از دعوت 20 ورزشکار برای حضور در مرحله نهایی اردوی آماده سازی منتخبین نوجوانان دختر و پسر دو و میدانی ایران خبر داد.