اخبار داخلی

نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در فدراسیون دو و میدانی

نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در فدراسیون دو و میدانی
با هدف بررسی وضعیت فدراسیون های المپیکی

نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در فدراسیون دو و میدانی

نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک با مسئولین فدراسیون دو و میدانی با هدف بررسی وضعیت فدراسیون های المپیکی برگزار شد.

نشست اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک در خصوص بازدید از فدراسیون های مختلف در مدت زمان باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک 2020 توکیو با حضور دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ،هیأت همراه و ایرج عرب سرپرست فدراسیون دو و میدانی امروز شنبه 12 بهمن ماه در محل فدراسیون دو و میدانی برگزار شد.

 این جلسه با محوریت بررسی وضعیت ورزشکاران المپیکی، ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه و برآورد هزینه های جاری در نظرگرفته شده در راستای حمایت از آنها تا آغاز بازی های المپیک توکیو پیگیری شد. در ابتدا دکتر صالحی امیری ضمن ابراز خرسندی از حضور ایرج عرب در مسند سرپرستی فدراسیون دو و میدانی با اشاره به سوابق شایسته مدیریتی ایشان در ایجاد ثبات آرامش و تدبیر در تصمیم گیری های جاری از ایشان قدردانی نمود. وی با اشاره به این که بیش از 70 درصد مدال ها در المپیک توسط دو و میدانی توزیع می شود، این رشته ورزشی را یکی از رشته های استراتژیک ورزش تلقی کرد. همچنین ایشان ضمن قدردانی از زحمات 4 ساله مجید کیهانی در دوره ریاست شان، آمادگی کمیته ملی المپیک را برای حمایت همه جانبه از دو و میدانی ایران تا آغاز بازی های المپیک را اعلام کردند.

در ادامه نیز ایرج عرب ضمن عرض خیر و مقدم به میهمانان و عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر با ارائه گزارشی پیرامون برنامه های صورت گرفته و پیش روی فدراسیون مطالبی را بیان نمود. وی اظهار داشت: « هر اقدامی در این راستا که صورت گرفته است، بی شک وظیفه خود می دانم و از حضور اعضای محترم هیأت اجرایی در جهت بررسی وضعیت فدراسیون های المپیکی به پاس اقدامات شایسته شان سپاسگزارم.»

 ایشان با اشاره به محتوای گزارش خود در خصوص ورزشکاران المپیکی و ورزشکاران دارای شانس کسب سهیمه المپیک و همچنین زمینه سازی برای حمایت از ورزشکارانی که دارای شانس کسب سهمیه بوده و بی شک در آینده نزدیک از مدال آوران مسابقات آسیایی خواهند بود به بیان مباحث خود پرداخت.»

در ادامه با توجه به بحث هزینه های سنگین احسان حدادی و حسن تفتیان، ورزشکاران المپیکی دو و میدانی ایران، دکتر صالحی امیری خاطرنشان کردند: « وزارت ورزش و جوانان نیز در راستای حمایت از ورزشکاران المپیکی مانند حدادی و تفتیان به عنوان حامی در کنار کمیته ملی المپیک به حمایت از آنها خواهد پرداخت.»

پریسا بهزادی نایب رییس بانوان فدراسیون نیز با اشاره به عملکرد مطلوب فرزانه فصیحی در مسابقات صربستان وکسب سهمیه جهانی اظهار داشت: « بدیهی است در صورت حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان از بانوان دو و میدانی کار، کسب سهیمه آنها نیز دور از دسترس نخواهد بود. بانوان دو و میدانی ایران پتانسیل موفقیت های بزرگ را دارند و این امر مستلزم استمرار حمایت های مسئولین است.»

حسین شایان سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون نیز با اشاره به موضوع پرورش استعدادها و با اشاره به انتخاب ورزشکاری چون حمیدرضا کیا به عنوان یک ورزشکار مستعد در پرش سه گام ایران، حمایت از این ورزشکار را به عنوان یک ورزشکار دارای شانس کسب سهیمه، نوعی سرمایه گذاری برای حضور او و کسب مدال در رویدادهای مهمی چون قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی قلمداد کرد.»

دکتر پژمان معتمدی سرپرست دبیری فدراسیون دو و میدانی نیز با اشاره به جلسات متعدد فدراسیون با ورزشکارانی که مدعی کسب سهیمه حضور در بازی های المپیک هستند، بررسی و ارزیابی عملکرد آنها و درصد شانس کسب سهیه را منوط به تصمیمات و نظر کارشناسان سازمان تیم های ملی فدراسیون دانستند و نسبت به موفقیت ورزشکاران در این امر، ابراز امیدواری نمودند.

اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک نیز با بیان نقطه نظرات خود در خصوص برنامه های صورت گرفته و پیش روی فدراسیون دو و میدانی ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت ورزشکاران المپیکی و ورزشکاران دارای شانس کسب سهیمه المپیک، دو و میدانی را یکی از ورزش های پر مدال در المپیک قلمداد کردند.

در پایان نیز دکتر صالحی امیری ضمن قدردانی از گزارش ارائه شده ایرج عرب و توضیحات فنی حسین شایان، پریسا بهزادی و کمک های دکتر پژمان معتمدی در مسند سرپرست دبیری فدراسیون نسبت به کسب موفقیت های آتی در دو و میدانی ایران ابراز امیدواری کرد و خاطرنشان کردند که انتظار ما از آقای عرب و کادر فنی فدراسیون، تقویت حوزه بانوان است و ما می توانیم همانند ورزشکاران آقایان روی سکوی بازی های آسیایی نیز بایستیم. »

1

2

3

4

5

6

7

زرین افضل مدیر ورزشگاه آفتاب انقلاب شد

با صدور حکمی از سوی سرپرست فدراسیون دو و میدانی

زرین افضل مدیر ورزشگاه آفتاب انقلاب شد

مصطفی زرین افضل با صدور حکمی از سوی مهدی مبینی مدیر ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران شد.

انتصاب سید عسکر میرطالبی به عنوان مشاور اجرایی سرپرست فدراسیون

طی حکمی از سوی مهدی مبینی؛

انتصاب سید عسکر میرطالبی به عنوان مشاور اجرایی سرپرست فدراسیون

سید عسکر میرطالبی طی حکمی از سوی مهدی مبینی به عنوان مشاور اجرایی سرپرست فدراسیون دو و میدانی منصوب شد.

روایت نایب قهرمان المپیک از روزهای سخت مبارزه با  کرونا/ راز شکست کرونا از زبان احسان حدادی

از پیگیری های دلسوزانه فدراسیون تشکر می‎ کنم؛

روایت نایب قهرمان المپیک از روزهای سخت مبارزه با کرونا/ راز شکست کرونا از زبان احسان حدادی

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک 2012 لندن بار دیگر و این‌بار در عرصه‌ای متفاوت به پیروزی رسید و پس از 10 روز دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا توانست این بیماری خطرناک را به زانو درآورد و در این میدان هم سربلند باشد. احسان درباره روزهای سخت مبارزه با کرونا گفت: خدا را شکر روزهای سخت را پشت سر گذاشته‌ام و بهبودی‌ام را به دست آوردم.