اخبار داخلی

کیهانی: رؤسای هیأت‌های استانی، رکن اصلی دو و میدانی در کشور هستند. تدارکات حدادی خودش یک فدراسیون را می طلبد

کیهانی: رؤسای هیأت‌های استانی، رکن اصلی دو و میدانی در کشور هستند. تدارکات حدادی خودش یک فدراسیون را می طلبد
در نشست خبری رییس فدراسیون دو و میدانی مطرح شد؛

کیهانی: رؤسای هیأت‌های استانی، رکن اصلی دو و میدانی در کشور هستند. تدارکات حدادی خودش یک فدراسیون را می طلبد

نشست خبری مجید کیهانی رییس فدراسیون دو ومیدانی پیرامون مسائل روز دو و میدانی ایران با حضور اصحاب رسانه ها امروز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، مجید کیهانی در نشست خبری پیش از رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جهان و روزهای پایانی دوره ریاست خود در جمع خبرنگاران گفت: « سال (2019)و سال جاری برای دوومیدانی آسیا متفاوت تر از سال‌های پیش بود. در آستانه مسابقات مختلف، اردوهای تیم های ملی در رده‌های متفاوت برگزار شده است. ما مجبور بودیم اردوهای خود را زودترآغاز کنیم تا برای رقابت‌ها آماده باشیم. عمده فعالیت‌های ورزش دوومیدانی تقریباً تا امروز انجام شده است و آخرین آن رقابت‌های قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه بود. فعالیت های ما بر طبق برنامه ریزی در حال انجام است و با توجه به مسائل اقتصادی و شرایط خاص کارها را پیش می بریم.

رییس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر سیما که آیا بی انگیزه شده‌اید و قصد کناره گیری از انتخابات را دارید، گفت: «هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ام. بودن با هر شرایطی با روحیات من سازگاری ندارد اما هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ام. من تا پانزدهم شهریورماه سال جاری به عنوان رییس فدراسیون خدمتگزار هستم و اگر احساس کنم می توانم برای دو و میدانی ایران تأثیرگذار باشم برای کمک به این رشته ورزشی، در انتخابات شرکت می کنم.

کیهانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری برنا که چرا رقابت‌های قهرمانی آسیا در قطر نتیجه خوبی در بر نداشت گفت: « مسابقات قطر بازخوردهای متفاوتی داشت. ما تا با زی های آسیایی جاکارتا سال سختی را پشت سر گذاشتیم و اردوهای زیادی برای ورزشکاران برگزار شد. خود بخود ورزشکارانی که در جاکارتا بودند نیاز به استراحت برای فصل جدید داشتند به همین دلیل برخی از آنها تمریناتشان را با تاخیر آغاز کردند البته تعدادی از ورزشکاران جوان هم با هدف آینده نگری به تیم ملی بزرگسالان تزریق شدند که انتظار کسب مدال از آنها نداشتیم.»

وی در ادامه افزود: « در قطر ما نتیجه متوسطی گرفتیم، برخی ورزشکاران در حد خودشان ظاهر شدند و برخی موفق به این کار نشدند. اما در مجموع در سال بعد از بازی‌های آسیایی نتیجه‌ای متوسط کسب کردیم.»

رییس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به وضعیت کنونی حدادی و برنامه های انجام شده در راستای آماده سازی او در پاسخ به خبرنگار تسنیم گفت: « حدادی قطعاً اسطوره ورزش دوومیدانی است و روند عملکردش وی را به موفق ترین ورزشکار دوومیدانی تبدیل کرده است. زمانی که من به فدراسیون آمدم احسان در سال ۲۰۱۵ در رقابت‌های قهرمانی جهان (چین) رکورد ۶۰ متر و ۳۶ سانتی متر ثبت کرده و در مرحله مقدماتی نیز حذف شده بود. حالا ببینید طی سه سال و نیم گذشته چه شرایطی برای حدادی تامین شده است. روند احیای احسان حدادی به گونه‌ای بود که احسان امروز دوباره مدعی کسب مدال است. وی دو مدال طلای قهرمانی آسیا و یک مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرده و در دایموند لیگ به بهترین شرایط خود رسیده است. اوحالا مدعی کسب مدال در رقابت های جهانی و بازی های المپیک است و این یک موفقیت بزرگ برای دو و میدانی ایران و ما محسوب می شود.»

وی در این خصوص افزود: این شرایط به سادگی کسب نشده، کار زیادی انجام شده و بودجه فراوانی هزینه شده است تا احسان به شرایط امروز برسد. غیر از یک مقطع بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا که نیاز به برنامه ریزی مجدد داشتیم تمام خواسته‌های حدادی انجام شده است. در آستانه انعقاد قرارداد با مربی آمریکایی حدادی هستیم و در حال حاضر نیز وی در حال برگزاری اردوهای خود است. احسان حدادی به تنهایی خودش یک فدراسیون است و تدارکات او یک فدراسیون را می طلبد و  تامین هزینه‌های اردوهای حدادی قطعاً یکی از سنگین‌ترین وظایف فدراسیون دوومیدانی است که با دشواری و جلوگیری از بسیاری از هزینه های دیگر تأمین می شود.»

کیهانی تاکید کرد: احسان دیشب به استکهلم رفته و بعد از سه یا چهار روز به آمریکا می‌رود. گاهی هزینه بلیت احسان حدادی در سفرهایش به اندازه هزینه یک تیم ورزشی می‌شود. در این خصوص با کمیته ملی المپیک هم در هماهنگی هستیم. اگر بتوانیم با احسان حدادی در رقابت‌های جهانی به مدال برسیم افتخار بزرگی برای ورزش دوومیدانی خواهد بود. خیلی امیدوارم احسان با این سماجت و پشتکار و حرفه‌ای گری اول به مدال جهانی برسد و بعد از آن به امید خدا برای المپیک برنامه خواهیم داشت.»

رییس فدراسیون دوومیدانی در خصوص شرایط مربیان دوومیدانی در سایر کشورها  در پاسخ به خبرنگار شبکه خبر سیما گفت: « در بیشتر کشورهای جهان یک مربی برای به چند ورزشکار در یک ماده تمرین می‌دهد. من هم از مک ویلکینز خواستم تا بخشی از تمریناتش در ایران باشد تا ورزشکاران و مربیان دیگر نیز از این موضوع منتفع شوند. البته باید ببینیم احسان تا چه حدی در این خصوص همکاری خواهد کرد تاعلاوه بر حدادی بقیه هم بتوانند از وجود مربی خارجی استفاده کنند.»

کیهانی در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان پیرامون موضوع بحث عدم پرداخت حقوق ورزشکاران و مربیان گفت: « چرا باید به ورزشکاری که یک مدال هم ندارد حقوق ماهیانه بدهیم؟ ما به جای حقوق به مدال آوران پاداش می‌دهیم و مربیانشان نیز به همین صورت پاداش می‌گیرند. سعی کردیم برای ارج نهادن به شأن مربیان داخلی، در رده های سنی مختلف پاداش های مربیان را به گونه ای بدهیم که ارزش کار مربی در نظر گرفته شود. به طور مثال به قهرمان مسابقات نوجوانان آسیا مبلغ 150 میلیون ریال پاداش قائل شده ایم و برای مربی آن ورززشکار نیز همین مبلغ را پرداخت خواهیم کرد. گفت می شود بروید و مدال بگیرید تا پاداش دریافت کنید و در شرایطی که ما برای قهرمانان برجسته دو و میدانی تدارکات لازم را دیده ایم. به پیش از جاکارتا دقت کنید. حدادی در آمریکا، تفتیان در فرانسه، قنبرزاده در روسیه، مقدم و شیری در بلاروس و ... در اردوهای مستمر و در شرایط مطلوب حضور داشتند و قطعاً در صورت موفقیت پاداش هم گرفته اند.»

رییس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری مهر در خصوص شفاف سازی زمان اعلام دوپینگ حسین کیهانی به فدراسیون ایران و اینکه آیا شما به دنبال وقت کشی تا زمان انتخابات هستید گفت: «تمام تست‌های کیهانی در خصوص جاکارتا منفی بوده است. روایات زمانی در رسانه‌ها متفاوت بوده است که صحت ندارد. ما برنامه ریزی کرده بودیم تا شنبه حسین کیهانی پاداش ۲۵۰۰ دلاری بازی‌های آسیایی را بگیرد که این قرار به یکشنبه موکول شد. وقتی یکشنبه ما به کمیته ملی المپیک رفتیم دکتر صالحی امیری نبود و بعد برای روز دوشنبه هماهنگ کردیم. روز دوشنبه دکتر اشکان اردیبهشت مسئول کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون تماس گرفتند و گفتند که نسبت به نمونه حسین کیهانی در مسابقات دو ومیدانی قهرمانی آسیا (قطر) مشکوک شده اند.»

وی ادامه داد: «سازمان مبارزه با دوپینگ در نامه ارسالی تاکید کرده است این نامه محرمانه است و جایی اعلام نکنید. این سازمان تا امروز به کیهانی فرصت داده است. ما امروز مدارک و مستندات کیهانی را که آماده کرده‌ایم تا ساعت ۱۴ به فدراسیون جهانی می‌فرستیم. هیچ زمانی نمی خریم و موضوع هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد. حسین نقطه نظراتی دارد و ما هم سعی می‌کنیم تا از وی دفاع کنیم. وظیفه ما این است از کسی که ۱۰ سال برای دوومیدانی تلاش کرده دفاع کنیم یا موفق می‌شویم و یا نمی‌شویم. هیچ گونه پنهان کاری هم در این خصوص وجود ندارد. ایشان دلایلی آورده که ممکن است قبول شود.»

کیهانی در خصوص موضوع مربیان داخلی در پاسخ به خبرنگار روزنامه خبر ورزشی عنوان کرد: « موضوع مربیان داخلی موضوع بسیار مهمی در دوومیدانی است. ما از قبل و به ویژه پس از افزایش قیمت ارز و شرایط اقتصادی نگاه ویژه ای به بحث مربیان داخلی و استفاده از دانش آنها داشته‌ایم. در اعزام‌هایمان هم از حضور مربیان داخلی نهایت استفاده را می‌کنیم. ما از همه مربیانی که کار اثرگذار در دوومیدانی می‌کنند حمایت خواهیم کرد.»

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا حقوق پیوسته به مربیان داخلی داده می‌شود یا تنها پرداختی به آنها در بازه زمانی محدودی انجام می‌شود گفت: « اینکه مربیان داخلی خود را با مربی خارجی مثل مک ویلکینز مقایسه می‌کنند، اشتباه است. چطور حقوق خودشان را با مک ویلکینز مقایسه می‌کنند اما ناپیوسته حقوق گرفتن را با وی مقایسه نمی‌کنند؟ مک ویلکینز هم تنها در زمان قراردادش حقوق می‌گیرد. تعدادی از مربیان ما عضو سازمان تیم های ملی بوده و در تصمیم گیری های مهم و سیاست گذاری تیم های ملی دخیل وسهیم هستند. اما این به موضوع ارتباطی ندارد که باید حقوق این دوستان با حقوق مربی ای مثل آقای مک یکسان باشد. او در حال تمرین با یک ورزشکار بزرگ و عنوان داری و پرافتخاری چون حدادی است و مقایسه حقوق مربیان با او اشتباه و قیاس مع الفارق است. این موضوع در سایر رشته ها هم مطرح است و موضوع هر مربی، موضوع خاص خودش است و قابل قیاس با کس دیگری نیست.»

وی در خصوص وضعیت بانوان در دوومیدانی گفت: هیچ نگاه جنسیتی نداریم و از هر کس شایسته باشد حمایت می‌کنیم. یک نسل جدیدی از بانوان در حال رشد در دوومیدانی هستند و در حال جواب گرفتن هستیم.

کیهانی ادامه داد: «ورزش دوومیدانی همیشه پر حاشیه بوده است. در مقطعی که من مسئولیت فدراسیون را بر عهده داشتم تغییراتی در رویه‌های فدراسیون رخ داده است که قاعدتاً مقاومت‌هایی با آن می‌شود. ما شرایط خاص خودمان را داریم و با هر مربی مطابق شرایط خاص خودمان کار می‌کنیم. به همه مربیان گفتیم کارتان را شروع کنید و نگاه ما نگاه حمایتی است.»

رییس فدراسیون دوومیدانی در خصوص اعزام رؤسای هیأت ها به مسابقات به عنوان توریست به خبرنگار فارس گفت: « رؤسای هیأت ها رکن اصلی فعالیت های دو و میدانی در کشور هستند. مثلاً محمد مرادی تمام زندگی اش را برای دوومیدانی البرز گذاشته است. از روزی که آمدم این کار را کرده‌ام و مربوط به این اواخر نمی‌شود. سعی کرده ام رؤسای هیأت ها را به مسابقات برون مرزی اعزام کنم. هم برای کسب تجربه برگزاری مسابقات و هم برای ایجاد انگیزه برای خدمت در استان ها. البته عده ای از رؤسای هیأت های ما در این اواخر مربیان ورزشکاران مدال آور بودند. نمونه اش آقای صمیمی، رییس هیأت استان چهارمحال و بختیاری که در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا که با شاگردش به مدال نقره پرتاب دیسک رسیدند.»

وی افزود: همه می‌دانند من در فدراسیون از صبح تا پاسی از شب کار می‌کنم. خودم در جریان جز به جز مسائل دوومیدانی هستم. در مسابقات قهرمانی آسیا شبانه روزی در مجموعه آفتاب انقلاب بودیم. از همه کسانی که در این مدت به من و ورزش دوومیدانی کمک کرده‌اند تشکر می‌کنم.

کیهانی در پاسخ به خبرنگار روزنامه خبر ورزشی نسبت به این سوال که چرا حسین رسولی را تنها گذاشته‌اید، گفت: «چند پزشک به ما گفته‌اند که وی به علت تمرینات غلط مصدوم شده است. اگر استعدادی وجود دارد اجازه نمی‌دهیم که سلامتی اش به خطر بیفتد و درمان و سلامتی ورزشکاران در اولویت است. در این خصوص دکتر اشکان اردیبهشت نیز توضیحات تکمیلی را پیرامون روند درمانی قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا بیان کردند و ادامه فعالیت حرفه ای حسین رسولی را منوط به بررسی های آتی متخصصان در خصوص شدت آسیب دیدگی اش دانستند. کیهانی همچنین از مجید فروتن نیا رییس هیأت دو ومیدانی استان مرکزی و مدیر کل ورزش و جوانان این استان به واسطه حمایت و پیگیری امور مرتبط با حسین رسولی تقدیر کرد.»

رییس فدراسیون دوومیدانی تصریح کرد: در فدراسیون دوومیدانی تا کنون برخورد قهری با کسی نکرده ایم و تنها رویه ها را اصلاح کرده ایم. من میراث دار فرهنگ غلطی هستم که در دوومیدانی نهادینه شده است.

مجید کیهانی در پایان این نشست خبری و در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از تعداد سهمیه های المپیکی دوومیدانی چیست گفت: حدود ۴ سهمیه المپیک در حالت ایده آل مد نظر ما است.

 

حضور در کمپ پاریس و تمرین با مربی فرانسوی تا المپیک توکیو در دستور کار

جلسه هماهنگی برای برنامه های تفتیان انجام شد؛

حضور در کمپ پاریس و تمرین با مربی فرانسوی تا المپیک توکیو در دستور کار

جلسه هماهنگی فدراسیون دو و میدانی با سریع ترین مرد ایران برای بررسی برنامه های تمرینی تا المپیک توکیو برگزار شد.

برگزاری مسابقات جام هرمز اواخر هفته در هرمزگان

جوایز میلیونی برای برترین های ماراتن و نیمه ماراتن؛

برگزاری مسابقات جام هرمز اواخر هفته در هرمزگان

مسابقات دو نیمه ماراتن و ماراتن جام هرمز با جوایز میلیونی اواخر هفته در جزیره هرمز برگزار می شود.

حمایت همه جانبه برای تکرار مدال پرتاب دیسک ایران در المپیک

برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های حدادی تا بازی های المپیک توکیو

حمایت همه جانبه برای تکرار مدال پرتاب دیسک ایران در المپیک

جلسه هماهنگی برنامه های حدادی تا بازی های المپیک توکیو با حضور سرپرست دبیری فدراسیون برگزار شد.