اخبار مسابقات

اعلام نتایج برترین ها با جابجایی 5 رکورد ملی

اعلام نتایج برترین ها با جابجایی 5 رکورد ملی
پایان مرحله دوم مسابقات دو و میدانی لیگ طلایی بانوان

اعلام نتایج برترین ها با جابجایی 5 رکورد ملی

در پایان مرحله دوم مسابقات دو و میدانی لیگ طلایی بانوان، 5 رکورد ملی شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی، مرحله دوم رقابت‌های دو و میدانی لیگ طلایی بانوان که با شرکت منتخبینی از استانهای سراسر ایران شامگاه (دوشنبه) 31 شهریورماه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، با معرفی برترین ها و جابجایی 5 رکورد ملی خاتمه یافت.

در جریان برگزاری این مسابقات، رکورد جدیدملی پرتاب نیزه با 51.15 متر توسط سحر ضیایی از استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید. در 100 متر بامانع فائزه آشورپور از استان خراسان رضوی با زمان 15.24 ثانیه، رکورد جدید ملی این ماده را در رده سنی جوانان به ثبت رساند. ریحانه آرانی از استان تهران با پرتابی به طول 53.44 متر، رکورد ملی پرتاب چکش بانوان ایران را شکست. شهلا محمودی از استان قزوین با ثبت زمان 1:01.13 دقیقه، رکورد جدیدی در 400 متر بامانع ثبت کرد و سمیرا زمانی از استان همدان نیز با ثبت زمان 11:01.09 دقیقه، رکورد ملی ماده 3000 متر بامانع را بهبود بخشید.

لازم به یاداوری است، رکوردهای ملی جدید به ثبت رسیده پس از بررسی کمیته مسابقات، پژوهش و آمار و تایید کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی به عنوان رکوردهای ملی محسوب خواهد شد.

همچنین برابر آیین نامه برگزاری رقابت‌های لیگ طلایی به ورزشکارانی که موفق به ثبت حدنصاب های جوایز شوند به ترتیب مبالغ 20 میلیون ریالی، 15 میلیون ریالی و 10 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

نتایج برترین های مرحله دوم مسابقات دو و میدانی لیگ طلایی بانوان به شرح زیر است:

 


📌 نتیجه پرتاب نیزه:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه: 47.00 متر 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  57.00 متر

🥇 سحر ضیایی - کهگیلویه و بویراحمد - 51.15  
🥈زینب معارفی - تهران - 29.37 

 

📌 نتیجه 100 متر بامانع:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه: 14.20 ثانیه
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  13.60 ثانیه 

🥇 الناز کمپانی - فارس - 14.30 
🥈فائزه آشورپور - خراسان رضوی - 15.24 

 

📌 نتیجه پرتاب وزنه:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه: 15.00 متر 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  17.30 متر

🥇 بهناز شریفیان - اصفهان - 9.18  

 

📌 نتیجه  200 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه: 23.90 ثانیه
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  23.50 ثانیه 

🥇 مریم طوسی - تهران - 24.78
🥈فائزه نسایی - خراسان رضوی - 24.89
🥉حمیده اسماعیل نژاد - خراسان رضوی - 25.78

 

📌 نتیجه  400 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  55.00 ثانیه 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  53.00 ثانیه 

🥇 الهام کاکلی - البرز - 55.46 
🥈زهرا میرزایی - چهارمحال و بختیاری - 1:02.65 

 

📌 نتیجه  100 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  11.80 ثانیه 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  11.50 ثانیه 

🥇فرزانه فصیحی - اصفهان - 11.93 
🥈حمیده اسماعیل نژاد - خراسان رضوی - 12.00 
🥉ساناز امیری پور - یزد - 12.63 

 

📌 نتیجه پرش طول:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  5.75 متر 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  6.20 متر 


🥇رقیه پرویزی - زنجان - 5.67 
🥈مریم سادات اصغری - خراسان جنوبی - 5.46 
🥉زهرا پاریاد - قزوین - 5.41

 

📌 نتیجه 400 متر بامانع:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:   1:03.00 دقیقه
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  58.50 ثانیه 

🥇شهلا محمودی - قزوین - 1:01.13 
🥈الهه سیفی - خراسان رضوی - 1:05.99 
🥉نرگس رستگار - خراسان رضوی - 1:08.21

 

📌 نتیجه پرش سه گام :

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:   12.65 متر
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  13.55 متر


🥇ثریا قلیچ نیازی - گلستان - 11.62 

 

📌 نتیجه 1500 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:   4:45.00 دقیقه
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  4:25.00 دقیقه 


🥇پریسا عرب - تهران - 4:40.94 
🥈هانیه ثمری - تهران - 4:43.18 
🥉مریم محمودی - زنجان - 4:45.55

 

📌 نتیجه 800 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:   2:14.00 دقیقه 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  2:08.00 دقیقه 

🥇ساجده فانی - خراسان رضوی - 2:13.23 
🥈سپیده صارمی - همدان - 2:20.34
🥇زهرا بهمنی - فارس - 2:22.14

 

📌 نتیجه پرتاب دیسک:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  47.00 متر
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  56.00 متر

🥇ژاله کاردان - اردبیل - 47.30 
🥈الهام سمرقندیان - تهران - 44.00 
🥉وصال رحمانیان - خراسان رضوی - 38.81 

 

📌 نتیجه 3000 متر بامانع:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  11:15.00 دقیقه 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:  10:20.00 دقیقه 

🥇سمیرا زمانی - همدان - 11:01.09 
🥈بهاره جهان تیغ - خراسان رضوی - 12:56.12
🥉شوکا سیلانی - تهران - 13:42.50

 

📌 نتیجه  پرش بانیزه:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه: 3.75 متر
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا: 4.10 متر

🥇 مهسا میرزا طبیبی - تهران - 3.50 

🥈 نیلوفر فشخورانی - تهران - 2.30 

 

📌 نتیجه  پرتاب چکش:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  53.00 متر 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:   60.00 متر 

🥇ریحانه آرانی - تهران - 53.44 
🥈امینه کشیری - گلستان - 52.76 
🥉فاطمه مهرآور - آذربایجان غربی - 46.77 

 

📌 نتیجه  5000 متر:

🔹 حدنصاب دریافت جایزه:  17:30.00 دقیقه 
🔸 حدنصاب حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا:   16:30.00


🥇زهره افخم - آذربایجان شرقی - 20:06.60
🥈فاطمه ابراهیم محمد - اصفهان - 20:10.11
🥉زینب نوروزی - زنجان 20:19.54

 

برای مشاهده و دریافت نتایج کلی این مسابقات به فایل ضمیمه کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتایج کلی مرحله دوم لیگ طلایی بانوان
حجم فایل : 108 کیلوبایت

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

تیم فارس قهرمان المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی پسران شد.

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

در پایان روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش پسران تیم همدان پیشتاز رقابت ها است.

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش بانوان با قهرمانی استان یزد و جابه‌جایی 2 رکورد ملی در نوجوانان به پایان رسید.