اخبار مسابقات

جام قهرمانی در خراسان ماند/ 4 رکورد ملی شکسته شد

جام قهرمانی در خراسان ماند/ 4 رکورد ملی شکسته شد
پایان مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کشور

جام قهرمانی در خراسان ماند/ 4 رکورد ملی شکسته شد

تیم خراسان رضوی الف قهرمان مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کشور شد.

به گزارش روابط عمومی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کشور با شرکت ورزشکارانی از استان‌های سراسر ایران که از صبح دیروز (سه‌شنبه) 29 خردادماه در مجموعه ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شده بود، عصر امروز پس از پیگیری ادامه رقابت‌ها با قهرمانی تیم و جابه جایی 4 رکورد ملی خاتمه یافت.

فائزه آشورپور از استان خراسان رضوی روز گذشته در دور مقدماتی ماده 100 متر بامانع با ثبت زمان 15.01 ثانیه رکورد این ماده را در رده سنی جوانان بهبود بخشید. صبح امروز در ماده 20 کیلومتر پیاده روی نیز، زهرا جعفرآبادی از استان قزوین با زمان 1:59:49 ساعت ضمن کسب عنوان نخست رکورد ملی این ماده را شکست. در ادامه این رقابتها در ماده 800 متر ساجده فانی از استان خراسان رضوی با ثبت زمان 2:12.51 دقیقه رکورد این ماده را ارتقا داد و در 400 متر بامانع نیز شهلا محمودی، دیگر دونده قزوینی با رکورد 1:00.36 دقیقه موفق شد رکورد جدیدی در این ماده به صبت برساند.

لازم به یادآوری است، این رکوردها پس از تأیید کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی به عنوان رکوردهای ملی محسوب خواهند شد.

مراسم اهدای مدال‌های ورزشکاران و جوایز تیم های برتر با حضور هاشم صیامی، دبیر فدراسیون دو و میدانی، پریسا بهزادی، نایب رییس بانوان فدراسیون، عباس فتحی، مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون، امیرعلی سعادتمند، رییس هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی، رضا عسگرزاده، دبیر هیأت و تنی چند از پیشکسوتان دو و میدانی ایران و استان خراسان رضوی برگزار شد.

نتایج برترین های روز پایانی مسابقات دو و میدانی قهرمانی بانوان کشور به شرح زیر است:

 


🔹نتیجه 20 کیلومتر پیاده روی: 

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 1:40:00 ساعت

🥇زهرا جعفرآبادی - قزوین - 1:59:49 * رکورد جدید ملی
🥈زینب احدی - همدان - 2:03:20
🥉مهشاد فرمهینی - مرکزی - 2:28:21

🔹نتیجه پرتاب چکش:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 60.00 متر

🥇امینه کشیری - گلستان - 52.11 
🥈ریحانه آرانی - تهران - 51.09 
🥉فاطمه یوسفی - فارس - 46.71 

🔹نتیجه 400 متر بامانع:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 58.50 ثانیه 

🥇شهلا محمودی - قزوین - 1:00.36 - رکورد جدید ملی
🥈الهه سیفی - خراسان رضوی الف - 1:04.53
🥉کژال رستمی - کردستان - 1:06.52

🔹نتیجه 800 متر:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 2:08.00 دقیقه

🥇ساجده فانی - خراسان رضوی الف - 2:12.51 - رکورد جدید ملی
🥈هانیه ثمری - تهران - 2:12.74 
🥉حدیث رئوف - خراسان رضوی ب - 2:19.93

🔹نتیجه 200 متر:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 23.50 ثانیه 

🥇الهام کاکلی - البرز - 24.13
🥈فائزه نسایی - خراسان رضوی الف - 24.82 
🥉مریم محبی - تهران - 25.58 

🔹نتیجه هفتگانه:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 5550 امتیاز 

🥇سمیرا خجسته - خراسان رضوی ب - 4062
🥈فائزه فیض آبادی - کرمان - 3266
🥉شقایق لطفی - آذربایجان غربی - 2887


🔹نتیجه پرش بانیزه:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 4.10 متر

🥇مهسا میرزاطبیبی - تهران - 3.80 
🥈سارا کریمی - خراسان رضوی - 3.00 
🥉نیلوفر فشخورانی - تهران - 2.70

🔹نتیجه پرش طول:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 6.20 متر

🥇سمانه کوهکن - گلستان - 5.41
🥈مریم السادات اصغری - خراسان جنوبی - 5.36
🥉رقیه پرویزی - زنجان - 5.36 

🔹نتیجه 3000 متر بامانع:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 10:20.00 دقیقه

🥇سمیرا زمانی - همدان - 11:45.37
🥈نجیبه شرشبی - خراسان رضوی ب - 12:34.93
🥉زینب نوروزی - زنجان - 12:53.16

🔹نتیجه پرتاب نیزه:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 57.00 متر

🥇سحر ضیایی - کهگیلویه و بویر احمد - 49.01 
🥈سمیرا حاتمی راد - خراسان رضوی - 38.89 
🥉امینه ایری - گلستان - 35.84

 

🔹نتیجه 10000 متر:

🔸حدنصاب حضور در بازي هاي آسيايي جاكارتا: 34:00.00 دقیقه

🥇سمیرا خداترس - خراسان رضوی الف - 48:30.51 
🥈افسانه فریدی - خراسان رضوی الف - 48:34.91 
🥉فاطمه ابراهیم محمدی - اصفهان - 48:35.72

🔹نتیجه 4 در 400 متر امدادی:

🥇تهران - 4:01.58
🥈خراسان رضوی ب - 4:14.04
🥉همدان - 4:16.57

 

🔹نتیجه تیمی: 

1- خراسان رضوی الف : 🥇🥇🥇🥇🥈🥈🥈🥈🥉🥉🥉

2- تهران : 🥇🥇🥇🥇🥈🥈🥈🥈🥉🥉

3- فارس: 🥇🥇🥈🥈🥉

4- گلستان: 🥇🥇🥈🥈🥉

5- اصفهان: 🥇🥇🥈🥉

6- اردبیل: 🥇🥇  🥉

7- قزوین: 🥇🥇

8- همدان: 🥇🥈🥉🥉🥉

9- البرز: 🥇

10- کهگیلویه و بویراحمد: 🥇

11- مرکزی : 🥇

12- خراسان رضوی ب: 🥈🥈🥈🥈🥈

13- کرمان: 🥈🥉

14- زنجان: 🥉🥉🥉🥉

15- آذربایجان غربی: 🥉🥉

16- کردستان: 🥉

 

 

نتایج کلی مسابقات
حجم فایل : 213 کیلوبایت
نتایج تیمی
حجم فایل : 55.5 کیلوبایت

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

تیم فارس قهرمان المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی پسران شد.

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

در پایان روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش پسران تیم همدان پیشتاز رقابت ها است.

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش بانوان با قهرمانی استان یزد و جابه‌جایی 2 رکورد ملی در نوجوانان به پایان رسید.