اخبار مسابقات

صیامی انتخاب شد، غیاثی و دکتراردیبهشت ابقاء شدند

صیامی انتخاب شد، غیاثی و دکتراردیبهشت ابقاء شدند
3 کرسی آسیایی سهم ایران از کمیته های شش گانه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا

صیامی انتخاب شد، غیاثی و دکتراردیبهشت ابقاء شدند

صیامی، غیاثی و دکتر اردیبهشت به عضویت کمیته‌های کنفدراسیون دو و میدانی آسیا انتخاب شدند.

 

به گزارش روابط عمومی، کمیته‌های شش‌گانه کنفدراسیون دو ومیدانی آسیا پس از مشخص شدن کابینه جدید در بیست و سومین کنگره انتخاباتی این کنفدراسیون دوشنبه شب در جریان برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا در دوحه قطر مشخص شد و در پایان این انتخابات نیز 3 نماینده کشورمان از فدراسیون دو و میدانی پس از رایزنی مجید کیهانی، رییس فدراسیون دو و میدانی با دهلان الحمد و اعضای هیأت رییسه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا به عضویت این کمیته‌ها درآمدند.

در این اجلاس اعضای جدید کنفدراسیون برای کمیته‌های فعال از کاندیداهای داوطلب کشورهای سراسر آسیا، کارشناسان و نمایندگان را پس از به رأی گذاشتن انتخاب کردند.

هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون دو و میدانی به عضویت کمیته دوهای صحرانوردی و جاده ای انتخاب شد. وی پیش از انتصابش در مسند دبیرکلی فدراسیون دو و میدانی کشورمان، مربی سازنده دوهای نیمه استقامت، استقامت و صحرانوردی تیم ملی ایران از سال های 2010 تا 2017 بوده و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می‌باشد. صیامی قهرمان دوهای استقامت و صحرانوردی سال های دور استان خراسان رضوی است و به عنوان دبیر هیأت دو و میدانی استان خراسان رضوی نیز فعالیت تأثیرگذاری در دوران خدمت به رشته دو ومیدانی ایران داشته است.

دکتر سید اشکان اردیبهشت که هم اکنون مسئول کمیته پزشکی ورزشی و ضد دوپینگ فدراسیون دو و میدانی می باشد، پیش از این انتخاب نیز 2 دوره متوالی عضو کمیته پزشکی و ضد دوپینگ کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بوده است. او فارغ التحصیل دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده و هم اکنون نیز دانشجوی دکترای تخصصی حرکات اصلاحی دانشگاه تهران است. اردیبهشت مسئول کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون های کشتی، ژیمناستیک و اسکواش نیز می باشد و رییس هیأت پزشکی ورزشی استان البرز نیز است. این کمیته یکی از مهمترین کمیته‌های شش‌گانه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا به لحاظ حساسیت حضور نمایندگان آن در مسابقات به عنوان ناظران کنترل دوپینگ و پزشکی به شمار می رود و عضویت در این کمیته می‌تواند به پیشبرد اهداف فدراسیون در آسیا تأثیرگذار باشد. به همین منظور، دکتراردیبهشت افسر ارشد کنترل دوپینگ ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشورمان نیز است.

تیمور غیاثی، قهرمان و پیشکسوت پرش ارتفاع ایران نیز که پیش از این عضو کمیته مربیان کنفدراسیون دو ومیدانی بود در سمت خود ابقاء شد. غیاثی که قهرمان پرآوازه سال های دور تاریخ پرش ارتفاع ایران و آسیا است، فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی دانشگاه یوهانس گوتنبرگ شهر ماینس آلمان می باشد و دارای مدرک مربیگری IAAF دو و میدانی از کشور آلمان است. وی سابقه سرمربیگری تیم های ملی دو و میدانی کشورمان را در کارنامه خدمتی خود دارد و هم اکنون نیز دبیر و سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی است.

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

مسابقه دوی ماراتن جام هرمز با قهرمانی محمدجعفر مرادی خاتمه یافت.

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

مسابقه دوی نیمه ماراتن جام هرمز با قهرمانی پریسا عرب خاتمه یافت.

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

در پایان مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد حاچ قاسم سلیمانی تیم پلیمر خلیج فارس در بخش آقایان و دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان به عنوان های قهرمانی دست یافتند.