اخبار مسابقات

پایان روز نخست با جابه جایی 2 رکورد ملی نوجوانان

پایان روز نخست با جابه جایی 2 رکورد ملی نوجوانان
المپیاد استعداهای برتر دو و میدانی - دختران

پایان روز نخست با جابه جایی 2 رکورد ملی نوجوانان

روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو ومیدانی کشور در بخش دختران با جابه جایی 2 رکورد ملی در دره سنی نوجوانان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی، روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی با شرکت 260 ورزشکار دختر از استانهای سراسر کشور از صبح امروز شنبه 5 آبان ماه در ورزشگاه آفتاب انقلاب آغاز شد و عصر امروز نیز با برگزاری مراسم افتتاحیه و شکستن 2 رکورد ملی نوجوانان پایان یافت.
زهرا کیهانی از استان همدان در ماده 5000 متر پیاده روی با ثبت زمان 38:50.53 دقیقه ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی این ماده را در رده سنی نوجوانان بهبود بخشید. پیش از این، ثمین آهنی جان با زمان 46.17.40 دقیقه رکورددار این ماده بود.

همچنین سیده فاطمه سیما شادکام از استان خراسان رضوی با زمان 7:36.23 دقیقه ضمن کسب عنوان نخست، رکورد ملی نوجوانان این ماده را شکست. مریم خوش نیت با زمان 7:51.23 دقیقه پیش از این رکورددار این ماده بود.

مراسم افتتاحیه این رقابتها با حضور مجید کیهانی، رییس فدراسیون، هاشم صیامی، دبیر فدراسیون ، حمید فردین پور، نایب رییس، پریسا بهزادی، نایب رییس بانوان،  عباس فتحی، مسئول کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون، احمد سعادتمند، معاون استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان، فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

نتایج برترین های روز نخست این مسابقات به شرح زیر است:

 

🔹نتیجه 5000 متر پیاده روی:

1- زهرا کیهانی - همدان - 38:50.53 - رکورد جدید ملی نوجوانان
2- صبا فرمانپور - همدان - 38:51.28
3- شکوفه داور یکتا - ایلام - 42:42.23

 

🔹نتیجه پرتاب چکش:

1- زهرا عرب رستمی - تهران - 52.66
2- ساحل صفا طلب - تهران - 39.18 
3- شایلان کلته - گلستان - 33.13 

 

🔹نتیجه 100 متر:

1- ساناز امیری پور - یزد - 12.45
2- دلنیا بیگم جانی - کردستان - 12.62 
3- آیسان خوشرفتار - آذربایجان شرقی  - 13.35

 

🔹نتیجه 100 متر بامانع:

1- فاطمه ادبی - یزد - 15.66 
2- سوگل نویدی - خراسان رضوی - 16.29 
3- محدثه مرادی - آذربایجان شرقی - 16.71 

 

🔹نتیجه پرش سه گام:

1- سارینا ساعدی - تهران - 11.55 
2- سمیرا کردعلی - یزد - 10.51 
3- نجمه خرمالی - گلستان - 10.17 

 

🔹نتیجه 400 متر:

1- محدثه ابراهیم پور - آذربایجان شرقی - 1:00.11 
2- آتنا نظیف - فارس - 1:02.32 
3- سوگند میرزایی - مرکزی - 1:03.69 

 

🔹نتیجه پرتاب وزنه:

1- مبینا طاهرخانی - قزوین - 12.32 
2- لیلا قندانی - اصفهان - 12.25 
3- نرگس شبخیزی - زنجان - 12.24 

 

🔹نتیجه 1500 متر:

1- حدیثه رئوف - خراسان رضوی - 4:47.30 
2- روژین قادری - کردستان - 5:25.74 
3- نازلی صبوری - آذربایجان غربی - 5:29.20 

 

🔹نتیجه 1500 متر:

1- حدیثه رئوف - خراسان رضوی - 4:47.30 
2- روژین قادری - کردستان - 5:25.74 
3- نازلی صبوری - آذربایجان غربی - 5:29.20 

 

🔹نتیجه پرتاب نیزه:

1- الهام قطوری - گلستان - 29.02 
2- فرزانه امید - ایلام - 28.85 
3- آرزو عبدالهی - چهارمحال و بختیاری - 26.91 

 

🔹نتیجه 2000 متر بامانع:

1- سیده فاطمه سیما شادکام - خراسان رضوی - 7:36.23- رکورد جدید ملی نوجوانان
2- معصومه موسوی - البرز - 8:23.19 
3- هستی ثمری - کردستان - 8:40.99 

 

🔹نتیجه پرش ارتفاع:

1- محیا نعیمی - تهران - 1.57 
2- پانیذ حیدری - البرز - 1.51 
3- سارا ماهینی - بوشهر - 1.48 

 

🔹نتیجه رله امدادی 

1-  خراسان رضوی - 2:27.58 
2- یزد - 2:29.73
3- آذربایجان شرقی - 1:29.82 

 

 

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

تیم فارس قهرمان المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی پسران شد.

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

در پایان روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش پسران تیم همدان پیشتاز رقابت ها است.

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش بانوان با قهرمانی استان یزد و جابه‌جایی 2 رکورد ملی در نوجوانان به پایان رسید.