اخبار مسابقات

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رفت/ 2 رکورد ملی شکسته شد

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رفت/ 2 رکورد ملی شکسته شد
پایان مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور

کاپ قهرمانی به آذربایجان شرقی رفت/ 2 رکورد ملی شکسته شد

استان آذربایجان شرقی به مقام نخست مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش آقایان رسید.

به گزارش روابط عمومی، مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در بخش آقایان که با شرکت 250 ورزشکار از استان های سراسر کشور که از صبح دیروز (پنجشنبه) 3 مردادماه در ورزشگاه آفتاب اننقلاب تهران آغاز شده بود، عصر امروز با پیگیری ادامه رقابت ها و قهرمانی تیم آذربایجان شرقی خاتمه یافت.

تیم ایلام به عنوان نایب قهرمانی رسید و استان اصفهان نیز در جایگاه سومی ایستاد.

در جریان برگزاری مسابقات امروز در ماده 400 متر بامانع، مهدی پیرجهان از استان آذربایجان شرقی موفق شد با ثبت زمان 49.53 ثانیه ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد ملی این ماده را شکست و با کسب 3 مدال طلای 400 متر، 4 در 400 متر امدادی و 400 متر بامانع ستاره مسابقات شد.

همچنین در ماده پرش سه گام نیز حمیدرضا کیا از استان گلستان با پرشی به طول 16.00 متر ضمن کسب عنوان نخست، رکورد ملی این ماده را در رده سنی جوانان بهبود بخشید.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور با حضور مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی، هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون، حمید فردین پور نایب رییس فدراسیون، عباس فتحی رییس کمیته مسابقات، مرتضی غلامی خزانه دار و عضو هیأت رییسه فدراسیون، علی ایرجی رییس هیأت دو و میدانی استان تهران، علی نصیری رییس هیأت دو و میدانی استان سمنان و تنی چند از دست اندر کاران برگزاری مسابقات برگزار شد. همچنین پاداش رکوردشکنی مهدی پیرجهان و ایوب دادروان نیز توسط مجید کیهانی در جریان برگزاری این مسابقات اهدا شد.

نتایج برترین های این دوره از مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور به شرح زیر است:

نتیجه ۱۰ هزار متر پیاده روی

۱- حمیدرضا زورآوند - همدان - ۴۵:۲۱.۱۹
۲- آرمین شاه ملکی - همدان - ۴۶:۲۱.۵۸
۳- علیرضا بختیاری - همدان - ۴۷:۰۲.۵۲

نتیجه ۱۱۰ متر بامانع
  ۱- میلاد سیار - کردستان - ۱۴.۵۱
۲- علی سلامتیان - قم - ۱۴.۶۸
۳- سیدمرتضی حسینی - فارس - ۱۴.۸۱

نتیجه ۱۰۰متر

۱- رضا قاسمی - اصفهان - ۱۰.۶۳
۲- مهران حسینی - مازندران - ۱۰.۷۵
۳- میثم رشیدی - کردستان - ۱۰.۸۱

نتیجه پرتاب دیسک

۱- سجاد پیرآیقرچمن - آذربایجان شرقی - 57.11

۲- بهنام شیری - اردبیل - 55.84

۳- حسین رسولی - مرکزی - 55.04

نتیجه 400 متر

۱- مهدی پیرجهان - آذربایجان شرقی - 47.01

۲- علی سلیمانی - آذربایجان شرقی -47.38

۳- مهدی رحیمی - اصفهان - 47.63

نتیجه 1500 متر

۱- سید امیر زمانپور - همدان - 4:02.23

۲- علی فهیمی -لرستان- 4:02.66

۳- مسلم نیادوست - فارس - 4:03.05

نتیجه پرتاب وزنه

۱- محمدرضا طیبی- مازندران - 18.56

۲- مهدی صابری -اصفهان- 18.47

۳- شاهین جعفری - تهران الف - 18.36

نتیجه پرش طول

۱- محمد قائد زاده - بوشهر - 7.43 

۲- میلاد دریساوی-قم- 7.32

۳- سبحان طاهرخانی - تهران الف - 7.26

نتیجه 4 در 100 متر امدادی 

1- اصفهان -  -41.34
2- کردستان -  41.43
3- قم - 41.89

نتیجه پرش ارتفاع

1- کیوان قنبرزاده - مازندران - 2.18
2- مهدی نشان - یزد - 2.06
3- رضا سلیمی - لرستان - 2.03

نتیجه 5000 متر

1- جلیل ناصری - ایلام - 15:02.09
2- خلیل ناصری - ایلام - 15:02.69
3- پژمان کرزه ای - همدان - 15:07.34

نتیجه ۴۰۰متر بامانع

۱- مهدی پیرجهان - آذربایجان شرقی - ۴۹.۵۳ (رکورد جدید ملی)
۲- رضا ملک‌پور - قم - ۵۲.۸۸
۳- دانیال بی باک - بوشهر - ۵۴.۳۷

نتیجه ۸۰۰متر

۱- پژمان یارولی - کرمانشاه - ۱:۴۹.۲۹
۲- عبدالرحیم درزاده - سیستان و‌ بلوچستان - ۱:۵۰.۱۸
۳- علی عالمی - همدان - ۱:۵۱.۶۰

نتیجه ۲۰۰متر

۱- علی خدیور - کیش - ۲۱.۲۵
۲- رضا قاسمی - اصفهان - ۲۱.۷۲
۳- حمیدرضا نجفی - هرمزگان - ۲۱.۷۷

نتیجه پرش سه گام

۱- حمیدرضا کیا - گلستان - ۱۶.۰۰ (رکورد جدید ملی جوانان ایران)
۲- امیر هزامی - خوزستان - ۱۵.۲۷
۳- وحید صدیق - مازندران - ۱۵.۲۵

نتیجه ۳۰۰۰متر بامانع

۱- خلیل ناصری - ایلام - ۹:۰۹.۵۸
۲- همایون همتی - کرمانشاه - ۹:۱۲.۲۲
۳- مسلم نیادوست - فارس - ۹:۱۳.۷۷

نتیجه 10000متر

۱- جلیل ناصری - ایلام - 31:56.42

۲- حسن عابدی - فارس- 32:14.50

۳- پژمان کرزه ای - همدان - 32:46.69

نتیجه پرش با نیزه

۱- سید علی حسینی - قم - 4.40

۲- حسین فلاح - تهران الف- 4.40

۳- محمد علی زابلی - قم-4.20

نتیجه پرتاب چکش

۱- مهدی محمدی- گلستان - 61.34

۲- علی مرادی - آذربایجان غربی- 58.62

۳- شاهین احمدی - آذربایجان غربی -55.68

نتیجه 4 در 400 متر امدادی

۱- آذربایجان شرقی - 3:15.90

۲- سیستان و بلوچستان - 3:20.46

۳- اصفهان - 3:22.70

نتیجه پرتاب نیزه

۱- یونس یوسف وند- البرز -72.24

۲- مصطفی نیک خواه کهگیلویه و بویر احمد- 69.04

۳- علی پیروج - کهگیلویه و بویر احمد -65.53

نتیجه دهگانه
1- عباس نیک باف - لرستان - 5972
2- محمدرضا اصلانی - یزد - 5821
3- مهدی شاه پسند - همدان - 5811


نتیجه تیمی

۱- آذربایجان شرقی -4 طلا و یک نقره

۲- ایلام - 3 طلا و یک نقره

۳- اصفهان- 2 طلا،2نقره و 2 برنز

۴- همدان - 2 طلا، یک نقره و 5 برنز

۵- مازندران- 2 طلا، یک نقره و یک برنز

6- گلستان- 2 طلا

7- قم- یک طلا، 3 نقره و 2 برنز

8- کردستان و لرستان به طور مشترک- یک طلا، یک نقره و یک برنز

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

فصیحی پرامتیاز ترین ورزشکار لیگ شد

فصیحی پرامتیاز ترین ورزشکار لیگ شد

در پایان مرحله نهایی مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه های کشور به پرامتیازترین ورزشکاران جایزه دلاری اهدا شد.

قهرمانی دانشگاه آزاد لرستان برای پنجمین سال متوالی/ 3 رکورد ملی شکسته شد

قهرمانی دانشگاه آزاد لرستان برای پنجمین سال متوالی/ 3 رکورد ملی شکسته شد

در پایان مرحله نهایی مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان تیم دانشگاه آزاد لرستان برای پنجمین سال متوالی به عنوان قهرمانی دست یافت.

دانشگاه آزاد لرستان همچنان پیشتاز/ یک رکورد ملی شکسته شد

دانشگاه آزاد لرستان همچنان پیشتاز/ یک رکورد ملی شکسته شد

روز نخست مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان با معرفی برترین‌ها، جا به جایی یک رکورد ملی و پیشتازی تیم دانشگاه آزاد لرستان به پایان رسید.