اخبار مسابقات

کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره حاصل کار تیم ملی ایران

کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره حاصل کار تیم ملی ایران
پایان بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا

کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره حاصل کار تیم ملی ایران

تیم ملی دو و میدانی ایران در بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا به یک مدال طلا و یک نشام نقره دست یافت.

 

گزارش روابط عمومی، روز پایانی بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا امشب چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه قطر برگزار شد و نمایندگان تیم ملی دو و میدانی ایران نیز به رقابت با رقبای خود پراختند.

توقف کیوان در ارتفاع 2.19متری

قهرمان و رکورددار پرش ارتفاع ایران که با عبور از مانع 2.16 متری با شایستگی فینالیست شده بود در پرش از مانع 2.19 متری متوقف شد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

هفتمی کاردان در پرتاب دیسک

پرتابگر اردبیلی تیم ملی ایران در ماده پرتاب دیسک با پرتابی به طول 51.49 متربه مدال نرسید. ژاله کاردان با ثبت این رکورد بهترین نتیجه شخصی خود را رقم زد و در جایگاه هفتم پرتابگران آسیا ایستاد.

1500 متر نفس گیر برای مرادی و نیادوست

تیم ملی د وو میدانی ایران در ماده 1500 متر 2 نماینده داشت. امیر مرادی با زمان 3:49.43 دقیقه و مسلم نیادوست با رکورد3:55.93 دقیقه از مرحله مقدماتی فینالیست این ماده شدند و در رقابتی نفس گیر با دوندگانی از کشورهای بحرین، ژاپن و هند از رسیدن به مدال بازماندند. مرادی با رکورد 3:44.75 دقیقه ضمن ثبت بهترین عملکرد فصلش به مقام ششمی رسید و نیادوست نیز با زمان 3:46.25 دقیقه به عنوان نهمی رضایت داد.

هشتمی و نهمی در 5000 متر

پس از حذف دور مقدماتی ماده 5000 متر، برگزاری این مسابقه به روز پایانی موکول شد و تیم ملی ایران نیز در این ماده 2 نماینده داشت. حسین کیهانی که در 3000 متر بامانع دستش از سکوی آسیا کوتاه مانده بود برای جبران پا به پیست ورزشگاه خلیفه دوحه گذاشت تا در رقابت با دوندگان آسیایی نمای کشورهای عربی به مدال نزدیک شود. جلیل ناصری دونده جوان تیم ایران هم با عزمی راسخ وارد پیست شد تا در کنار کیهانی رقابتی خوب داشته باشد. در پایان این مسابقه کیهانی با زمان 13:56.86 دقیقه به کسب مقام هشتمی رضایت داد و ناصری هم با زمان 14:19.82 به عنوان نهمی رسید.

دستاربندان جوان پانزدهم آسیا شد

تکتم دستاربندان در ماده 1500 متر بانوان ضمن ارتقای رکورد شخصی اش با زمان 4:37.81 دقیقه به عنوان پانزدهمی رسید تا پرونده تیم ملی دوو میدانی ایران در شب پایانی هم بسته شود.

به این ترتیب تیم ملی دو و میدانی ایران با کسب یک مدال طلای احسان حدادی و مدال نقره بهنام شیری در ماده پرتاب دیسک، یک عنوان چهارمی حسین کیهانی در 3000متر بامانع، یک مقام چهارمی دیگر شاهین مهردلان در پرتاب وزنه، 2 عنوان ششمی مهدی پرجهان در 400 متر بامانع و 1500 متر امیر مرادی یک مقام هفتمی ژاله کاردان در پرتاب دیسک و یک مقام هشتمی حسین کیهانی در 5000 متر به کار خود پایان داد. همچنین 2 رکورد ملی 400متر بامانع و 800 متر بانوان توسط مهدی پیرجهان و تکتم دستاربندان نیز در جریان برگزاری این مسابقات شکسته شد.

 

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

مسابقه دوی ماراتن جام هرمز با قهرمانی محمدجعفر مرادی خاتمه یافت.

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

مسابقه دوی نیمه ماراتن جام هرمز با قهرمانی پریسا عرب خاتمه یافت.

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

در پایان مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد حاچ قاسم سلیمانی تیم پلیمر خلیج فارس در بخش آقایان و دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان به عنوان های قهرمانی دست یافتند.