اخبار مسابقات

کسب 2 مدال طلا، 1 نقره و 2 برنز و مقام ششمی تیمی برای تیم ملی ایران

کسب 2 مدال طلا، 1 نقره و 2 برنز و مقام ششمی تیمی برای تیم ملی ایران
پایان سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا

کسب 2 مدال طلا، 1 نقره و 2 برنز و مقام ششمی تیمی برای تیم ملی ایران

تیم ملی نوجوانان دو و میدانی ایران با کسب 5 مدال(2طلا، 1 نقره و 2 برنز) 7 مقام چهارمی، شکستن 1 رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، شکستن 6 رکورد ملی و کسب مقام ششمی تیمی و بهترین نتیجه ادوار برگزار شده مسابقات به کار خود در سومین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا پایان داد.

به گزارش روابط عمومی، روز پایانی سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا (هنگ کنگ 2019) از صبح امروز آغاز شد و با پیگیری رقابت ها لحظاتی پیش خاتمه یافت. در جریان برگزاری مسابقات روز پایانی تیم ملی نوجوانان ایران به یک مدال طلا در ماده پرتاب وزنه دست یافت و در مجموع با کسب 5 مدال( 2 مدال طلا، 1 نقره، 2 برنز) و کسب 7 مقام چهارمی، شکستن یک رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، شکستن 6 رکورد ملی و کسب مقام ششمی تیمی و بهترین نتیجه ادوار برگزار شده مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا به کار خود پایان داد.


طوفان طلایی قشقایی در پرتاب وزنه

تیم ملی نوجوانان دو و میدانی ایران در ماده پرتاب وزنه با 2 نماینده وارد میدان مسابقه شد. پرتابگر تهرانی که با عزمی راسخ برای تصاحب عنوان قهرمانی آسیا از تهران به هنگ کنگ عازم شده بود، پیش از آغاز مسابقه وعده کسب مدال طلا را به کادر فنی داد و وارد دایره پرتاب شد. قشقایی موفق شد با پرتاب های طلایی اش عنوان نخست را از آن خود کند تا به قول خود عمل کرده باشد. ارسلان قشقایی در رقابت با دیگر پرتابگران یک سر و گردن فراتر عمل کرد و در نهایت با پرتابی به طول 19.36 متر به مقام قهرمانی رسید.

امیرحسین ماماقانی، دیگر پرتابگر خراسانی تیم ملی کشورمان نیر در تلاش با دیگر پرتابگران به خوبی عمل کرد و در پایان با ثبت رکورد 17.52 از کسب مدال باز ماند و به مقام چهارمی بسنده کرد.


چهارمی رئوف در 1500 متر
حدیثه رئوف، دونده شایسته نیمه استقامت تیم ملی نوجوانان ایران در ماده ۱۵۰۰ متر با ثبت رکورد ۴:۳۶.۱۴ دقیقه ضمن شکستن رکورد ملی این ماده در رده سنی نوجوانان و جوانان که پیش از این بازمان 4:45.56 دقیقه در اختیار خود داشت با اختلاف ناچیزی با مقام سومی‌به عنوان چهارمی رسید. در این مسابقه دونده هنگ کنگی با زمان ۴:۳۴.۰۴ دقیقه قهرمان شد، دونده ای از چین با رکورد ۴:۳۶.۰۵ دقیقه دوم و دونده هندی نیز با زمان ۴:۳۶.۰۹ دقیقه به مقام سومی‌رسید.

 

چهارمی ابراهیم پور با طعم رکورد جدید ملی

محدثه ابراهیم پور نماینده تیم ملی نوجوانان ایران در ماده ۴۰۰متر بامانع که با شایستگی از مرحله مقدماتی فینالیست شده بود، در رقابتی تنگاتنگ با رقبای خود با رکورد ۱:۰۱.۹۴ دقیقه ضمن شکستن 2رکورد ملی این ماده رد رده های سنی نوجوانان و جوانان به عنوان چهارمی دست یافت و به مدال نرسید. در این ماده ورزشکار تایلندی با رکورد ۱:۰۰.۵۲ دقیقه قهرمان شد، دونده ای از چین‌تایپه با زمان ۱:۰۰.۶۸ دقیقه دوم شد و ورزشکاری از سریلانکا نیز با رکورد ۱:۰۱.۴۲ دقیقه به‌مقام‌سومی‌ رسید.

 

محیطی زاده در هفتگانه چهارم شد

فاطمه محیطی زاده ورزشکار شایسته تیم ملی نوجوانان دو و میدانی ایران در ماده هفتگانه علی رغم تلاش های بی شائبه اش در طول 2 روز مسابقات نفس گیر این ماده با کسب 4245 امتیاز به عنوان چهارمی رسید. در این ماده ورزشکار قزاقستانی با کسب 5345 امتیاز قهرمان شد، ورزشکار ژاپنی با 5085 امتیاز دوم و ورزشکار از کشور ازبکستان نیز با کسب 4634 امتیاز به مقام سومی رسید.

مدال های تیم ملی نوجوانان دو و میدانی ایران را محمدرضا رحمانی فر(پرتاب دیسک، طلا)، ارسلان قشقایی(پرتاب وزنه، طلا) صادق صمیمی(پرتاب دیسک، نقره)، سیده فاطمه سیما شادکام (2000متر بامانع، برنز)، سهند نوری(پرتاب چکش، برنز) به ارمغان آوردند.

همچنین در جریان مسابقات و در ماده پرتاب دیسک، ابتدا صادق صمیمی رکورد مسابقات آسیا را با پرتاب چهارم خود به طول 58.39 متر شکست سپس محمدرضا رحمانی فر با رکورد 60.24 متر کار را یکسره کرد وطلا گرفت و رکورد جدید آسیا را به نام خود ثبت کرد.

رکوردهای ملی شکسته شده در این رقابت ها توسط حسین بیزار در ماد پرش ارتفاع (2.12 متر)، زهرا عرب رستمی (پرتاب چکش(58.79متر)، محدثه ابراهیم پور (دور مقدماتی رکورد نوجوانان و جوانان با زمان 1:03.19 و  در دور نهایی، رکورد ملی نوجوانان و جوانان با زمان  1:01.04) حدیثه رئوف در ماده 1500 متر (4:36.14 دقیقه) به ثبت رسید.


به این ترتیب تیم ملی نوجوانان دو و میدانی ایران با کسب 5 مدال(2طلا، 1 نقره و 2 برنز) 7 مقام چهارمی، شکستن 1 رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، شکستن 5 رکورد ملی و کسب مقام ششمی تیمی و بهترین نتیجه ادوار برگزار شده مسابقات به کار خود در سومین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا پایان داد.

 

1

2

3

4

5

6

7

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

مسابقه دوی ماراتن جام هرمز با قهرمانی محمدجعفر مرادی خاتمه یافت.

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

مسابقه دوی نیمه ماراتن جام هرمز با قهرمانی پریسا عرب خاتمه یافت.

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

در پایان مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد حاچ قاسم سلیمانی تیم پلیمر خلیج فارس در بخش آقایان و دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان به عنوان های قهرمانی دست یافتند.