اخبار مسابقات

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت
پایان المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی با جابه‌جایی 2 رکورد ملی نوجوانان

یزدی‌ها شگفتی ساز مسابقات دختران/ جام قهرمانی به دارالعباد رفت

المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش بانوان با قهرمانی استان یزد و جابه‌جایی 2 رکورد ملی در نوجوانان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی، المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش دختران که با شرکت 260 ورزشکار از استان‌های سراسر کشور از صبح دیروز(شنبه) 5 آبان ماه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شده بود عصر امروز با پیگیری ادامه مسابقات، شکستن 2 رکورد ملی در نوجوانان و قهرمانی تیم یزد خاتمه یافت.

یزدی ها با کسب 5 مدال طلا، 3 نقره و 1 نشان برنز و مجموع 9 مدال، شگفتی ساز المپیاد شدند و در صدرجدول رده بندی مدال ها قرار گرفتند.

خراسان رضوی با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 1 نشان برنز و مجموع 7 مدال نایب قهرمان شدند و تیم تهران نیز با کسب 4 مدال طلا، 1 نقره و 1 نشان برنز به مقام سومی این دوره از المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش دختران دست یافت.

در ماده 5000 متر پیاده روی، زهرا کیهانی از همدان با ثبت زمان 38:50.53 دقیقه قهرمان شد و رکورد ملی این ماده را در نوجوانان شکست. پیش از این، ثمین آهنی جان با زمان 46:17.40 دقیقه رکورد دار این ماده بود.

در پرتاب دیسک نیز مهلا محروقی از استان خراسان رضوی با پرتابی به طول 38.86 متر به عنوان نخست رسید و رکورد ملی این ماده را در رده سنی نوجوانان بهبود بخشید. مبینا رحمانی پیش از این با رکورد 32.89 متر، رکورددار این ماده بود.

برابر آیین نامه برگزاری المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی، به نفرات اول تا سوم هر ماده به ترتیب مبالغ 7 میلیون ریال، 5 میلیون ریال و 3 میلیون ریال جایزه نقدی نیز اهدا شد.

در مراسم اهدای جوایز و کاپ های تیم های برتر، مجید کیهانی، رییس فدراسیون دو و میدانی، هاشم صیامی، نایب رییس فدراسیون، حمید فردین پور، نایب رییس فدراسیون، پریسا بهزادی، نایب رییس بانوان فدراسیون، عباس فتحی، مسئول کمیته برگزاری مسابقات و لیگ فدراسیون و اورنگ مستقیم، رییس هیأت دو و میدانی استان مازندران نیز حضور داشتند.

نتایج برترین های روز پایانی به شرح زیر است:

 

 

🔹نتیجه پرش بانیزه:

1- سمیرا کردعلی - یزد - 2.70 - برابر رکورد ملی 

 

🔹نتیجه 400 متر بامانع:

1- محدثه ابراهیم پور - آذربایجان شرقی - 1:06.50 
2- فاطمه ادبی - یزد - 1:08.19 
3- نرگس رستگار - خراسان رضوی - 1:09.30

 

🔹نتیجه 800 متر:

1- پانته آ قلی پور - همدان - 2:22.24 
2- لیلا جوانمرد - خراسان رضوی - 2:25.44
3- مهلا رضایی - یزد - 2:29.37

 

🔹نتیجه 200 متر:

1- ساناز امیری پور - یزرد - 25.97
2- دلنیا بیگم جانی- کردستان - 26.20 
3- آیسان خوشرفتار - آذربایجان شرقی - 27.50 

 

🔹نتیجه پرتاب نیزه:

1- الهام قطوری - گلستان - 29.02 
2- فرزانه امید - ایلام - 28.85 ر
3- آرزو عبدالهی - چهارمحال و بختیاری - 26.91 

 

🔹نتیجه پرتاب دیسک:

1- مهلا محروقی - خراسان رضوی - 38.86 - رکورد جدید ملی نوجوانان
2- زهرا نجفی - لرستان - 34.26 
3- زهرا بختیاری - همدان - 30.62 

 

🔹نتیجه هفتگانه:

1- فاطمه محیطی زاده - یزد - 3752 
2- صدف آقاجانی - کردستان - 3385
3- صنم آذری - آذربایجان شرقی - 3208 

 

🔹نتیجه پرش طول:

1- سارینا ساعدی - تهران - 5.38 
2- نجمه خرمالی - گلستان - 4.78 
3- ستایش محمدپور - تهران - 4.58 

 

🔹نتیجه 3000 متر:

1- فاطمه چناری - همدان - 12:08.02 
2- نیلوفر رضایی - اصفهان - 12:20.71 
3- ریحانه خاکساری - سمنان - 12:35.96 

 

 

فایل نتایج کلی 1
حجم فایل : 315 کیلوبایت
فایل نتایج کلی 2
حجم فایل : 245 کیلوبایت
ریز نتایج هفتگانه
حجم فایل : 231 کیلوبایت

1

2

3

4

5

6

7

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

کاپ قهرمانی به فارس رسید/ تهران الف و یزد دوم و سوم شدند

تیم فارس قهرمان المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی پسران شد.

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

حضور مسئولین ورزش کشور در مراسم افتتاحیه/پیشتازی همدانی ها در پایان روز نخست

در پایان روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش پسران تیم همدان پیشتاز رقابت ها است.

پایان روز نخست با جابه جایی 2 رکورد ملی نوجوانان

پایان روز نخست با جابه جایی 2 رکورد ملی نوجوانان

روز نخست المپیاد استعدادهای برتر دو ومیدانی کشور در بخش دختران با جابه جایی 2 رکورد ملی در دره سنی نوجوانان پایان یافت.