اخبار مسابقات

یک مدال طلا، یک نشان نقره و دو رکورد جدید ملی برای ملی پوشان ایران/ تعداد مدال‌ها به 4 رسید

یک مدال طلا، یک نشان نقره و دو رکورد جدید ملی برای ملی پوشان ایران/ تعداد مدال‌ها به 4 رسید
دومین روز از سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا (هنگ کنگ 2019)

یک مدال طلا، یک نشان نقره و دو رکورد جدید ملی برای ملی پوشان ایران/ تعداد مدال‌ها به 4 رسید

در دومین روز از سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا تیم ملی ایران به یک مدال طلا و یک نشان نقره دست یافت تا تعداد مدال‌های کسب شده به عدد 4 برسد.

به گزار روابط عمومی، دومین روز از سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا از صبح امروز (یکشنبه) 25 اسفندماه در شهر هانگ هو کشور هنگ کنگ آغاز شد و با پیگیری رقابت‌های این روز ملی پوشان تیم ملی کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نشان نقره و شکستن یک رکورد ملی به کار خود پایان دادند.


طلا و نقره پرتاب دیسک ایران رسید/ رحمانی فر صاحب رکورد مسابقات آسیا

تیم ملی نوجوانان دو و میدانی  ایران در ماده پرتاب دیسک با 2 نماینده شایسته امروز در حضور برترین‌های آسیا به رقابت پرداخت و ماحصل رقابت دیدنی و مقتدرانه، کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره با ارزش بود. محمدرضا رحمانی فر، نوجوان خوش آتیه تیم ملی ایران با ثبت رکورد 60.24 متر ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با اقتدار بر سکوی نخست این ماده ایستاد و صادق صمیمی، دیگر پرتابگر نخبه دیسک تیم ملی ایران در رقابتی تنگاتنگ با رحمانی فر با رکورد 59.85 متر نایب قهرمان شد.

کسب طلا و نقره پرتاب دیسک تیم ملی ایران و تصاحب رکورد مسابقات آسیا توسط رحمانی فر نشان از ذاتی بودن موفقیت این ماده در میان پرتابگران دیسک ایران دارد و از دیرباز تاکنون، دو و میدانی ایران همواره در ماده پرتاب دیسک صاحب سبک و جایگاه خاصی در رنک قهرمانان آسیا داشته و گویی بام آسیا در این ماده به دو و میدانی ایران اختصاص یافته است. با ثبت رکورد جدید مسابقات قهرمانی آسیا در ماده پرتاب دیسک توسط رحمانی فر، دو و میدانی ایران تمامی سکوهای این ماده را در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از آن خود کرده تا با غرور در پرورش استعدادهای ناب پرتاب دیسک در آسیا و جهان بر خود ببالد.

حسین رسولی در رده سنی جوانان رکورددار مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمان این ماده است. در رده سنی بزرگسالان نیز احسان  حدادی با کلکسیونی از افتخارات نابش همچنان رکورددار بی چون و چرای قاره کهن بوده تا گواهی باشد بر آنچه که در آسیا به نام ایران از پرتاب دیسک می شناسند.

 

چهارمی محروقی در پرتاب دیسک دختران

در ادامه مسابقات امروز در ماده پرتاب دیسک دختران، مهلا محروقی، ورزشکار مستعد تیم ملی ایران در عین شایستگی با ثبت رکورد 43.47 متر چهارم شد. در این ماده پرتابگری از کشور چین ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی آسیا با رکورد ۴۹.۶۹ متر قهرمان شد و دیگر پرتابگر چینی نیز با رکورد ۴۷.۵۵ متر به نایب قهرمانی رسید.

 

بیزار چهارم شد و رکود ملی را شکست  

حسین بیزار پرنده شایسته پرش ارتفاع تیم ملی نوجوانان ایران در جریان روز دوم مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با رکورد 2.12 متر ضمن شکستن رکود ملی پرش ارتفاع نوجوانان ایران به مقام چهارمی رسید. در این مسابقه پرنده چینی با ثبت رکورد جدیدی در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با رکورد 2.20 متر ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمان شد. دیگر پرنده چینی با رکورد 2.16 متر دوم شد و پرنده ای از چین تایپه با رکورد 2.14 متر در جایگاه سوم ایستاد.

لازم به یادآوری است، رکورد ملی پرش ارتفاع ایران با 2.09 متر در اختیار حسین بیزار بود که در مسابقات رکورد گیری تیم ملی (بندرعباس) به ثبت رسیده است.

 

جایگاه پنجمی 2000 متر بامانع آسیا به رحمانی رسید

زانیار رحمانی دونده شایسته تیم ملی نوجوانان ایران نماینده کشورمان در ماده 2000 متر بامانع بود که با زمان 6:19.16 دقیقه به مقام پنجمی رسید. در این رقابت دونده ای از ژاپن ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با زمان 5:42.35 دقیقه قهرمان شد. دونده هندی با زمان 6:00.45 دقیقه به نایب قهرمانی رسید و ورزشکار چینی نیز با رکورد 6:08.79 دقیقه سوم شد.


هفتمی قاسم بابایی در 100 متر

علی قاسم بابایی دونده شایسته تیم ملی نوجوانان ایران که با زمان 10.92 ثانیه به دور نهایی 100 متر راه یافته بود، در فینال 100 متر با ثبت رکورد 10.84 ثانیه به مقام هفتمی رسید. دونده ای از قزاقستان با رکورد 10.56 ثانیه به مقام نخست رسید، ورزشکاری از ژاپن با زمان 10.63 ثانیه دوم شد و دونده چینی  نیز با رکورد 10.66 ثانیه در جایگاه سوم ایستاد.


صعود ابراهیم پور و توقف بیگم جانی

محدثه ابراهیم پور دونده شایسته ۴۰۰ متر بامانع تیم ملی نوجوانان دو‌و‌میدانی ایران در مرحله مقدماتی با ثبت رکورد ۱:۰۳.۱۹  در گروه نخست این ماده دوم شد وضمن شکستن رکورد ملی نوجوانان و جوانان به دور نهایی راه یافت و دلنیا بیگم جانی دونده کردستانی 100 متر تیم ملی دو و میدانی ایران که با زمان 12.36 ثانیه از مرحله مقدماتی به دور نیمه نهایی راه یافته بود با ثبت رکورد 12.49 ثانیه در این مرحله متوقف شد و از صعود به مرحله نهایی بازماند.

به این ترتیب تا پایان دومین روز از سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی نوجوانان آسیا تعداد مدال های تیم ملی ایران به 4 رسید. تا کنون محمدرضا رحمانی فر(پرتاب دیسک، طلا)، صادق صمیمی(پرتاب دیسک، نقره)، سیده فاطمه سیما شادکام(2000 متر بامانع، برنز)، سهند نوری(پرتاب چکش، برنز) صاحب مدال شده اند.

 

1

2

3

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

مسابقه دوی ماراتن جام هرمز با قهرمانی محمدجعفر مرادی خاتمه یافت.

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

مسابقه دوی نیمه ماراتن جام هرمز با قهرمانی پریسا عرب خاتمه یافت.

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

در پایان مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد حاچ قاسم سلیمانی تیم پلیمر خلیج فارس در بخش آقایان و دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان به عنوان های قهرمانی دست یافتند.