اخبار مسابقات

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد
بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا(دوحه2019)

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد

تیم ملی دو و میدانی ایران روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را با کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره و شکستن 2 رکورد ملی به پایان رساند.

 

 

به گزارش روابط عمومی، روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) 1 اردیبهشت ماه در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه قطر برگزار شد و تیم ملی دو و میدانی ایران به یک مدال طلا و یک نشان نقره با ارزش در ماده پرتاب دیسک و شکستن 2 رکورد ملی دست یافت.

طلا و نقره به حدادی و شیری رسید

امشب در رقابت پرتابگران دیسک و نامداران آسیا باز هم بام آسیا از آن ایران شد و نمایندگان تیم ملی ایران مدال‌های طلا و نقره را از آن خود کردند. احسان حدادی، قهرمان طلایی کشورمان با اقتدار با رکورد 65.90 متر ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رسید و ششمین مدال طلای خود را از تاریخ رقابت‌های قهرمانی آسیا به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد. حدادی پیش از این نیز با رکورد65.38 متر رکورددار پرتاب دیسک مسابقات قهرمانی آسیا بود.

بهنام شیری، دیگر پرتابگر خوش آتیه تیم ملی ایران نیز که با انگیزه مضاعفی برای کسب مدال به دوحه آمده بود در نمایشی مقتدرانه پس از حدادی با رکورد 60.89 متر نایب قهرمان شد و به نخستین مدال مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان رسید.

شوک بزرگ، چهارمی کیهانی!

قهرمان طلایی 3000 متر بازی های آسیایی جاکارتا که امید کسب مدال در این ماده بود در عین ناباوری از رسیدن به مدال بازماند. حسین کیهانی در رقابت با دیگر دوندگان این ماده در عین شایستگی با رکورد 8:36.44 دقیقه به مقام چهارمی رسید. مسلم نیادوست، دیگر نماینده کشورمان در این ماده با زمان 8:58.95 دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی به عنوان نهمی رسید.

صعود تفتیان به نیمه نهایی

در جریان برگزاری مسابقات امشب، حسن تفتیان در دور مقدماتی 100 متر با زمان 10.26 ثانیه راهی دور نیمه نهایی شد.

پیرجهان رکورد زد و فینالیست شد

مهدی پیرجهان، جوان شایسته و خوش آتیه تیم ملی کشورمان در دور مقدماتی 400متر بامانع با زمان 50.32 ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران با نمایشی غیورانه راهی دور نهایی شد.

توقف فهیمی در نیمه نهایی 800متر

نماینده شایسته کشورمان در دوی 800 متر که صبح امروز با ثبت زمان 1:52.45 دقیقه از دور مقدماتی به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود، در رقابتی تنگاتنگ با دیگر دوندگان با زمان 1:51.48 دقیقه متوقف شد و از راه یابی به مرحله نهایی بازماند.

دستاربندان رکورد زد ولی صعود نکرد

تکتم دستاربندان جوان خوش آتیه دوهای نیمه استقامت بانوان ایران در دور مقدماتی 800متر با زمان 2:11.50 دقیقه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران در دور مقدماتی متوقف شد و از راه یابی به فینال بازماند.

توقف محمودی در مقدماتی

شهلا محمودی نماینده 400متر بامانع بانوان ایران در دور مقدماتی با زمان 1:00.07 دقیقه متوقف شد و راهی فینال نشد.

نهمی ناصری در 10000 متر

تیم ملی دو و میدانی ایران در ماده 10000 متر نماینده جوان خود را راهی مسابقه کرد. جلیل ناصری دونده با انگیزه کشورمان در این رقابت با زمان 30:06.16 دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی خود به مقام نهمی رسید.

به این ترتیب تیم ملی دو و میدانی ایران روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را با کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره و شکستن 2 رکورد ملی به پایان رساند.

کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره حاصل کار تیم ملی ایران

کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره حاصل کار تیم ملی ایران

تیم ملی دو و میدانی ایران در بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا به یک مدال طلا و یک نشام نقره دست یافت.

صیامی انتخاب شد، غیاثی و دکتراردیبهشت ابقاء شدند

صیامی انتخاب شد، غیاثی و دکتراردیبهشت ابقاء شدند

صیامی، غیاثی و دکتر اردیبهشت به عضویت کمیته‌های کنفدراسیون دو و میدانی آسیا انتخاب شدند.

صعود نیادوست و مرادی به فینال 1500متر

صعود نیادوست و مرادی به فینال 1500متر

درسومین روز از مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا نمایندگان تیم ملی ایران به دورنهایی 1500 متر راه یافتند.