اخبار مسابقات

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد
بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا(دوحه2019)

یک مدال طلا و یک نشان نقره در روز نخست/ 2 رکورد ملی شکسته شد

تیم ملی دو و میدانی ایران روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را با کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره و شکستن 2 رکورد ملی به پایان رساند.

 

 

به گزارش روابط عمومی، روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) 1 اردیبهشت ماه در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه قطر برگزار شد و تیم ملی دو و میدانی ایران به یک مدال طلا و یک نشان نقره با ارزش در ماده پرتاب دیسک و شکستن 2 رکورد ملی دست یافت.

طلا و نقره به حدادی و شیری رسید

امشب در رقابت پرتابگران دیسک و نامداران آسیا باز هم بام آسیا از آن ایران شد و نمایندگان تیم ملی ایران مدال‌های طلا و نقره را از آن خود کردند. احسان حدادی، قهرمان طلایی کشورمان با اقتدار با رکورد 65.90 متر ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رسید و ششمین مدال طلای خود را از تاریخ رقابت‌های قهرمانی آسیا به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد. حدادی پیش از این نیز با رکورد65.38 متر رکورددار پرتاب دیسک مسابقات قهرمانی آسیا بود.

بهنام شیری، دیگر پرتابگر خوش آتیه تیم ملی ایران نیز که با انگیزه مضاعفی برای کسب مدال به دوحه آمده بود در نمایشی مقتدرانه پس از حدادی با رکورد 60.89 متر نایب قهرمان شد و به نخستین مدال مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان رسید.

شوک بزرگ، چهارمی کیهانی!

قهرمان طلایی 3000 متر بازی های آسیایی جاکارتا که امید کسب مدال در این ماده بود در عین ناباوری از رسیدن به مدال بازماند. حسین کیهانی در رقابت با دیگر دوندگان این ماده در عین شایستگی با رکورد 8:36.44 دقیقه به مقام چهارمی رسید. مسلم نیادوست، دیگر نماینده کشورمان در این ماده با زمان 8:58.95 دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی به عنوان نهمی رسید.

صعود تفتیان به نیمه نهایی

در جریان برگزاری مسابقات امشب، حسن تفتیان در دور مقدماتی 100 متر با زمان 10.26 ثانیه راهی دور نیمه نهایی شد.

پیرجهان رکورد زد و فینالیست شد

مهدی پیرجهان، جوان شایسته و خوش آتیه تیم ملی کشورمان در دور مقدماتی 400متر بامانع با زمان 50.32 ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران با نمایشی غیورانه راهی دور نهایی شد.

توقف فهیمی در نیمه نهایی 800متر

نماینده شایسته کشورمان در دوی 800 متر که صبح امروز با ثبت زمان 1:52.45 دقیقه از دور مقدماتی به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود، در رقابتی تنگاتنگ با دیگر دوندگان با زمان 1:51.48 دقیقه متوقف شد و از راه یابی به مرحله نهایی بازماند.

دستاربندان رکورد زد ولی صعود نکرد

تکتم دستاربندان جوان خوش آتیه دوهای نیمه استقامت بانوان ایران در دور مقدماتی 800متر با زمان 2:11.50 دقیقه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران در دور مقدماتی متوقف شد و از راه یابی به فینال بازماند.

توقف محمودی در مقدماتی

شهلا محمودی نماینده 400متر بامانع بانوان ایران در دور مقدماتی با زمان 1:00.07 دقیقه متوقف شد و راهی فینال نشد.

نهمی ناصری در 10000 متر

تیم ملی دو و میدانی ایران در ماده 10000 متر نماینده جوان خود را راهی مسابقه کرد. جلیل ناصری دونده با انگیزه کشورمان در این رقابت با زمان 30:06.16 دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی خود به مقام نهمی رسید.

به این ترتیب تیم ملی دو و میدانی ایران روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را با کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره و شکستن 2 رکورد ملی به پایان رساند.

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

۲۰۰ میلیون ریال جایزه به آقای رکورددار رسید

مسابقه دوی ماراتن جام هرمز با قهرمانی محمدجعفر مرادی خاتمه یافت.

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

قهرمانی پریسا عرب در دوی نیمه ماراتن جام هرمز

مسابقه دوی نیمه ماراتن جام هرمز با قهرمانی پریسا عرب خاتمه یافت.

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

مشخص شدن نفرات برتر/ پلیمر قهرمان بخش مردان، دانشگاه آزاد قهرمان بخش بانوان

در پایان مسابقات بین المللی دو و میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه مبارک فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد حاچ قاسم سلیمانی تیم پلیمر خلیج فارس در بخش آقایان و دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان به عنوان های قهرمانی دست یافتند.