رستم زهی: رشد چشمگیر دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان / کیهانی در اجرای برنامه هایش موفق بوده است

رستم زهی: رشد چشمگیر دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان / کیهانی در اجرای برنامه هایش موفق بوده است

رستم زهی: رشد چشمگیر دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان / کیهانی در اجرای برنامه هایش موفق بوده است

رییس هیأت دو ومیدانی استان سیستان و بلوچستان معتقد است دو و میدانی استان رشد چشمگیری داشته و رییس فدراسیون نیز در اجرای برنامه های عملیاتی دو و میدانی ایران موفق عمل کرده است.

 

ایرج رستم زهی رییس هیأت دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت کنونی دو و میدانی در استان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: « امسال مصادف است با چهارمین سال فعالیتم در سمت مسئولیت هیأت استان سیستان و بلوچستان و اعتراف می کنم زمانی که من این هیأت را تحویل گفتم از بین 50 هیأت ورزشی در استان، ما سی و یکمین رتبه را داشتیم و در ارزیابی عملکردی فدراسیون دو و میدانی نیز جزو آخرین هیأت ها بودیم. خوشبختانه قبل از ماه مبارک رمضان در ارزیابی اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان ما در رده سوم قرار داشتیم. سیر صعودی پیشرفت دو و میدانی این استان با همکاری و همت مسئولین فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان و دست اندرکاران هیأت صورت گرفته که از این بابت بسیار خوشحالم.»

 

وی با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی و موفقیت در این طرح تأکید کرد: «با توجه به پهناور بودن استان سیستان و بلوچستان، از نظر آمایش سرزمینی از دیدگاه استعدادیابی از بین 20 استان در ما الگو شدیم. برای هریک از شهرستان های تابعه استان یک استعدادیاب گذاشتیم و با همت اداره کل ورزش و جوانان این طرح در استان نهادینه شد. در ارزیابی دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان نیز از دیدگاه عملکرد ما به عنوان هیأت برتر شناخته شدیم. ما حصل تلاش ما از اجرای طرح های استعدادیابی، کشف نوجوانان مستعد دو و میدانی بود. نمونه بارز این استعدادها که هم اکنون نیز ملی پوشان دو و میدانی کشور بوده و به رقابت‌های برون مرزی قهرمانی نوجوانان آسیا، بزرگسالان آسیا و صحرانوردی اعزام شده‌اند، می توان به عبدالرحیم درزاده، امید امیریان و محمد داداله زهی اشاره کرد که در رقابت‌های قهرمانی کشور و لیگ امید جزو برترین های مواد 800 متر و 1500 متر بودند.»

وی افزود: « این طرح باعث شد تا استعدادهای ما با حمایت فدراسیون دیده شوند و به عرصه رقابت با بزرگان نیز پا بگذارند و ماحصل اعتماد فدراسیون به مستعدین ما و البته مربیان آنها اعزام آنها به رقابت‌های برون مرزی بود که در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا، عبدالرحیم درزاده به عنوان نایب قهرمانی در 800 متر رسید و امید امیریان نیز به مقام چهارمی آسیا دست یافت. پس فرآیند نتیجه بخش طرح استعدادیابی در استان با همت مسئولین و البته اعتماد فدراسیون کسب یک نتیجه مطلوب بوده است. با برنامه ریزی های فدراسیون در اعطای صحیح میزبانی ها در مسابقات مناطق 6 گانه رقابت های نونهالان نیز موفق عمل کردیم. ما بیشترین مدال را در این مسابقات کسب کردیم . در طرح المپیاد استعدادهای برتر که یک حرکت ناب در بحث استعدادیابی بود نیز پیشرو بودیم.»

رییس هیأت دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان در اشاره به موضوع هم آموزش در استان گفت: « ما سعی کردیم بحث آموزش را در سطح استان نهادینه کنیم و دانش مربیان فعالمان را نیز ارتقاء دهیم. در مدت این 4 سال خدمتم، 120 مربی را با کمک فدراسیون آموزش داده‌ایم و حتی در نقطه صفر مرزی استان سیستان و بلوچستان دوره مربیگری بانوان را برگزار کردیم که این امر انقلابی در ورزش استان سیستان و بلوچستان بود که با دید باز و آینده نگرانه فدراسیون دو ومیدانی در موضوع حائز اهمیت ساماندهی مربیان صورت گرفته است. البته انتظار داریم فدراسیون در طرح ساماندهی مربیان داخلی توجه ویژه ای به مربیان ما داشته باشد. مربیان ما با نداشتن امکانات و پیست دو و میدانی که گاهاً ورزشکاران را در محل های سخت تمرین می‌دهند نیز موفق عمل کرده‌اند. به نمونه بارز آنها می توانم به آقای بمپوری اشاره کنم. ایشان در شهرشان اصلا پیست ندارند اما نایب قهرمان آسیا در رده سنی جوانان تحویل ورزش کشور داده‌اند. این عزیزان که در رده های سنی پایه فعالیت می کنند به مراتب کار دشواری نسبت به دیگر مربیان ارزنده مان دارند. ایشان از رده سنی نوجوانان، جوانان و الان نیز بزرگسالان برای ورزشکاران استان ما زحمت کشیده اند و ماحصل زحمات آنها نیز انتخاب آقای درزاده به مسابقات جایزه بزرگ آسیا در چین است و مستلزم حمایت بیش از پیش هستند.»

 

رستم زهی در خصوص جذب منابع مالی برای دو و میدان استان گفت :« افق دید ما در دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان کسب سهیمه المپیک است. بر اساس عملکرد هیأت دو و میدانی استان با پیشنهاد فدراسیون به وزارت ورزش و جوانان، بودجه ما از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان از منابع مالی تزریق می شود و باید تعامل بیش از پیشی در این زمینه داشته باشیم. ما در تمام مسابقات کشوری شرکت کرده ایم و هزینه های زیادی نیز در اعزام تیم ها متحمل شده ایم که شکر خدا نتیجه بهش بوده است. با کمک آقای کیهانی رییس محترم فدراسیون دو و میدانی در جذب اسپانسر به توافق نهایی رسیده ایم و قرار است منطقه آزاد چابهار به عنوان حامی مالی دو و میدانی استان ما در کنار قهرمانان ما قرار بگیرد و در امر پیشبرد اهداف ما در دو و میدانی استان همراه شود. »

 

وی در ارزیابی عملکرد فدراسیون تصریح کرد: « به عقیده من فدراسیون هیأت های استان را دیده و و قبول هم دارم گاهاً کاستی هایی وجود داشته اما ما باید بدانیم به عنوان ارکان اصلی دو و میدانی در کشور با تعامل و همدلی این کاستی های جبران خواهند شد. ببینید ما در مجمع انتخاباتی سال 1394 به برنامه های مجید کیهانی رأی دادیم. از ایشان شناخت کافی که نداشتیم. با ارائه برنامه ها و اهداف ایشان تصمیم گرفتیم در مسیر اجرا و پیشبرد برنامه های ایشان سهیم باشیم و البته ناگفته هم نماند که موفق عمل کردیم. قهرمانانی ظهور کرده اند که در امر تأمین بستر تیم های ملی بزرگسالان به خودی خود یک دستاورد ملی محسوب می شوند. کسانی که در آینده جانشینان شایسته ای برای سجاد مرادی، احسان حدادی و دیگر بزرگان دو و میدانی خواهند شد. به عقیده من هیأت های استانی یک فدراسیون کوچک در استان ها هستند که مطابق با برنامه های فدراسیون حرکت می کنند. معتقدم بیش از 70 درصد برنامه‌های عملیاتی فدراسیون دو و میدانی پس از انتخاب کیهانی اجرا شده و بی تردید دور دوم ریاست ایشان، دوره بهره برداری از برنامه های اوست.  با استمرار حضور ایشان به کمک دیگر همکارانم در هیأت های استانی در رشد و شکوفایی دو ومیدانی در کشور سهیم خواهیم بود و مطمئنا در این مسیرموفق نیز خواهیم شد.

 

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی دو و میدانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، سطح رقابت های داخل سالن تهران و نتایج آن را مطلوب قلمداد کرد.

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: مسابقات بین‌المللی داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن دوومیدانی کاران در آستانه برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین بود.

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

قهرمان پرتاب دیسک آسیا شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.