صمیمی: به موفقیت تیم ملی جوانان دو و میدانی ایران در آسیا خوش بینم

صمیمی: به موفقیت تیم ملی جوانان دو و میدانی ایران در آسیا خوش بینم

صمیمی: به موفقیت تیم ملی جوانان دو و میدانی ایران در آسیا خوش بینم

سرپرست اردوی منتخبین جوانان دو و میدانی ایران نگاه مثبتی به موفقیت تیم ملی ایران در مسابقات جوانان آسیا دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، اردوی آماده‌سازی منتخبین جوانان دختر و پسر کشور در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران در حال برگزاری است. داریوش صمیمی سرپرست این اردو در خصوص وضعیت کنونی منتخبین در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: « این مرحله از اردو به 3 بخش تقسیم شده بود که بخش اول ورزشکاران پرتابی به مدت یک ماه، ورزشکاران دختر 10 روز و ورزشکاران پسر نیز به مدت 10 روز در اردو حضور داشتند. شکر خدا برنامه‌ها به خوبی پیش رفت و بنده نیز به عنوان سرپرست و ناظر در اردو حاضر بودم. برگزاری کلاس دوپینگ در جریان اردو بار علمی خوبی داشت و دیگر برنامه‌های تمرینی نیز با نظم خاصی پیش رفت.»

وی با اشاره به حضور منتخبین مستعد در این اردو گفت:« ورزشکاران حاضر در این اردو شایستگی کسب سکوهای افتخار در آسیا و حتی جهان را دارند. این یک سیر درست و منطقی در مسیر استعدادیابی است که ورزشکاران این چنینی از رده‌های پایه تا بزرگسالان مسیر رو به رشدی را طی می کنند. به عقیده من ارتباط فدراسیون با آموزش و پرورش در استان‌ها و حضور ناظران هیأت‌های استانی در مسابقات آموزشگاه‌ها، این مسیر را مطمئن‌تر و کوتاه‌ترمی‌کند.»

صمیمی در اشاره به مدت زمان باقی مانده تا مسابقات قهرمانی آسیا گفت: « رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا در 25 اردیبشهت‌ماه سال آینده به میزبانی تایلند برگزار خواهد شد و ما دو مسابقه با هدف رکوردگیری و قهرمانی کشور در پیش داریم و باید پس از مسابقه آخر به انتخاب برترین‌ها برای دعوت به تیم ملی بپردازیم. طبیعی است که تعدادی از ورزشکاران باید ریزش کنند اما معتقدم ورزشکارانی که به تیم ملی راه پیدا نمی‌کنند هم نباید به حال خودشان رها شوند. قطعاً چیزی از شایستگی‌های آنان کم نخواهد شد و باید برای حفظ آنها در قالب تیم ملی دیگری برنامه‌ریزی کنیم. آنها نیز می‌توانند با رشد و ارتقای سطح خودشان به تیم ملی راه پیدا کنند.»

سرپرست اردوی منتخبین جوانان در خصوص حفظ جایگاه ایران در برخی از سکوهای آسیایی گفت:« دو و میدانی ایران در آسیا توانسته جایگاه خود را در برخی از مواد در آسیا تصاحب کند و به عقیده من باید برای حفظ این جایگاه در آسیا بیش از پیش تلاش کرد. ما در پرتاب دیسک در رده سنی نوجوانان توانسته‌ایم سکوی قهرمانی و نایب قهرمانی را از آن خود کنیم. در پرتاب وزنه نیز همین‌طور است. حالا در مسابقات جوانان نیز باید جایگاه قبلی را حفظ کنیم. ورزشکاران مستعدی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان داریم که بستر امنی برای تیم ملی بزرگسالان خواهند بود واین امر مستلزم توجه و سرمایه‌گذاری است. ورزشکاران چون محمدرضا رحمانی فر، صادق صمیمی، مهلا محروقی و زهرا نجفی در پرتاب دیسک، ارسلان قشقایی در پرتاب وزنه، سهند نوری و زهرا عرب رستمی در پرتاب چکش و حمیدرضا کیا در پرش سه گام بی شک از جمله ورزشکارانی هستند که به نوع خود دارای شانس مسلم سکوی آسیا هستند و باید نگاهی متفاوت برای آنها سرمایه گذاری کرد چرا که پتانسیل رشد و تأمین افتخارات در رده سنی بزرگسالان را نیز دارا هستند. نگاه مثبتی به مسابقه قهرمانی جوانان آسیا دارم و یقین دارم موفقیت ما در این مسابقات پر‌رنگ‌تر از پیش خواهد بود.»

صمیمی در پایان گفت: « جای دارد صمیمانه از زحمات آقای عرب سرپرست محترم فدراسیون دو و میدانی، آقای معتمدی سرپرست محترم دبیری فدراسیون و سایر همکاران محترم در هماهنگی لازم برای برپایی این دوره از اردو تشکر کنم و امیدوارم که ورزشکاران تیم ملی جوانان نیز در مسابقات پیش روی به موفقیت دست یابند.»

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

قهرمان پرتاب دیسک آسیا معتقد است با همدلی و یک صدا شدن می توان به موفقیت دست یافت.

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

رییس جدید فدراسیون دو و میدانی معتقد است با همدلی و هماهنگی باید برنامه های پیش روی فدراسیون را مدیریت کرد.

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

بانوی تاریخ ساز دوهای سرعت دو و میدانی ایران معتقد است با مذاکرات دلگرم کننده ای که با مسئولین داشته با انگیزه بیشتری برای کسب سهمیه المپیک به تمریناتش خواهد پرداخت.