عرب: اولویت ما در فدراسیون صرفاً برگزاری انتخابات نیست

عرب: اولویت ما در فدراسیون صرفاً برگزاری انتخابات نیست

عرب: اولویت ما در فدراسیون صرفاً برگزاری انتخابات نیست

سرپرست فدراسیون دو و میدانی گفت ما علاوه بر برگزاری انتخابات فدراسیون باید سایر امور مربوط به ورزش دو و میدانی را نیز مدیریت کنیم.

به گزارش روابط عمومی، مسابقات دو و میدانی بازی های المپیک 2020 از اواسط مرداد ماه در توکیو ژاپن برگزار می شود و دو و میدانی ایران تا کنون توسط احسان حدادی در پرتاب دیسک و حسن تفتیان در 100 متر 2 سهمیه حضور در این آوردگاه را کسب کرده است. فدراسیون دو و میدانی به منظور حمایت از ورزشکاران المپیکی و ورزشکاران دارای شانش کسب سهیمه المپیک در راستای توسعه ورزش قهرمانی برنامه ریزی هایی پیرامون ایجاد شرایط مساعد آماده سازی صورت داده که به ساماندهی این ورزشکاران منتهی می شود.

ایرج عرب سرپرست فدراسیون دو و میدانی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ورزشکاران المپیکی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون اظهار داشت: « دو و میدانی ایران به وسطه عملکرد خوب قهرمانان مدال آور و افتخار آفرین در جامعه ورزش کشور توقعات زیادی را ایجاد کرده است. کسب 2 سهیمه حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو توسط 2 ورزشکار ارزنده، احسان حدادی و حسن تفتیان مسئولین ورزش کشور و فدراسیون دو ومیدانی را مجاب کرده تا در راستای تحقق اهداف ورزش دو و میدانی ایران و احترام به مردم ورزش دوست و قهرمان پرور ایران گام های راسخی به منظور حمایت از این قهرمانان برداریم. بدیهی است در فدراسیون المپیکی مانند دو و میدانی، وظیفه سرپرست در دوران انتقالی، صرفاً برگزاری انتخابات نیست و موضوعات مهم تری از جمله حمایت از ورزشکاران المپیکی، سعی و تلاش در جهت کسب سهیمه، اجرای تقویم اردویی و مسابقاتی فدراسیون، انجام امور جاری، جذب حامیان مالی و تأمین اعتبار از وظایف مهم و کلیدی فدراسیون می باشد. به همین منظور و در این راستا با تشکیل جلسات سازمان تیم های ملی و استفاده از خرد جمعی کارشناسان برای ایجاد فضایی آرام و به دور از دغدغه برای آماده سازی این دو قهرمان اقداماتی همچون برپایی اردوهای تدارکاتی در داخل کشور انجام شد. احسان حدادی در جزیره کیش و حسن تفتیان نیز در ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مشهد مقدس تمرینات شان را انجام دادند.»

عرب افزود: « پس از بررسی های نهایی و ارزیابی برنامه های اعلامی ورزشکاران برای جذب مربی، ماساژور، فیزیوتراپ، مربی بدنساز و اردوهای تدارکاتی خارج از ایران، حسن تفتیان به منظور ادامه تمرینات آماده سازی به کمپ اینسپ پاریس اعزام شد تا تمرینات خود را با آقای "گای اونتانون" مربی موفق تیم ملی فرانسه از سر بگیرد. ایشان تا مسابقات داخل سالن قهرمانی جهان در پاریس تمرین می کند و پس از حضوردر مسابقات قهرمانی جهان مجددا به فرانسه خواهد رفت تا به ادامه برنامه های اردوی تدارکاتی اش بپردازد. آقای حدادی نیز به همراه آقای ایگور مزگوف، فیزیوتراپ و ماساژور و آقای حسین توکلی به عنوان مربی بدنساز خود به مدت یک ماه به جزیره کیش سفر کرد تا تمرینات خود را ادامه دهد. ایشان نیز قرار است پس از پایان اردوی کیش به کمپ کالیفرنیا برود و تمریناتش را مستقیماً زیر نظر آقای مک ویل کینز مربی اختصاصی شان انجام دهد.»

سرپرست فدراسیون دو و میدانی در ادامه با اشاره به دیگر برنامه ریزی ها برای ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه المپیک گفت: « پیرو مصوبات جلسات سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی در خصوص حمایت از ورزشکاران دارای شانس کسب سهیه المپیک نیز با توجه به عملکرد آنها و ارزیابی شرایط آمادگی کنونی برای کسب سهمیه، جلساتی با حضور سرپرست محترم دبیری فدراسیون و خزانه دارمحترم نیز برگزار شد و برنامه های تعدادی از ورزشکاران ومربیان آنها اخذ و پس از بررسی های لازم، بهنام شیری نایب قهرمان پرتاب دیسک آسیا در سال 2019 و حسین رسولی قهرمان پرتاب دیسک جوانان آسیا در سال 2018 را به کمپ مینسک بلاروس اعزام کردیم تا زیر نظر آقای "جورجی" مربی بلاروسی تبار موفق پرتاب دیسک که دارای شاگردان قهرمان المپیکی  به مدت یک ماه تمرینات خود را سپری کنند. بعد از ارزیابی عملکرد مربی و ورزشکاران، نتایج و روند تمرینات و شرایط کمپ مینسک، این اردوها با نظر سازمان تیم های ملی تمدید خواهد شد.»

عرب با اشاره به همین موضوع تأکید کرد: « حمایت از ورزشکارانی که دارای شانس کسب سهمیه هستند در اولویت دوم برنامه ریزی های حمایت از قهرمانان قرار دارد و رسالت ما در مدت زمان باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک، ایجاد فضای مساعد آماده سازی 2 قهرمان المپیکی است. ما مهدی پیرجهان را که یکی دیگر از ورزشکاران دارای شانس کسب سهیمه است به همراه آقای دادروان مربی ایشان به مدت 3 ماه به اردوی کیش اعزام کردیم. ایشان ورزشکاری هستند که با توجه به نتایج خوبی که د رفصل مسابقات به ثبت رسانده اند، شانس خوبی برای حضور در المپیک دارند و وظیفه فدراسیون دو و میدانی و مسئولین است  که از این چنین ورزشکاران مستعدی حمایت کنیم.»

سرپرست فدراسیون دو ومیدانی اظهار داشت: « ورزشکاران دیگری نیز در راستای کسب سهمیه بازی های المپیک جلساتی را در فدراسیون با سرپرست محترم دبیری داشتند و مکاتباتی هم کرده اند که خواستار ایجاد شرایط تمرینی و مربی هستند. در همین راستا محمدجعفر مرادی، کیوان قنبرزاده، امیر مرادی، حمیدرضا کیا و شاهین مهردلان برنامه های خود را به فدراسیون ارائه کرده اند که قرار است در اینخصوص با خرد جمعی در سازمان تیم های ملی برای آنها تصمیم گیری کنیم.»

وی تصریح کرد: « دوره سرپرستی در فدراسیون های ورزشی صرفاً برای ایجاد زمینه و مقدمات برگزاری انتخابات نیست. بلکه مهمترین رسالت سرپرست فدراسیون مدیرت امورات جاری و مهمتر از همه ساماندهی شرایط حاضر در مدت زمان باقی مانده تا مهمترین رویداد ورزش جهان است. مگر می شود اقداماتی که در حوزه حمایت از ورزشکاران، ساماندهی شرایط ورزشکاران المپیکی، برگزاری مسابقات و اردوها را نادیده گرفت و صرفاً به موضوع انتخابات رسیدگی کرد. فراهم کردن زمینه انتخابات و اقدامات مرتبط با آن، یکی از وظایف سرپرست فدراسیون است اما مهمترین وظیفه من ساماندهی شرایط ممکن برای ایجاد زمینه های سالم و به دور از دغدغه برای قهرمانانی است که نمایندگان شایسته ای برای ورزش ایران در بازی های المپیک خواهند بود.»

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

قهرمان پرتاب دیسک آسیا معتقد است با همدلی و یک صدا شدن می توان به موفقیت دست یافت.

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

رییس جدید فدراسیون دو و میدانی معتقد است با همدلی و هماهنگی باید برنامه های پیش روی فدراسیون را مدیریت کرد.

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

بانوی تاریخ ساز دوهای سرعت دو و میدانی ایران معتقد است با مذاکرات دلگرم کننده ای که با مسئولین داشته با انگیزه بیشتری برای کسب سهمیه المپیک به تمریناتش خواهد پرداخت.