عرب: هدف ما ایجاد یک فضای آرام تا المپیک است/ بین هیچ ورزشکاری فرق قائل نمی‌شویم

عرب: هدف ما ایجاد یک فضای آرام تا المپیک است/ بین هیچ ورزشکاری فرق قائل نمی‌شویم

عرب: هدف ما ایجاد یک فضای آرام تا المپیک است/ بین هیچ ورزشکاری فرق قائل نمی‌شویم

سرپرست فدراسیون دو و میدانی در نشست کمیسیون رسانه ای خود گفت هدف ما برقراری آرامش برای ورزشکاران در مدت زمان باقی مانده تا المپیک است و بین هیچ ورزشکاری فرق قائل نخواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی، نشست کمیسیون رسانه‌ای فدراسیون دو و میدانی با حضور ایرج عرب سرپرست فدراسیون، پژمان معتمدی سرپرست دبیری، پریسا بهزادی نایب رییس بانوان، حسین شایان سخنگوی سازمان تیم‌های ملی و جمعی از خبرنگاران حوزه دو ومیدانی امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

در ابتدا ایرج عرب پیرامون برگزاری مسابقات در دوره سرپرستی، ساماندهی ورزشکاران المپیکی و ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه، گزارشی در راستای اقدامات انجام شده ارائه داد و گفت: « مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور در 3 رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی استان های ایلام، قزوین و تهران را در 2 بخش بانوان و آقایان با هدف انتخاب برترین‌ها برای حضور در اردوی تدارکاتی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا را برگزار کردیم. همچنین رقابت‌های بین‌المللی دوو میدانی داخل سالن گرامیداشت دهه فجر و پاسداشت مقام شهید سپهبد سلیمانی را در تهران با هدف انتخاب ملی پوشان برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا(چین) و کسب ورودی ورزشکاران برای مسابقات قهرمانی جهان(چین) به پایان رساندیم. البته مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل شیوع بیماری کرونا در چین منتفی شد و رقابت‌های قهرمانی جهان نیز به مدت یکسال به تعویق افتاد.»

وی در ادامه گزارش خود در خصوص ورزشکاران المپیکی دو و میدانی گفت: « احسان حدادی و حسن تفتیان 2 ورزشکار المپیکی این فدراسیون هستند و ما در ابتدای حضور به برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی، عقد قرارداد با مربیان آنها و اعزام به اردوهای داخلی کردیم. هدف‌گذاری کردیم تا المپیک توکیو این 2 ورزشکار در بهترین شرایط ممکن به تمرینات خود بپردازند. حدادی به مشهد و جزیره کیش رفت و قرار است پس از اردوی کیش به آمریکا سفر کند و تمریناتش را با مربی و ماساژورش ادامه دهد. مبلغی از دستمزد عقب افتاده آقای مک ویل کینز مربی آمریکایی ایشان را پرداخت کردیم و قرار شد تا بازی‌های المپیک با حدادی همکاری کند. ایگور مزگوف و حسین توکلی نیز به عنوان ماساژور و مربی بدنساز در کنار حدادی خواهند بود. پس از عقد قرارداد با آقای گای اونتانون مربی فرانسوی تفتیان تا المپیک، اردوی این ورزشکار نیز در کمپ پاریس شروع شد و ایشان به فرانسه سفر کرد تا به تمریناتش بپردازد و در مسابقات بین المللی نیز حضور یابد.»

عرب با اشاره به اقدامات فدراسیون دو و میدانی در راستای حمایت از ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه المپیک ادامه داد: « با توجه به بررسی‌های کارشناسان سازمان تیم‌های ملی فدراسیون در خصوص ورزشکارانی که دارای شانس کسب سهمیه هستند، تعدادی از ورزشکاران به فدراسیون مراجعه کردند و برنامه‌های خود را ارائه دادند. پس از بررسی برنامه‌های آنها، جلساتی گذاشتیم و برنامه‌های شان را با تصویب رساندیم. بهنام شیری و حسین رسولی به مدت 3 ماه به بلاروس رفتند تا با آقای "جورجی کولنوچنکو" مربی سرشناس پرتاب دیسک به تمرینات خود بپردازند. این ورزشکاران قرار است یک دوره آزمایشی 3 ماهه را طی کنند تا پس از بررسی عملکرد مربی و آنها، در مورد ادامه اردوی تدارکاتی شان تصمیم بگیریم. با آقای دادروان برای مربیگری مهدی پیرجهان قرارداد بستیم و آنها را به اردوی جزیره کیش فرستادیم. کیوان قنبرزاده به اردوی روسیه رفت و قرار است در کمپ مسکو زیر نظر آقای زاگو رول کو مربی بزرگ پرش ارتفاع به تمریناتش برسد. شاهین مردلان با آقای حمید ابراهیم نژاد (مربی) تمرینات خود را در مشهد مقدس پیگیری می‌کند و با آنها نیز قرارداد بستیم. محمدجعفر مرادی را قرار است به اردوی کنیا اعزام کنیم و روز گذشته نیز با محمدحسین ابارقی دونده سرعتی به همراه محسن اکبرپور مربی اش جلسه داشتیم و ایشان نیز تمرینات خود را در شهر کرمان پیگیری خواهد کرد تا سال آینده به ارزروم ترکیه بروند و ادامه تمرینات را انجام دهند.»

وی خاطرنشان کرد: « همه این اقدامات جزیی از وظایف ما در دوره سرپرستی فدراسیون دو ومیدانی است. با توجه به حساسیت موضوع المپیک نمی‌توانستیم منتظر انتخابات بمانیم تا انجام این امورات را به رییس جدید محول کنیم. وظیفه ما فقط برگزاری انتخابات نیست بلکه مدیریت امور جاری فدراسیون نیز هست. البته اقداماتی نیز برای ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران کرده‌ایم. این ورزشگاه نیاز به یک سری بازسازی برای احیای مجدد دارد که با توجه به بضاعت فدراسیون به آن نیز خواهیم پرداخت.»

سرپرست فدراسیون دو و میدانی در توضیح به موضوع مکاتبه با فدراسیون کشور صربستان برای اخذ مستندات مسابقات بلگراد و رکوردشکنی فرزانه فصیحی گفت: « با این کشور مکاتبه‌ای کردیم و برابر قوانین، خواسته‌های‌مان را برای استناد ثبت رکورد خانم فصیحی اعلام کردیم. این حق مسلم فدراسیون دو و میدانی ایران است که مستندات این مسابقات را مطالبه کند. آنها نیز پس از این مکاتبه پاسخ ما را به روشنی دادند و جای هیچ ابهامی وجود ندارد. این رکورد مورد قبول و قانونی است و منتظر پاسخ نتیجه آزمایش دوپینگ نیز هستیم تا رکورد ایشان را به عنوان رکورد ملی اعلام کنیم.»

وی تصریح کرد: « به هیچ وجه قصدی برای ابطال رکورد فرزانه فصیحی نداشتیم و این یک برداشت اشتباه از مکاتبات ما از سوی افراد غیر مسئول بوده است. چنین مکاتبه ای هرگز صورت نگرفته است. البته معتقدم می توانستیم با لحن بهتری این درخواست را داشته باشیم که من در مکاتبه دومم، شخصاً به آن پرداختم و نتیجه مکاتبه نیز قانع کننده بود.»

عرب در پایان خاطرنشان کرد: « قصد نداریم بین هیچ ورزشکاری فرق قائل شویم. معتقدیم فصیحی نیز مانند دیگر ورزشکاران شایستگی حضور در المپیک را دارد و باید فضا را برای ورزشکاران تا المپیک آرام نگه داریم. وظیفه من و دوستانم در فدراسیون نیز هیمن است. ما باید پدری کنیم و بزرگانی هم در فدراسیون و سازمان تیم‌های ملی هستند که به آنها اعتماد و اعتقاد دارم و به نظرات فنی و کارشناسانه آنها احترام می‌گذارم. اجازه نمی‌دهم در زیرمحموعه مدیریتی من کسی به ورزشکاری نگاه منفی داشته باشد. امیدوارم دو و میدانی ایران روزهای خوبی را در مدت زمان باقی مانده تا بازی‌های المپیک سپری کند و تک تک دو و میدانی کاران به موفقیت برسند.»

1

2

3

4

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

حدادی: باید همدل و یک صدا شد تا به موفقیت رسید

قهرمان پرتاب دیسک آسیا معتقد است با همدلی و یک صدا شدن می توان به موفقیت دست یافت.

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

داوری: امیدوارم با یک همدلی و هماهنگی بین خانواده دو ومیدانی برای سرنوشت قهرمانان و ورزشکاران گام های موثری برداریم

رییس جدید فدراسیون دو و میدانی معتقد است با همدلی و هماهنگی باید برنامه های پیش روی فدراسیون را مدیریت کرد.

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

فصیحی: مذاکرات دلگرم کننده ای با مسئولین داشتم/ با انگیزه بیشتری به تمریناتم می پردازم

بانوی تاریخ ساز دوهای سرعت دو و میدانی ایران معتقد است با مذاکرات دلگرم کننده ای که با مسئولین داشته با انگیزه بیشتری برای کسب سهمیه المپیک به تمریناتش خواهد پرداخت.