فروتن نیا: را بطه ام با رییس فدراسیون دوستانه است و سعی کرده ام برای استان مرکزی تأثیرگذار باشم

فروتن نیا: را بطه ام با رییس فدراسیون دوستانه است و سعی کرده ام برای استان مرکزی تأثیرگذار باشم

فروتن نیا: را بطه ام با رییس فدراسیون دوستانه است و سعی کرده ام برای استان مرکزی تأثیرگذار باشم

رییس هیأت دو ومیدانی استان مرکزی می گوید رابطه دوستانه ای با رییس فدراسیون دارد و سعی کرده برای پیشرفت دو و میدانی استان مفید باشد.

مجید فروتن نیا رییس هیأت دو و میدانی استان مرکزی در گفت و گویی با روابط عمومی فدراسیون  به بیان مطالبی پیرامون وضعیت کنونی دو و میدانی در این استان پرداخت. وی اظهار داشت: « شرایط سختی را در مدت زمان حدود 13 سال  که رییس هیأت دو و میدانی استان مرکزی هستم شاهد بوده‌ام و با تمام کمی و کاستی‌های که وجود داشته سعی کردم با کمترین امکاناتی که داریم برای این ورزش در استان مفید باشم. عملیات زیرسازی پیست تارتان را با سختی‌های فراوانی از تیرماه سال گذشته آغاز کرده‌ایم و در صددیم تا هرچه زودتر دو ومیدانی کاران استان را به آرزوی داشتن پیست دو و میدانی برسانیم. مراحل احداث پیست در شرایط رو به رشد است و با یاری خدا تا پایان شهریور ماه 2 پیست دو و میدانی تارتان خواهیم داشت. با همدلی که میان دست اندرکاران، ورزشکاران، مربیان و داوران دو و میدانی استان داریم سه مرحله مسابقات انتخابی المپیاد استعدادهای برتر برگزار کرده‌ایم تا  مردادماه آنها را روانه المپیاد کنیم. بعد از تعطیلات پیش روی هم مسابقات نوجوانان و جوانان استان را برای اعزام به قهرمانی کشور برگزار خواهیم کرد.»

 

فروتن نیا با اشاره به موضوع حائز اهمیت استعدادیابی در این استان گفت: « بعد از مدال آوری حدادی در پرتاب دیسک بازی‌های المپیک لندن تا کنون مراجعه کنندگان زیادی به پرتاب دیسک در هیأت استان داشتیم. در اجرای طرح استعدادیابی پدر و پسری برای تست پرتاب دیسک به هیأت مراجعه کردند و از من و همکارانم در هیأت خواستند که از آن پسر تست بگیریم. هوا تقریبا بارانی بود و با اصرار آنها با دیسک 2 کیلوگرمی به دایره پرتاب رفتیم و آن پسر دیسک را پرتاب کرد. باورم نمی شد. نوجوانی با قد و قامت بلند وتراش خورده که گویی یک نابغه در پرتاب دیسک بود پیش ما ایستاده بود. به او گفتم می دانی روی پیشانی ات چیست؟ گفت نه. گفتم روی پیشانی ات نوشته شده قهرمان المپیک!. او حسین رسولی بود. من بعد از مدت کوتاهی با او تماس گرفتم آنها اهل کمیجان بودند و فاصله زیادی با شهر داشتند. با شرایط سختی با یک مربی به نام آقای ترابی که از مربیان پرتابی استان ما است است تمریناتش را شروع کردیم. در مسابقات استانی شرکت کرد و احساس کردم به لحاظ تکنیکی نیاز به مربی بهتری دارد. او را به آقای رحیمی از دیگر مربیان استان سپردیم و با مشکلات فراوانی که در مسیر رفت و آمد داشت، مدتی هم با او تمرین کرد ولی مسیر راه بسیار خسته کننده بود . با فدراسیون در خصوص کشف یک استعداد ناب مکاتبه کردم و به آقای کیهانی گفتم که ایشان(رسولی)  بی شک جایگزین حدادی در آینده ای نه چندان دور خواهد شد.»

 

رییس هیأت دو ومیدانی افزود: « در مکاتبه ام با رییس فدراسیون برای حمایت از رسولی کمک خواستم و با ادامه رایزنی ها با دبیرکل فدراسیون قرار شد تا محلی برای اسکان رسولی در مجموعه آفتاب نقلاب تدارک ببینند و زیرنظر آقای سپهرزاد نیز تمرین کند. هزینه های تمرینی را از محل هیأت استان و گاهاً نیز کمک های خانواده اش تأمین کردیم تا در مسابقات جوانان کشور 62 متر دیسک را پرتاب کرد. شرایط برای این ورزشکار به خوبی تغییر کرد تا به قهرمانی آسیا رسید و با سختی فراوان ماهیانه 2 میلیون تومان نیز از بودجه بسیار ناچیز هیأت و کمک های اداره کل ورزش و جوانان استان برای ایشان حقوق در نظر گرفتیم.»

 

 

 

وی در ادامه گفت: « در استان ها زحمات و مشکلات زیادی در کشف یک استعداد کشیده می شود. از ساعت ها  کار شبانه روزی گرفته تا نداشتن امکانات و پاسخگویی به خواسته های ورزشکاران و مربیان و دوست داریم حاصل زحماتمان نیز  با داشتن این سختی ها به بار بنشیند. خیلی دوست دارم هرچه زودتر به کورس قهرمانی برگردد و تمرینات خود را به درستی از سر بگیرد. این اتفاق یک تلنگر برای دو و میدانی است که جای بسی تفکر دارد. تنها کشف استعداد مهم نیست بلکه نگهداری و پرورش صحیح از آن،  بیشتر قابل اهمیت است.»

 

فروتن نیا در پایان گفت: « با آقای کیهانی در این مدت ریاست ایشان مانند یک دوست بودم و سعی کردم حداقل در دو ومیدانی استان مرکزی در برنامه های ایشان تأثیرگذار باشم. نقدهایی گاهاً از سوی ما رؤسای هیأت های استانی می شود و سعی داریم صدای دلسوزی و نگرانی خود از مسائلی را که در استان های از نزدیک می بینیم به گوش فدراسیون رسانده شود. همه ما در استان ها دوست داریم دو و میدانی پیشرفت کند و شاهد افتخارات زیادی باشیم. از رییس فدراسیون می خواهم موضوع رسولی را به بهترین شکل مدیریت کند. اگر نیاز به درمان دارد و با درمان شرایط او بهتر می شود تعلل نکنند. و اگر نیاز به حمایت دارد که قطعاً هم دارد همانند دیگر قهرمانان از او حمایت کنند. من قول می‌دهم که او مدال المپیک می گیرد. وگرنه این موضوع را خوب می دانم که ورزش حرفه ای با مصدومیت همراه است چون این مهم را بارها تجربه کرده ام و امیدوارم بهترین ها برای رسولی و دیگر قهرمانان عزیز دو ومیدانی اتفاق بیفتد.»

 

 

 

 

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی دو و میدانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، سطح رقابت های داخل سالن تهران و نتایج آن را مطلوب قلمداد کرد.

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: مسابقات بین‌المللی داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن دوومیدانی کاران در آستانه برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین بود.

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

قهرمان پرتاب دیسک آسیا شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.