قنبرزاده: امیدوارم مسابقات دوحه شروع اتفاقات خوب امسال باشد / با انگیزه تر از قبل شده‌ام

قنبرزاده: امیدوارم مسابقات دوحه شروع اتفاقات خوب امسال باشد / با انگیزه تر از قبل شده‌ام

قنبرزاده: امیدوارم مسابقات دوحه شروع اتفاقات خوب امسال باشد / با انگیزه تر از قبل شده‌ام

قهرمان و رکورددار پرش ارتفاع ایران ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت ملی پوشان تیم‌ملی دو و میدانی ایرن معتقد است با انگیزه‌تر از قبل به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شود.

خودش معتقد است که سال گذشته، سال خوبی برایش بوده اگرچه نتیجه دل‌خواهش را هنوز حس نکرده اما بیشتر از آنچه تصورش را می‌کرده به تجربیاتش اضافه شده است. از دست دادن پدرش را غم انگیزترین لحظات عمرش در سال 1397 می‌داند اما با انگیزه‌ای مضاعف اسال را شروع کرد و با درخشش دوباره در میدان مسابقات انتخابی تیم ملی در تهران تا شکستن رکورد شخصی و ملی پرش ارتفاع ایران نیز خیز برداشت و کارشناسان سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی را متقاعد کرد که با پوشیدن لباس تیم ملی بزرگسالان دو و میدانی کشورمان، نماینده شایسته‌ای در مسابقات قهرمانی آسیا (دوحه 2019) باشد.


کیوان قنبرزاده، قهرمان و رکورددار پرش ارتفاع ایران پس از انتخابش به عنوان ملی پوش تیم ملی دو و میدانی ایران از سوی فدراسیون دو و میدانی هم اکنون در اردوی آماده‌سازی پیش از اعزام به رقابت‌های آسیایی به سر می‌برد. او در خصوص حضورش در ترکیب تیم ملی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: « خدا را شکرگذارم که توانستم با عبور از مانع 2.23 متری نظر کارشناسان سازمان تیم‌های ملی فدراسیون دو و میدانی را جلب کنم تا با رسیدن به حدنصاب انتخابی تیم ملی، یکی دیگر از ملی پوشان اعزامی به مسابقات آسیایی دوحه باشم. امسال را با دیدی متفاوت تر نسبت به سال‌های گذشته آغاز کردم و با درس گرفتن از اتفاقات تلخ و شیرین دنیای ورزشی و شخصی‌ام سعی دارم به اهدافم نزدیک‌ترشوم. مسابقات انتخابی تیم ملی که در 7 فروردین‌ماه امسال برگزار شد، کیوان قنبرزاده جدیدی را برای اهدافم تعیین کردم و حتم دارم امسال سالی پر از موفقیت برایم خواهد بود. در این مسابقات حتی برای شکستن رکورد ملی ایران تلاش کردم و از روی مانع 2.27 متری هم پردیم ولی حیف که مانع با تماس خفیفی افتاد. البته به اعداد بزرگتر از این مانع فکر می کنم و یقین دارم که با یاری خدا و حمایت‌های همیشگی فدراسیون و مسئولین، این اتفاق امسال خواهد افتاد.»

قهرمان با اخلاق دو و میدانی ایران با اشاره به سوابقش در ادوار مسابقات قهرمانی آسیا گفت: « از سال 2009 تا کنون در تمامی ادوار مسابقات آسیایی حضور داشتم و بهترین نتیجه را از نظر مدالی و رکوردی اگر بخواهم ارزیابی کنم، سال 2013 بود که در هند موفق شدم با رکورد 2.21 متر به مدال نقره برسم. البته در داخل سالن هم 3 مدال آسیایی دارم و دوست دارم مدال‌های با ارزش تر از مسابقات قهرمانی آسیا را هم به کارنامه‌ام اضافه کنم. هر ورزشکاری آرزوی حضور در مسابقات بزرگی چون قهرمانی جهان و المپیک دارد و من هم خیلی دوست دارم تا در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک با بزرگان دنیا رقابت کنم و به مدال برسم. چون مهمترین هدفم که باعث می شود در لحظات سخت زندگی ورزشی از حرکت کردن و پیشرفت بازنمانم، آرزوی حضور در قهرمانی جهان والمپیک و البته کسب مدال آن است.»

قنبرزاده در ادامه گفت: « همیشه تلاش کرده‌ام که در زندگی ورزشی‌ام بهترین باشم و بابت اتفاقاتی که افتاده تا ایده آل خودم نباشم هیچ بهانه‌ای ندارم. همه چیز برایم مهیا بوده و قدردان مسئولین وقت فدراسیون در همه ادوار بوده‌ام و لازم می‌دانم که لطف و محبت عزیرانی را که حامی من بودند از فدراسیون دو و میدانی گرفته، مربیان و نزدیکانم فراموش نکنم و همیشه سپاسگزار زحماتشان باشم. برایم هزینه شده و به طور یقین دین خودم را باید ادا کنم. ورزش است و سختی‌های بگیر و نگیرش. روزی خوبم و روزی هم از خوب بودن دور می شوم ولی تلاشم را کم نمی‌کنم و یقین دارم خدا هم یاری می‌کند تا شرمنده کسی نشوم.»

رکورددار پرش ارتفاع ایران در پایان گفت و گویش با اشاره با شرایط فعلی خود گفت: « از شرایط کنونی رضایت دارم چون فدراسیون دو و میدانی هرآنچه را که خواسته‌ام فراهم کرده پس دلیلی برای نقد ندارم. وظیفه خود می‌دانم با شرایطی که در حال حاضر مهیا شده به تمریناتم بپردازد. مسئولیت در رسیدن به یک نتیجه مطلوب در دنیای قهرمانی 2 طرفه است و اگر من به یک نتیجه ایده‌آل برسم به طور حتم خودم و دو و میدانی ایران نیز از این اتفاق بهره خواهد برد. پس شک نکنید که من از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد. مدت‌ها است که ملی پوش دو ومیدانی ایران هستم و باید به بهترین‌های خودم و اهدافم برسم. همیشه هم سعی کرده‌ام مطیع تصمیمات مسئولینم باشم و امیدوارم امسال سال پر رونقی به لحاظ موفقیت برای همه خانواده دو و میدانی ایران باشد. بهترین‌ها را برای ملی پوشان عزیزم در تیم ملی اعزامی به دوحه قطر آرزو می‌کنم و از همه هواداران و مردم عزیز می‌خواهم که از دعای خیرشان ما را بی نصیب نکنند.»

حدادی: به مرحله نهایی دایموند لیگ می رسم/ چند روز آینده به تهران می آیم

حدادی: به مرحله نهایی دایموند لیگ می رسم/ چند روز آینده به تهران می آیم

قهرمان پرتاب دیسک آسیا به حضور در مرحله نهایی مسابقات دایموند لیگ خوش بین است.

مهردلان: می‌توانستم در جایزه بزرگ چین بهتر عمل کنم/ خبر بدی تمرکزم را به هم ریخت

مهردلان: می‌توانستم در جایزه بزرگ چین بهتر عمل کنم/ خبر بدی تمرکزم را به هم ریخت

پرتابگر وزنه دو و میدانی ایران می‌گوید در مسابقات جایزه بزرگ آسیا می‌توانستم بهتر عمل کنم ولی خبر بدی شنیدم و تمرکز لازم برای ادامه مسابقه نداشتم.

مرادی: برای کسب وروی جهانی نیاز به مسابقات بهتری دارم/ باید قدر داشته‌های مان را بدانیم

مرادی: برای کسب وروی جهانی نیاز به مسابقات بهتری دارم/ باید قدر داشته‌های مان را بدانیم

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا معتقد است برای کسب وردی مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک برنامه ریزی برای حضور در مسابقات بزرگ نیاز است.