مرادی: برای کسب وروی جهانی نیاز به مسابقات بهتری دارم/ باید قدر داشته‌های مان را بدانیم

مرادی: برای کسب وروی جهانی نیاز به مسابقات بهتری دارم/ باید قدر داشته‌های مان را بدانیم

مرادی: برای کسب وروی جهانی نیاز به مسابقات بهتری دارم/ باید قدر داشته‌های مان را بدانیم

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا معتقد است برای کسب وردی مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های المپیک برنامه ریزی برای حضور در مسابقات بزرگ نیاز است.

امیر مرادی دارنده 2 مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ آسیا در خصوص سزح رقابت های انجام شده در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: « مسابقات جایزه بزرگ آسیا جزو رقابت های درجه 2 و 3 آسیایی است. خیلی از کشورهای آسیایی شرکت نمی کنند و اگر هم هستند دونده‌های مطرح حضور ندارند و فقط تعدادی از کشورهای آسیایی در این مسابقات شرکت می کنند. من رکورد شخصی ام 1:46.55 دقیقه است و دونده های چینی و سریلانکایی هم که با من دویدند رکوردهای 1:48.00 دقیقه را در دویده بودند. این مسابقات به لحاظ اینکه فقط آسیایی ها شرکت می کنند نمی توان گفت از سطح بسیار خوبی برخوردار است ولی در کل مسابقه بدی نبود.»

مرادی با اشاره به عملکرد خود در 2 مرحله مسابقات جایزه بزرگ آسیا گفت: « در مسابقه اول که 1:49.49 دقیقه دویدم، بدنم خیلی خسته بود. شب قبل در هواپیما خوابیدیم و سرحال نبودم و فقط فکر اول شدن بودم. شاید می‌توانستم بهتر هم بدوم ولی سعی کردم با همین رکورد اول شوم. در مرحله پایانی فکر می کردم که این مسابقه دونده پیشتاز دارد و دو ریتم تندی خواهد داشت. ولی بعد از 100 متر متوجه شدم که دوده اول خودم هستم و خودم باید دو را مدیریت کنم. من هم از فکر یک رکورد خوب بیرون آمدم و فقط سعی کردم که اولی را از دست ندهم. همین امر موجب شد تا تمرکزم برای ثبت یک رکورد بهتر خراب شود. دور اول 57 ثاینه و دور دوم 54 ثانیه دویدم. فکر می کنم با این شرایط بدنی می توانستم 1:46.00 دقیقه هم بدوم. 
دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جارکارتا در خصوص کسب رکورد حدنصاب برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان تأکید کرد: « برای کسب ورودی مسابقات قهرمانی جهان باید در رقابت‌های سطح بالایی شرکت کنم. البته باید بیشتر تمرین کنم چون با این شرایط کنونی می توانم 1:46.00 دقیقه بدوم ولی برای المپیک باید زیر 1:45.00 دقیقه دوید به همین خاطر باید در مسابقه‌ای شرکت کنم که نفرات برتر زمان‌های 1:43.00 تا 1:44.00 می دوند که من هم  بتوانم ریتم خودم را با دوی آنها تنظیم کنم تا ورودی کسب کنم.»
مرادی در خصوص برنامه ریزی برای ادامه تمریناتش با سجاد مرادی گفت: « فکر می‌کنم من تنها دونده‌ای هستم که با مربی‌ای که اعتقادی به اردوی خارج از کشور و هزینه‌های دلاری ندارد تمرین می‌کنم. ما ترجیح می دهیم در ایران و شرایط ملی تمرین کنیم ولی دوست داریم زمینه حضور در مسابقات بزرگ برای کسب ورودی هم برای ما فراهم شود. اعتقاد دارم فدراسیون در صورت تنظیم قراردادهای مربیان ما، هم انگیزه ما برای تمرینات و ارتقای سطح آمادگی بیشتر خواهد شد و هم مربی با انگیزه و تمرکز بیشتری در تمرینات حضور خواهد یافت. فکر می‌کنم باید برای کسب ورودی یک تا دوماه در ارتفاع تمرین کنیم و امیدوارم فدراسیون مثل گذشته زمینه ادامه تمرینات و اردوها را فراهم کند تا ما نیز بهترین استفاده را از زمان و فرصت ببریم.»
وی در پایان با اشاره به رضایت خود از تمرینات و برنامه هایش گفت: « من رکورد 1:46.55 دقیقه را با مربیگری آقا سجاد دویدم. در همه مسابقات قهرمانی آسیا و حتی بازی‌های آسیایی با این رکورد می‌توان به مدال رسید. به عقیده من باید از ایشان بیشترین استفاده را ببریم و قدر داشته‌های مان را بدانیم. دونده‌های جوانی چون آقای درزاده به روی کار آمده اند و انگیزه بالایی هم دارند. ما می توانیم به سطح خوبی با داشته‌های مان برسیم و ثابت هم کردیم با مربی داخلی بهترین نتیجه را می‌توان گرفت. مدال طلای حسین کیهانی و نقره خودم در بازی‌های آسیایی جاکارتا افتخاری بود که با تعامل و برنامه ریزی آقا سجاد و فدراسیون به تاریخ دو و میدانی ایران اضافه شده است و نباید به همین سادگی از دست برود.»

رضایی: رکوردگیری دو مرحله‌ای برای انتخاب ترکیب تیم ملی جوانان/ اردوهای تدارکاتی ادامه دارد

رضایی: رکوردگیری دو مرحله‌ای برای انتخاب ترکیب تیم ملی جوانان/ اردوهای تدارکاتی ادامه دارد

مسئول کمیته رده‌های پایه فدراسیون از برگزاری مسابقات رکوردگیری برای انتخاب ترکیب تیم ملی جوانان خبر داد.

رضایی:  اردوی تدارکاتی منتخبین جوانان دختر و پسر دو و میدانی در یزد به پایان رسید

رضایی: اردوی تدارکاتی منتخبین جوانان دختر و پسر دو و میدانی در یزد به پایان رسید

مسئول کمیته رده های پایه فدراسیون دو ومیدانی از پایان اردوی آماده سازی منتخبین جوانان دختر و پسر دو و میدانی ایران در استان یزد خبر داد.

فتحی: استان ایلام میزبان بهترین های صحرانوردی ایران بود/ سعی کردیم یک مسیر ماندگار طراحی کنیم

فتحی: استان ایلام میزبان بهترین های صحرانوردی ایران بود/ سعی کردیم یک مسیر ماندگار طراحی کنیم

رییس هیأت دو و میدانی استان ایلام و مسئول کمیته مسابقات فدراسیون دو و میدانی معتقد است بهترین های صحرانوردی ایران در مسابقات قهرمانی کشور حضور داشتند.