مرادی: کار سختی در مسابقات آسیایی پیش روی دارم/ برای رقابت در دوحه آماده‌ام

مرادی: کار سختی در مسابقات آسیایی پیش روی دارم/ برای رقابت در دوحه آماده‌ام

مرادی: کار سختی در مسابقات آسیایی پیش روی دارم/ برای رقابت در دوحه آماده‌ام

نایب قهرمان 1500 متر بازی‌‎های آسیایی جاکارتا ضمن ابراز آمادگی خود برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا از سختی رقابت با دوندگان در دوحه قطر سخن گفت.

خودش می‌گفت خیلی دوست داشتم تا خاطره شیرین گوانگ ژو دوباره در جاکارتای اندونزی هم تکرار می‌شد ولی این بار او دونده بود و برادر بزرگتر مربی. وقتی از لحظات سخت تمریناتش صحبت می‌کند، فشارهای او را لمس می‌کنی و گویی با تمام وجود برای رسیدن به مدال قهرمانی آسیا دویده و تمرین کرده است. کسب نتیجه در مسابقات دوحه قطر را کار سختی می‌داند ولی معتقد است باید جنگید تا به هدف رسید.

امیر مرادی، نایب قهرمان 1500 متر بازی‌های آسیایی جاکارتا که برای اعزام به بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده به همراه حسین کیهانی و سجاد مرادی در رادوی تدارکاتی شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری مشغول انجام تمرینات آماده سازی است. او در خصوص مسابقات پیش روی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: « بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا دوسه ماهی استراحت کردیم و بلافاصله با هدف حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی آسیا (دوحه 2019) تمرینات‌مان را پیش از سال جدید شروع کردیم. در قطر چون هوا خیلی زود گرم می شود این دوره از مسابقات را در اردیبهشت ماه برگزار می کنند به هیمن دلیل ما هم مجبور شدیم تا فصل آماده سازی مان را زودتر شروع کنیم. شکر خدا الان به مرز 90 تا 95 درصد از آمادگی ام رسیدم و منتظرم تا روز مسابقات خودم را دوباره محک بزنم.»

مرادی در ادامه با اشاره به مسابقات انتخابی فروردین ماه گفت: « سازمان تیم‌های ملی فدراسیون برای انتخاب ملی پوشان رکوردهای ورودی تعریف کرد. البته من در مسابقات خارجی مثل مقدماتی بازی‌های آسیایی در 1500 متر و 800 متر این رکوردها را دویده‌ام و مشکلی با ورودی نداشتم. حتی با هماهنگی آقا سجاد قرار شد فقط به خاطر اینکه بدنم را در یک مسابقه محک بزنم، پنجم فروردین ماه به تهران آمدم و در مسابقات انتخابی دویدم. باران شدیدی می بارید و خطرناک بود فشار زیادی را متحمل شوم و سعی کردم فقط دویدنم را با دیگر ورزشکاران مدیریت کنم.»

او در خصوص آشنایی با رقبای خود را مسابقات آسیایی دوحه گفت: « تقریبا با سبک دویدن ورزشکاران آسیایی در مسابقات پیش روی آشنا هستم و رقبای جدی ما آفریقایی تبارها در آسیا هستند که خیلی سریع می‌دوند. امسال به خاطر تقارن مسابقات جهانی در قطر همه برای کسب ورودی به این مسابقات می‌آیند بنابراین سطح این مسابقات خیلی بالا خواهد بود و به طور حتم کار سختی در قطر خواهیم داشت.»

نایب قهرمان 1500 متر بازی‌های آسیایی جاکارتا با اشاره تعیین پاداش برای قهرمانان آسیایی از سوی فدراسیون گفت: « کار پسندیده‌ای که در فدراسیون کنونی برای تکریم قهرمانان آسیایی شده پرداخت پاداش به مدال‌آوران مسابقات آسیایی است که در ادوار پیشین مدیریتی وجود نداشت. این امر باعث ارتقای انگیزه قهرمانان برای کسب مدال است. گویا مبالغی که برای مدال‌آوران مسابقات آسیایی تعیین شده مانند دوره پیش است و بهتر بود با توجه به شرایط سخت اقتصادی کنونی، فدراسیون نسبت به این مبالغ تجدید نظر می‌کرد و این مبالغ را بیشترمی‌کرد ولی کار خوب، قابل تقدیر است.»

وی در پایان گفت و گویش با اشاره به شرایط تمرینی در داخل کشور گفت: « ما شرایط خوبی در داخل کشور برای برگزاری اردوها در شهرهای ایران داریم. ما دونده نیمه استقامت هستیم و مهمترین فاکتور برای بهترین دوره تمرینی، داشتن ارتفاع مناسب محل تمرین است. شکر خدا در شهرکرد ارتفاع بسیار بالا است و از این بابت مشکل خاصی نیست. اما بهتر است برای ارزیابی آمادگی مان به مسابقات خارجی سطح بالایی که در اروپا برگزار می شود اعزام شویم. رقابت با دوندگان سطح بالای خارجی مطمئنا در روند پیشرفت ما تأثیرگذار است. مربی ما(سجاد مرادی) مربی با دانشی که خود جزو نوابغ دوهای نیمه استقامت در آسیا بوده و خیلی خوب شرایط را می‌سنجد و برنامه‌ریزی می‌کند. او سال گذشته یک مدال طلا و یک مدال نقره را از بازی‌های آسیایی کسب کرده و حتی نیازی به مربی خارجی هم نداریم. به عقیده من صرفه جویی در برگزاری اردوهای خارجی و استخدام مربی‌های غیر بومی و خارجی در دوهای نیمه استقامت ملموس است و می توان هزینه‌های مربوطه را در اعزام ورزشکاران به تورنمنت‌ها و مسابقات سطح بالا برای ارزیابی عملکرد آنها صرف کرد.»


 

فتحی: امیدوارم شاهد رقابت و رفاقت در مسابقات لیگ امسال باشیم/ سطح مسابقات رضایت بخش است

فتحی: امیدوارم شاهد رقابت و رفاقت در مسابقات لیگ امسال باشیم/ سطح مسابقات رضایت بخش است

مسئول کمیته برگزاری مسابقات و لیگ فدراسیون دو و میدانی از سطح کیفی رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور ابراز رضایت کرد.

تفتیان: تمریناتم از فردا در پاریس آغاز می شود/ هدفم کسب سهمیه بازی های المپیک‌ توکیو و حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی جهان است

تفتیان: تمریناتم از فردا در پاریس آغاز می شود/ هدفم کسب سهمیه بازی های المپیک‌ توکیو و حضور پرقدرت در مسابقات قهرمانی جهان است

سریع ترین مرد ایران با هدف آماده سازی جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان و‌کسب سهمیه بازی های المپیک توکیو به پاریس سفر کرد.

پیرجهان: ظرفیت رسیدن به مسابقات جهانی و بازی‎‌های المپیک را دارم/ دادروان یعنی پدر!

پیرجهان: ظرفیت رسیدن به مسابقات جهانی و بازی‎‌های المپیک را دارم/ دادروان یعنی پدر!

رکورددار دوی 400 متر بامانع ایران معتقد است در صورت حمایت می تواند به مسابقات قهرمانی جهان و حتی بازی‌های المپیک را دارد.