نیادوست: وقتی پدر مربی باشد، لذت پیشرفت بیشتر است/ حمایت‌ها نتیجه خوبی در منافع ملی دارند

نیادوست: وقتی پدر مربی باشد، لذت پیشرفت بیشتر است/ حمایت‌ها نتیجه خوبی در منافع ملی دارند

نیادوست: وقتی پدر مربی باشد، لذت پیشرفت بیشتر است/ حمایت‌ها نتیجه خوبی در منافع ملی دارند

دونده دوهای نیمه استقامت و استقامت ضمن ابراز خرسندی از مربیگری پدرش معتقد است در صورت حمایت مسئولین نتایج بهتری برای منافع ملی حاصل خواهد شد.

 

لذت پیشرفت در هر زمینه‌ای شیرین است ولی وقتی پدر مربی پسر است، این لذت بی تردید دوچندان خواهد بود. از اینکه با پدرش تمرین می‌کند ابراز خرسندی دارد و معتقد است، پدرش کوله‌باری از تجربیاتش را بدون منت و چشم داشتی در راه پیشرفتش صرف می کند تا هر دو نتیجه بگیرند. بهترین نتیجه ورزشی‌اش را در بیست و دومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا، سال 2017 در اودیشای هند کسب کرد، وقتی در ماده 1500 متر به مدال برنز آسیا رسید و بدترین خاطره‌اش از دست دادن مدال قهرمانی آسیا (داخل سالن تهران 2018) بود وقتی با خطا از خط پایان گذشت و حذف شد.

مسلم نیادوست ملی پوش دوهای نیمه استقامت و استقامت تیم ملی بزرگسالان ایران قرار است به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود. او در خصوص وضعیت آمادگی خود در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: « شکر خدا به مرز آمادگی برای حضور در مسابقات دوحه قطر رسیده‌ام. هفت سال است که تمریناتم را زیر نظر پدرم(حمید نیادوست) که از قهرمانان نه چندان دور دو ومیدانی ایران است انجام می‌دهم. روند روبه رشدی داشته‌ایم و امسال هم در مسابقات انتخابی تیم ملی، در شرایط بد جوی موفق شدم به رکورد 3:45.55 دقیقه برسم و رکورد شخصی ام را ارتقا دهم. جای امیدواری دارد که نتیجه فصل تمریناتم خوب بوده و امیدوارم در دوحه قطر با شرایط خوب ارتفاع از سطح دریا، رقیبان خوب و پیست خوب یک نتیجه خوب هم کسب کنم.»

وی با اشاره به سابقه حضور در ادوار مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا گفت: « خیلی خوشحالم که برای چهارمین بار در مسابقات آسیایی بزرگسالان، ملی پوش هستم. البته یک بار هم با تیم ملی جوانان به مقام چهارمی رسیدم. بهترین عملکردم در مسابقات قهرمانی آسیا به سال 2017 بازمی گردد که در ماده 1500 متر به مقام سومی رسیدم اما این بار دلم می خواهد با مدال طلا به ایران برگردم و زحمات دلسوزانه پدرم را جبران کنم. در این مدتی که با پدرم تمرین می‌کنم، سختی‌های زیادی را متحمل شده‌ایم و روزهای تلخ و شیرین زیادی را با هم داشته‌ایم. او با آگاهی و برنامه‌ریزی بلندمدتی قرار است تا شکستن رکورد 5000 متر ایران بدون توقف با من همراهی کند و مطمئنم با برنامه‌ریزی و درایتش این اتفاق خواهد افتاد. البته قرار است در دوحه به جز 1500 متر 3000 متر بامانع هم بدوم. ماده‌ای که حسین کیهانی امید تیم ملی ایران برای کسب مدال طلا است. البته ما اول رفیق هستیم بعد رقیب و فرقی نمی کند چه کسی قهرمان شود. مهم اهتزاز پرچم ایران عزیز است.»

نیادوست پیرامون انگیزه سازی فدراسیون دو و میدانی با اهدای پاداش برای کسب مدال در مسابقات آسیایی گفت: « متأسفانه در ادوار گذشته برای قهرمانان ملی و رکوردداران حقوق ثابتی در نظر گرفته بودند که به صورت عادلانه اختصاص داده نمی شد. به فرض یک ورزشکار که صرفاً رکورددار یک ماده بود و در مسابقات برون مرزی هیچ مدال و نتیجه خوبی کسب نکرده بود با دیگر ورزشکاران که نتایج خوبی داشتند تقریباً یکسان بودند  واین امر باعث تنبلی برخی ار ورزشکاران بود که هیچ پیشرفتی در مسابقات آسیایی نداشتند. اما با کار پسندیده فدراسیون دو و میدانی در این دوره حقوق ها حذف شد و در ازای کسب مدال‌های قهرمانی به جز پاداش وزارت ورزش و جوانان، پاداش مضاعفی نیز از سوی فدراسیون دو ومیدانی پرداخت می شود. این امر باعث ترقی در بین ورزشکاران دو و میدانی ایران در همه رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شد و البته پاداشی هم به مربیان ورزشکاران مدال آور پرداخت می شود که دلگرمی کسانی است که واقعاً برای قهرمانان زحمت می کشند. شکر خدا این حمایت‌ها اگر تداوم داشته باشد و هر سال تغییر رو به رشدی هم پیدا کند می‌توان گفت خدمت بزرگ و ماندگاری به خانواده بزرگ دو و میدانی ایران شده است.»

دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا در خصوص حمایت‌های سازنده برای ترقی استعدادها و قهرمانان گفت: « واضح است که هر حمایتی جواب مثبتی در بر خواهد داشت. به عقیده من وقتی فدراسیون از یک استعداد در هر رده سنی و یا مربی سازنده‌ای حمایت می‌کند، پاسخ این حمایت یک نتیجه مطلوب ملی در بر دارد که نمونه‌های زیادی از این حمایت‌ها شاهد بوده‌ایم. شکر خدا من با حمایت مسئولین ورزش استان فارس و شهر شیراز به استخدام اداره ورزش و جوانان درآمدم و در پایگاه قهرمانی شیراز به عنوان کارشناس ورزشی مشغول خدمت هستم. آقای کیهانی، رییس محترم فدراسیون نیز از سال گذشته نسبت به حضورم در اردوهای تدارکاتی مساعدت کردند که در شیراز با تمرکز بیشتری تمرین کنم و نتیجه‌اش شکستن رکوردم در فروردین ماه بود که با یاری خدا در دوحه قطر نتیجه بهتری با مدال آسیایی کسب خواهد شد. البته جای دارد از آقای کامیاب، رییس اداره ورزش و جوانان شیراز، آقای زارع، رییس هیأت دو و میدانی استان فارس، آقای سالاری، معاون ورزشی، آقای عالیشوندی، مدیر گروه ورزش و آقای بهادری، رییس پایگاه ورزش شهر شیراز به واسطه هماهنگی و حمایت‌های شان قدردانی کنم.»

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

شادمهر: نتایج خوبی در مسابقات داخل سالن تهران به ثبت رسید/ برای تیم ملی در آسیا آرزوی موفقیت می کنیم

مسئول برگزاری مسابقات فدراسیون ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی دو و میدانی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، سطح رقابت های داخل سالن تهران و نتایج آن را مطلوب قلمداد کرد.

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

عرب: مسابقات داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا بود

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: مسابقات بین‌المللی داخل سالن جام فجر فرصت خوبی برای محک خوردن دوومیدانی کاران در آستانه برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در چین بود.

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

پیام تسلیت حدادی در پی شهادت فرمانده سپاه قدس: راه شهید سلیمانی ادامه دارد

قهرمان پرتاب دیسک آسیا شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.