کیهانی: سال گذشته شیرین ترین سال ورزش برایم بود/ نیاز به تمرکز روانی برای حضور در دوحه دارم

کیهانی: سال گذشته شیرین ترین سال ورزش برایم بود/ نیاز به تمرکز روانی برای حضور در دوحه دارم

کیهانی: سال گذشته شیرین ترین سال ورزش برایم بود/ نیاز به تمرکز روانی برای حضور در دوحه دارم

قهرمان طلایی 3000 متر بامانع آسیا اظهار دارد برای موفقیت در مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا (دوحه 2019) از هیچ تلاش دریغ نمی کند.

 

سال گذشته (1397) سالی طلایی برای پسر شایسته کرمانشاهی دو و میدانی ایران که شیرین ترین مدال طلای کاروان ورزش کشور را در بازی های آسیایی جاکارتا به ارمغان آورد بود. کسی که ثابت کرد با حمایت ها و مربیگری نابغه دو و میدانی ایران و آسیا، رسیدن به قله های افتخار و ترقی با حداقل هزینه های آماده سازی دور از دسترس نیست.

حسین کیهانی، قهرمان و رکورددار 3000 متر بامانع ایران و آسیا و دارنده مدال طلای این ماده در بازی های آسیایی جاکارتا از سوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی به عنوان ملی پوش تیم ملی بزرگسالان برای حضور در بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا (دوحه 2019) انتخاب شد تا بار دیگر افتخار پوشیدن لباس تیم ملی کشورمان را داشته باشد.

او زیر نظر سجاد مرادی، مربی ارزنده و قهرمان پرافتخار دو و میدانی کشورمان در ارتفاعات شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری در حال انجام تمرینات آماده سازی است تا با آمادگی هرچه بیشتر پای به میدان رقابت با دوندگان قاره کهن در مسابقات قهرمانی آسیا بگذارد.

حسین کیهانی پیرامون وضعیت کنونی خود تا مدت زمان باقی مانده به آغاز مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: «سال گذشته، سال بسیار خوب و شیرینی برایم بود. این آرزوی هر ورزشکار است که به مدال طلای بازی های آسیایی یا المپیک برسد و من طعم شیرین این آرزو را یک بار در جاکارتای اندونزی چشیدم. سالی که بی تردید تمام شیرینی هایش را مدیون زحمات سجاد مرادی، قهرمان و مربی ثابت شده دو و میدانی ایران می دانم. البته با هدف آماده سازی برای حضور در مسابقات دوحه قطر از 20 اسفندماه سال گذشته در ارتفاعات شهرکرد شروع کردیم و الان هم در حال انجام تمرینات مان در این اردو هستیم. امسال به دلیل تقارن برنامه های تمرینی ام با عید نوروز، تعطیلاتم را  به دور از خانواده ام گذراندم.»

قهرمان طلایی 3000 متر بامانع بازی های آسیایی جاکارتا در خصوص ارزیابی قهرمانان این ماده درمسابقات پیش روی گفت: « با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال جاری و همچنین کسب رکورد ورودی برای حضور در این آوردگاه، مسابقات دوحه قطر از اهمیت بالایی برخوردار است و طبیعتاً تمام قهرمانان آسیایی در ماده 3000 متر بامانع به دنبال ثبت یک رکورد خوب هستند. من هم تمرینات خوبی را با کمک آقای مرادی انجام داده ام و شرایط جسمی خوبی دارم ولی دوست داشتم از نظر روانی هم برای کسب سهیمه جهانی و همچنین مدال طلای قهرمانی آسیا آماده باشم. کمی از نظر روحی دچار افت شده ام و هنوز تمرکز کافی برای بهترین عملکردم در دوحه ندارم. دوست دارم به آن مرحله از آرامش هم برسم تا با خیالی راحت پای به پیست مسابقات بگذارم.»

کیهانی در اشاره به شرایط ایده آل روانی برای پیگیری تمرینات خود تصریح کرد: « پس از پایان بازی های آسیایی جاکارتا از سوی مسئولین ورزش کشور مورد تشویق قرار گرفتم و حس خوبی از بابت این افتخار داشتم. پس از گذشت هشت ماه از این رویداد هنوز منتظر دریافت پاداش های قهرمانی بازی ها هستم. از سوی کمیته ملی المپیک هم مورد قدردانی قرار گرفتم و قرار است تا پاداشی بابت رکوردشکنی در جاکارتا دریافت کنم. طبیعی است اگر این اتفاق پیش از اعزام به مسابقات پیش روی صورت گیرد با فراغ بال و انرژی بیشتری به رقابت ها خواهم رفت و نتیجه بهتری هم خواهم گرفت.»

ملی پوش دو و میدانی ایران در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای تمام قهرمانان ورزش کشور بخصوص خانواده بزرگ دو و میدانی  گفت: « قهرمانی در ورزش کشور شغل نیست و خیلی ها از این موضوع برداشتی متفاوت دارند. ما(قهرمانان) ناچاریم برای کسب عنوان های قهرمانی و افتخارآفرینی، فشارها و سختی های فراوانی را متحمل شویم و به طور یقین تنها منبع درآمد ما نیز همین ورزش قهرمانی است که آن هم عمر معینی ندارد. بی شک تمام مشغله های ذهنی ما مسئله مالی است و انتظار داریم تا مسئولین زحمت کش ورزش کشور با دیدی باز و البته دستی توانا به نیازهای قهرمانان کشور جامه عمل بپوشانند.

کیهانی در پایان گفت و گویش ضمن قدردانی از زحمات همه حامیان گفت: « تمریناتم را با جدیت پیگیری می کنم و وقتی می‌بینم سجاد مرادی به عنوان مربی پا به پای من در تمرینام سختی هایم را سهیم است و فدراسیون نیز شرایط برگزاری اردو را برایم فراهم کرده قوت قلب می گیرم و برای تصاحب طلای آسیا در دوحه از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.»

ابارقی: امیدوارم به المپیک راه پیدا کنم/ از اعتماد مسئولین فدراسیون سپاسگزارم

ابارقی: امیدوارم به المپیک راه پیدا کنم/ از اعتماد مسئولین فدراسیون سپاسگزارم

دونده سرعتی استان کرمان تمرینات خود را با هدف کسب سهمیه المپیک زیر نظر مربی خود آغاز کرد.

مرادی: انتخاب ترکیب تیم ملی صحرانوردی کار سختی است/ همه خوب هستند

مرادی: انتخاب ترکیب تیم ملی صحرانوردی کار سختی است/ همه خوب هستند

سرپرست اردوی منتخبین دوی صحرانوردی ایران نسبت به موفقیت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا ابراز امیدواری کرد.

صمیمی: به موفقیت تیم ملی جوانان دو و میدانی ایران در آسیا خوش بینم

صمیمی: به موفقیت تیم ملی جوانان دو و میدانی ایران در آسیا خوش بینم

سرپرست اردوی منتخبین جوانان دو و میدانی ایران نگاه مثبتی به موفقیت تیم ملی ایران در مسابقات جوانان آسیا دارد.