سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦

اخبار > 1 نقره و یک صعود ارزشمند به فینال حاصل تلاش دو و میدانی کاران ایران در روز نخست


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی – باکو/

1 نقره و یک صعود ارزشمند به فینال حاصل تلاش دو و میدانی کاران ایران در روز نخست

در پایان روز نخست چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی دو ومیدانی کاران اعزامی به باکو با کسب 1 مدال نقره به کار خود پایان دادند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، ملی پوشان ایران امروز اولین تلاش خود را در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی به نمایش گذاشتند که یک نقره و یک صعود به فینال حاصل این تلاش بود. امروز احسان حدادی (پرتاب دیسک)، حسن تفتیان ( 100 متر)، فرزانه فصیحی (100 متر)، امینه کشیری (پرتاب چکش) و علی خدیور (400 متر) به میدان رفتند که حاصل کار آنها به این ترتیب شد.
* استارت با نقره حدادی
احسان حدادی، تنها دارنده مدال المپیک در تاریخ دو و میدانی ایران پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت خود به اولین میدان بین المللی خود پا گذاشت که یک مدال نقره حاصل بازگشت مجدد او به میادین بین المللی بود. حدادی توانست با رکورد 60.54 متر بعد از پرتابگر عراقی در جایگاه دوم قرار بگیرد تا بازگشت امیدوار کننده ای به میادین داشته باشد.
* مصدومیت بدهنگام سریع ترین مرد ایران

حسن تفتیان که مدت ها تمرینات آماده سازی خود را در پاریس و زیر نظر مربی فرانسوی خود پشت سر می گذاشت با آمادگی قابل توجهی پا به این رقابت ها گذاشت. تفیتان مرحله مقدماتی را با رکورد 10:51 ثانیه به پایان رساند و پا به نیمه نهایی گذاشت. در این مرحله او توانست زمان 10:36 ثانیه را به جا بگذارد تا راهی فینال شود اما یکی از اصلی ترین شانس مدال کاروان دو و میدانی ایران در حین رقابت فینال با مصدومیت از ناحیه پشت ران رو به رو شد و با زمان 11:99 ثانیه از خط عبور کرد تا یکی از تلخ ترین اتفاقات کاروان دو و میدانی را رقم بزند.
* نمایش فوق العاده خدیور

نماینده 400 متر ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی نمایش فوق العاده ای در دور مقدماتی از خود به جا گذاشت به طوریکه توانست با زمان 45:87 ثانیه به عنوان اولین دونده گروه خود به فینال راه پیدا کند. علی خدیور تنها 6 صدم ثانیه با رکورد ملی ایران در 400 متر فاصله داشت که این شروع طوفانی او کاروان دو و میدانی ایران را برای مدالی دیگر در روز آینده امیدوار کرد.
* توقف فصیحی در نیمه نهایی

بانوی دونده 100 متر ایران توانست در مرحله مقدماتی این رقابت ها با رکورد 12:14 ثانیه راهی مرحله نیمه نهایی شود تا با عنوان دارانی از کشورهای آفریقایی که به تبعیت کشورهای عربی درآمده اند به رقابت بپردازد. فرزانه فصیحی در مرحله بعد رکورد 12:12 ثلنیه را به جا گذاشت تا در بین صعود کنندگان به فینال قرار نگیرد.
* پنجمی؛ حاصل اولین تجربه کشیری در بزرگسالان

پرتابگر چکس 19 ساله تیم ملی دو و میدانی ایران در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی اولین تجربه حضور در جمع رقبای بزرگسال را پشت سر می گذاشت که عنوان پنجمی حاصل کار او بود. امینه کشیری با ثبت رکورد 51.31 متر به اولین حضور خود در میادین بین المللی در رده سنی بزرگسالان خاتمه داد.
انتهای خبر/


٢٠:٣١ - سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٠١    /    تعداد نمایش : ٤٣٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین اخبار
 ١١:١٦ - سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١١:٣٣ - دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٧:٣٥ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٦:٢٥ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٧:٥٧ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٢٢:٢٦ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٢٢:١٢ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٥:٣٦ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١١:١٥ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٠:٠٠ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فدراسیون جهانی دوومیدانی
کنفدراسیون دوومیدانی آسیا
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک

تمام حقوق برای فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.