سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦

اخبار > برگزاری نشست خبری رییس فدراسیون دو و میدانی


  چاپ        ارسال به دوست

پیرامون موفقیت های تیم های ملی در رقابت های آسیایی/

برگزاری نشست خبری رییس فدراسیون دو و میدانی


مجید کیهانی در برگزاری نشست خبری پیرامون رقابت های قهرمانی آسیا، با اصحاب رسانه به گفت و گو پرداخت.


به گزارش روابط عمومی، مجید کیهانی در کنفرانس مطبوعاتی پس از موفقیت تیم ملی دو و میدانی اعزامی به رقابت های قهرمانی آسیا به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. وی در مورد برنامه‌های فدراسیون در این رقابت‌ها گفت: ما کار خودمان را کرده بودیم و برنامه‌ریزی داشتیم. احسان حدادی 18 ماه خودش صبوری به خرج داد و ما هم حمایت کردیم. انتقادات را تحمل کردیم و احسان با بهترین شرایط اردویی راهی مسابقات قهرمانی آسیا شد. تفتیان در فرانسه حضور داشت و ثمری و کیهانی هم به این شکل. مطمئن بودیم بچه‌ها با شرایط مطلوب می‌روند. احسان حدادی دیگر باید چه می‌کرد. ما در قهرمانی آسیا نتایج خوبی گرفتیم و رضایت سازمان تیم های ملی نیز بر این موضوع جلب شده است.

کیهانی در مورد اینکه گفته می‌شد سطح مسابقات نسبت به دوره گذشته پایین بود و رکوردها برای آینده نگران کننده نیست،‌گفت: به هیچ وجه از دوره قبل سطحش پایین‌تر نبود. طبیعتا یکی دو ماده استثناست. اینکه گفته شده ژاپن نتوانسته طلا بگیرد به این دلیل بود آنها چند وقت است که خوب نتیجه نمی‌گیرند و کره جنوبی بالا آمده است. حسین کیهان طلا گرفت و حتی می‌توانست رکورد بهتری بزند. در مجموع هم مسابقات خوب بود و هم ما خوب نتیجه گرفتیم.

رییس فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه با این مدال‌ها کارمان مسابقات بازی‌های آسیایی سخت شده است، گفت:‌ واقعا کارمان سخت شده از همین الان باید برنامه‌ریزی کنیم. بازی‌های آسیایی شرایطش با قهرمانی آسیا فرق می‌کند. همه با تمام توان می‌آیند. همین قهرمانی آسیا فرصت خوبی شد که نفراتی که شانس کسب مدال دارند را بشناسیم و تنها نفراتی اعزام می‌شوند که شانس مدال باشند. به شکل جدی بعد از مسابقات جهانی لندن کار را آغاز می‌کنیم و حتی یک روز هم نباید از دست بدهیم.

کیهانی در مورد احسان حدادی با چه شرایطی و با چه مربی‌ای ادامه خواد داد: گفت: فردا با او جلسه داریم و مطمئنا با شرایط فعلی به مسابقات جهانی می‌رود. باید بعد از مسابقات قهرمانی جهان وضعیت را مشخص کرد.

وی در مورد سهمیه‌های ایران در مسابقات جهانی گفت: به غیر از 4 سهمیه آسیایی زورآوند را در پیاده‌روی داریم. اینکه هر 5 نفر اعزام شوند یا نه هنوز تصمیم صد در صد نگرفته‌ایم. در مورد اردوی آنها هم فردا در جلسه سازمان تیم های ملی شرایط‌شان مشخص خواهد شد.
کیهانی در مورد عملکرد مریم محبی در مسابقات نوجوانان جهان و اینکه چرا طوسی به عنوان مربی کنار وی اعزام شده است، گفت: در این رقابت‌ها همین که نوجوانان ما توانستند 9 سهمیه بگیرند نتیجه خوبی است. اگر بخواهیم تک تک ارزیابی کنیم، سیدامیر زمانپور خودش را به عنوان نابغه دوومیدانی مطرح کرد. محبی هم یک ورزشکار است. اینکه یک مرحله بالاتر رفته می‌تواند موفقیت باشد اما با رکورد ایده‌ال فاصله داشت. در رده نوجوانان نیاز به یک کار اساسی داریم. نتیجه در مسابقات نوجوانان جهان برای ما زیاد مهم نبود. بلکه مهم این بود این رقابت‌های جهانی را تجربه کنند. ما از الان نفرات تیم ملی جوانان خود را برای مسابقات جهانی 2018 شناخته‌ایم. اینکه گفته شود وزارت ورزش برای اعزام مریم طوسی به عنوان مربی فشار آورده به هیچ وجه اینطور نیست و آنها دخالتی نکرده‌ اند. ما هم برای تصمیم‌گیری تحت هیچ فشاری نبودیم. اعزام او به دلیل اینکه مربی محبی بوده و رابطه نزدیکی دارد، بوده است.

وی در مورد اینکه برنامه‌تان برای رده‌های پایه چیست، گفت: کسی که ظرفیت دارد و خودش را نشان داده است باید از همین حالا روی او سرمایه‌گذاری کند. اگر بتوانیم یک مربی خارجی را در هر بخشی بیاوریم با همه نفرات آقایان و بانوان را زیر نظر بگیرد، خوب است. البته مربیان داخلی آنها هم در کنار ورزشکارشان حضور خواهند داشت.

رییس فدراسیون دوومیدانی در مورد اینکه کمک به فدراسیون جهانی ناچیز بوده،‌گفت: کمک 15 هزار دلاری تنها مختص ایران نیست. هر کشوری که برنامه‌های توسعه‌ای خود را ارائه دهد فدراسیون جهانی 15 هزار دلار کمک می‌کند. این کمک‌ها هر ساله است.

کیهانی با اشاره به اینکه روی قول‌مان برای پاداش مدال‌آوران هستیم، گفت: کسانی که این پاداش‌ها را دریافت می‌کنند شایستگی‌اش را دارند و نمی‌دانید این پاداش چه انگیزه‌ای به بچه‌ها داد. حقوقی که ماهانه به آنها می‌دادیم با مبلغ این پاداش برابر است اما این پاداش به صورت هدفمند در اختیار آنها قرار دادیم.

وی در مورد اینکه با این مدال‌ها موضع شما در برابر منتقدان و کسانی که از فدراسیون استعفا دادند، چیست: انتقاد در مقوله ورزش اجتناب‌ناپذیر است. در 18 ماه گذشته بیشترین فشار روی ما بود اما هیچ گونه اظهار نظری نکردیم. هر کسی می‌تواند نقد کند. اگر ببینیم کمک می‌کنند روی آن کار می‌کنیم و در غیر این صورت به آرامی از کنارش رد می‌شویم. استراتژی ما مشخص است. به کسی که داخل فدراسیون می‌آید، باید وقت بگذارد. اینکه می‌گویند کیهانی به تنهایی تصمیم می‌گیرد، باید ببینند در کدام سازمان اینطور نیست. در مسائل فنی من فقط یک رای دارم اما در مسائل کلان مسئول اصلی فدراسیون من هستم و نباید متزلزل باشم.

رییس فدراسیون دو ومیدانی در پایان در مورد حمایت‌های وزارت ورزش گفت: از بودجه‌ای که برای ما در نظر گرفتند رضایت کامل داریم و آنها نگاه حمایتی دارند. اما خواهشی که داریم این که در تخصیص ها بیشتر حمایت کنند و صد در صد تحقق پیدا کند مخصوصا در یک سال حساس آینده. البته نباید از حمایت های بی دریغ شرکت آسان پرداخت که یار و حامی همیشگی ما را فدراسیون بودند، غافل شویم. مجموعه آسان پرداخت با مدیریت آقا ی مهندس منصوری، مهندس شهیدی، مهندس ذوالقدر، خانم نوبخت، همگی در موفقیت های کسب شده سهیم هستند." آسان پرداخت، حامی دو و میدانی ایران "


١٣:١٣ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٠١    /    تعداد نمایش : ٣٥٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین اخبار
 ١١:١٦ - سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١١:٣٣ - دوشنبه ٢٥ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٧:٣٥ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٦:٢٥ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٧:٥٧ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٢٢:٢٦ - جمعه ٢٢ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٢٢:١٢ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٥:٣٦ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١١:١٥ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٠:٠٠ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فدراسیون جهانی دوومیدانی
کنفدراسیون دوومیدانی آسیا
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک

تمام حقوق برای فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.