پنج شنبه ٠٢ آذر ١٣٩٦

اخبار > غیاثی: ورزشکاری که شانس کسب مدال دارد اعزام می شود/ در عدم اعزام کاکلی، فدراسیون بی تقصیر است


  چاپ        ارسال به دوست

توضیحات سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی در خصوص ترکیب تیم ملی اعزام به ترکمنستان/

غیاثی: ورزشکاری که شانس کسب مدال دارد اعزام می شود/ در عدم اعزام کاکلی، فدراسیون بی تقصیر است
تیمور غیاثی در خصوص انتخاب ورزشکاران برای ترکیب تیم ملی اعزامی به بازی های داخل سالن آسیا توضیحات کامل را ارئه داد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا از 24 تا 30 شهریور ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود. تیم ملی دو و میدانی ایران نیز قرار است با ترکیب علی ثمری، رضا قاسمی، حسن تفتیان، علی خدیور، کیوان قنبرزاده، حسین کیهانی، امیر مرادی، مسلم نیادوست و سپیده توکلی به مسابقات اعزام شود. در پی اعتراضات اخیر برخی از دو ومیدانی کاران در خصوص عدم حضور آنها در ترکیب تیم ملی، سازمان تیم های ملی فدراسیون دو و میدانی توضیحات کامل چگونگی انتخاب ورزشکاران را بیان نمود.


تیمور غیاثی، سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دو ومیدانی در خصوص اظهارات و اعتراضات اخیر برخی از دو و میدانی کاران در گفت و گو با روابط عمومی اظهار داشت: « پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا از اهمیت ویژه ای برای دو و میدانی ایران به شمار می رود، چرا که در زمستان امسال رقابت های قهرمانی داخل سالن آسیا را نیز در پیش داریم. از این رو در سازمان تیم های ملی تصمیم گرفتیم تا از این رویداد (بازی های داخل سالن آسیا) بهترین استفاده ممکن را برای ارزیابی عملکرد ملی پوشان داشته باشیم که تیمی قدرتمند را روانه رقابت های قهرمانی آسیا کنیم. با توجه به 9 سهمیه ای که کمیته ملی المپیک برای دو و میدانی در نظر گرفته بود، تصمیم گرفتیم که 9 دو و میدانی کاری را به بازی ها اعزام کنیم که بیشترین شانس کسب مدال را دارا هستند.»


وی افزود: « با توجه به 3 معیار مهم رکورد، تجربه و شانس کسب مدال برای انتخاب ترکیب تیم ملی، با ارزیابی ورزشکاران مدنظر به این نتیجه رسیدیم که علی ثمری، رضا قاسمی، حسن تفتیان، علی خدیور، کیوان قنبرزاده، حسین کیهانی، امیر مرادی، مسلم نیادوست و سپیده توکلی را در اولویت دعوت قرار دهیم. الهام کاکلی نیز ورزشکاری بود که از نظر رکورد و عملکرد در ماه های اخیر، نظر اعضای سازمان تیم های ملی را جلب کرده بود. به همین منظور نام او را هم به عنوان نفر دهم و خارج از سهمیه به لیست ارسالی برای کمیته ملی المپیک اضافه کردیم که با توجه به پیگیری هایی هم که از طریق رئیس فدراسیون در شورای برون مرزی برای حضور کاکلی در ترکیب تیم صورت گرفت، متاسفانه امکان حضور او در بین ملی پوشان تا کنون وجود نداشته، اما فدراسیون نیز در تلاش است تا با رایزنی های لازم، او نیز جزء تیم ملی اعزامی به ترکمنستان باشد. لازم به یادآوری است، خانم کاکلی در مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور بهمن ماه 1395 جزو 8 دونده 400 متر نبوده و در رقابت های آغاز فصل نیز به جمع برترین ها صعود نکرده است و در مرحله اول لیگ طلایی که در تیر ماه برگزار شد، با رکورد 55.77 ثانیه به عنوان نخست 400 متر دست یافت. »


غیاثی تاکید کرد: « همواره اعزام تیم های ملی برای رقابت های برون مرزی، اعتراضاتی از سوی برخی ورزشکاران در پی دارد که گاها شاهد بی مهری هایی نیز از سوی آنها هستیم. اینکه ورزشکاری فدراسیون یا سازمان تیم های ملی را با برداشت های شخصی خود متهم می کند، چیز عجیبی نیست! تا بوده چنین بوده، اما باید این موضوع را مد نظر قرار داد که بعضا محدودیت هایی نیز برای فدراسیون در اعزام ها وجود دارد و انتخاب یا عدم انتخاب، اعزام یا عدم اعزام ورزشکاران سلیقه ای نیست. تمام تلاش ما در سازمان تیم های ملی بر آن است که با انتخابی سالم و به دور از غرض ورزی، ورزشکاران و تیم های ملی دو و میدانی را روانه مسابقات کنیم. دلنوشته هایی نیز از سوی ورزشکاران معترض در صفحات مجازی یا رسانه ها منتشر می شود که در آن بعضاً تبعیض از سوی فدراسیون را برای انتخاب ها منظور می کنند که این رفتار غیر حرفه ای ورزشکاران منصفانه نیست. وظیفه ما تربیت بهترین های دو و میدانی ایران از تمام ابعاد برای ساختن آینده این ورزش است. امیدوارم که با همدلی دو و میدانی کاران و فدراسیون، آینده ای پر از موفقیت و شادی را در پیش روی داشته باشیم. »" آسان پرداخت، حامی دو و میدانی ایران"


١٤:٠٢ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٧٧    /    تعداد نمایش : ٦١٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین اخبار
 ١٤:٣٥ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٠٩:٤٩ - سه شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٦:٣٢ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٢:٠٣ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٢:٠٨ - پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٥:٣١ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٦:٣٣ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٦:٢٧ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ١٢:٤٢ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
 ٠٠:٥٤ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
فدراسیون جهانی دوومیدانی
کنفدراسیون دوومیدانی آسیا
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک

تمام حقوق برای فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.